چکیده مطلب

درب اتوماتیک اضطراری یا Break out عملکردی شبیه درب های کشویی دارد، با این تفاوت که در شرایط اضطراری مثل حمل بار حجیم و خطرات احتمالی مثل زلزله، حریق و … این قابلیت را دارد که فضای درب به طور کامل باز می شود و تردد از محل را راحت تر و حمل بار را آسان تر می کند. برای اینکه با کارآیی این مدل از درب اتوماتیک بیشتر آشنا شوید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

درب اتوماتیک اضطراری یا اورژانسی یا به اصطلاح Break out عملکردی شبیه درب اتوماتیک کشویی دارد، با این تفاوت که بر حسب ضرورت هایی مثل حمل کالای حجیم و یا بروز مسائل اضطراری و خطرات احتمالی مثل زلزله، حریق و … این قابلیت را دارد که لنگه های ثابت و متحرک به جای حرکت خطی، روی لولای طراحی شده باز بشوند و در طرفین درب، روی هم قرار بگیرند تا درب به طور کامل باز گردد و تردد به هر مقدار از کل عرض دهانه انجام شود.

 

یعنی اگر شما برای محلی قصد نصب کردن درب اتوماتیک دارید ولی با محدودیت هایی مواجه هستید و باید گاهی وقتها حتما تمام دهانه به طور کامل باز بشود، ما حتما درب اتوماتیک اضطراری را به شما پیشنهاد می کنیم، چون بهترین راهکار لازم را برای شما فراهم می کند.

 

به عنوان مثال، یک نمایشگاه اتومبیل را در نظر بگیرید، که یک دهانه ورودی بیشتر ندارد و هم افراد باید از اون مسیر تردد کنند و هم اتومبیل ها را باید از همان مسیر وارد و خارج کنند، در این شرایط چه راهکاری بهتر از اجرای درب اتوماتیک اضطراری میشود پیشنهاد کرد.

در واقع می توان گفت، این مدل درب، بهترین نوع درب اتوماتیک برای مکان هایی مثل نمایشگاه های اتومبیل به حساب می آید.

 

این مدل درب به دلیل استفاده از مکانیک منحصر به فرد و خاص خودش،در مقایسه با درب اتوماتیک کشویی قیمت بیشتری دارد، پس اگر ضرورت ندارد و امکان استفاده از فضای بازشوی مدل کشویی فراهم می باشد، بهتر است هزینه اضافی نکنید، مگر اینکه هزینه برایتان مهم نباشد که در این صورت در انتخاب درب اتوماتیک اضطراری شک نکنید، چون انتخاب فوق العاده ای است.

 

یک نکته مهم در انتخاب این مدل درب اتوماتیک، محدودیت در عرض و ارتفاع است، به این مفهوم که درب اضطراری را در ارتفاع نهایتا 240 سانتیمتر و در عرض نهایتا تا 300 سانتیمتر قابل تولید و اجرا می باشد.

ما میتوانیم درب اضطراری یا Break out را به صورت درب اتوماتیک تلسکوپی هم اجرا کنیم. یعنی درب به لحاظ ساختار حرکتی مثل سیستم تلسکوپی عمل می کند و در مواقع اضطراری لنگه های متحرک و ثابت، از یک طرف و یا دو طرف روی هم جمع میشوند و دهانه به طور کامل باز میشود.