چکیده مطلب

این مدل از درب اتوماتیک در محل هایی کاربرد دارد که پخی و زاویه در ناحیه ورودی به ساختمان وجود دارد و لازم است که از هر جهتی که افراد به سمت ورودی نزدیک می‌شوند، درب باز و بسته شود و بنا داریم درب را در قسمت پخی نصب کنیم. در این صورت اگر نصب در قسمت پخِ ساختمان، از نظر معماری و مهندسی منعی ندارد، در این مطلب بررسی می کنیم درب اتوماتیک زاویه ای چه عملکردی خواهد داشت.

درب اتوماتیک زاویه ای که به آن مدل منشوری یا کنجی هم گفته میشود، در محل هایی که پخی و زاویه در منطقه ورودی به ساختمان وجود دارد به کار برده میشود. ساختار این مدل خطی بوده و مطابق درب اتوماتیک کشویی عمل میکند و درب از وسط به طرفین زاویه حرکت می کند.

درب اتوماتیک زاویه ای، عملکردش مشابه درب اتوماتیک کشویی است ولی نسبت به سیستم کشویی قیمت بالاتری دارد و علتش هم این است که در حقیقت از دو سیستم مجزا و به هم متصل تشکیل میشود و این یعنی؛ دو تا موتور، دو تا مرکز فرمان، دو تا سنسور حرکتی، دو ست مکانیکی و خلاصه به غیر از سازه فریم و شیشه، مابقی اجزاء تعدادشان دو برابر میشود و طبیعی است که قیمت افزایش پیدا کند ولی در مقابل زیبایی چشم نواز و کارکرد بی نظیری را در اجرا به نمایش میگذارد و واقعا در نوع خودش بی نظیر و بی همتاست.

درب اتوماتیک منشوری را می توانیم بسته به موقعیت و معماری ساختمان، در دو حالت تولید و اجرا کنیم:

1. زوایه به داخل

 

2. زاویه به بیرون