تهران، بزرگراه امام رضا، مجتمع خورشید، طبقه پنجم
شنبه تا پنج‌شنبه 8 الی 20
59 39 33 40 - 021

خدمات

آریانسب > خدمات

خدمتی به وسعت ایران

درب های اتوماتیک، در طول عمر موثر خودشون، نقش ارزنده ای در ایجاد رفاه، آسایش و امنیت مصرف کننده دارن و به همین دلیل هم باید مثل هر وسیله کارآمدی، به موقع و به صورت فنی مورد ارزیابی و نگهداری قرار بگیرن.

برای اینکه عمر این درب ها طولانی و عملکردشون هم خوب باشه، نگهداری از اونها، باید به صورت مستمر و بی وقفه و البته در دوره های زمانی مشخص انجام بشه. از نگاه اغلب مصرف کنندگان عزیز، انجام این کار هزینه داره و دغدغه های مالی مانع اونها برای انجام اینکار میشه! با اینکه معتقدیم هزینه نگهداری خیلی کمتر از هزینه تعمیرِ ولی به نگرانی و خواسته شما احترام میذاریم و برای شما راهکار بهینه داریم …

شبانه روزی

باورتون میشه برای حل مشکلات درب های اتوماتیک شما اصلا توقف نداریم

تمام مدت روز و البته شب و حتی اگه لازم شد نصف شب

سریع

زودتر از اونکه فکر کنید، به مشکلات درب اتوماتیک شما رسیدگی میشه

کمتر از چند ساعت، شایدم چند دقیقه و احتمالا چند ثانیه

«خ» مثل خدمات شبانه روزی

خدمات اونم از نوع شبانه روزیش، خدمتی است بس سخت و طاقت فرسا… خدمتی که سختی هاش خیلی زیادِ ولی اونقدر که باید و شاید به چشم نمیاد… ما اولین تجربه خودمون در عرصه این سبک از خدمات رو در شرکت متروی تهران و حومه به دست آوردیم. بازدیدهای دوره ای منظم و روزانه از دربهای اتوماتیک در تمامی ایستگاه های مترو در تمامی خطوط و ایستگاه های متروی تهران و حومه، تعمیرات درب ها از ساعات پایانی فعالیت مترو (11:30 شب) تا شروع فعالیت مترو (4:30 صبح) و اقدام برای رفع خرابی های موردی که به صورت متعدد و پراکنده اون هم با در نظر گرفتن ملاحظات امنیتی و ایمنی در محیط پر تردد ایستگاه های مترو، همه و همه خدمتی بود که با همه سختی هاش، به عشق خدمت به هموطنانمون عزیزمون بود و بس …

پرسنل آموزش دیده

تیم فنی ما تا به امروز کارآیی و بهره وریش رو با بکارگیری مکانیزم سرعت، دقت و پویایی، هم به مجموعه و هم به مشتریان گرانقدرمون ثابت کرده و برای رسیدن به بالاترین سطح رضایتمندی مشتری که مهمترین هدف ماست، پرقدرت به پیش میریم.

اینکه چطور باید باشیم تا بهترین شیوه عملی و رفتاری رو در ارائه خدمات داشته باشیم، بخشیش حاصل تجربه و بخشیش هم حاصل علم اندوزی ماست که پایانی نداره. ما مدام در حال آموزش و تطبیق خودمون با شرایط و تجارب جدید هستیم. حاصل تلفیق علم و تجربه برای ما دنیایی از خلاقیت و ایده های متنوع رو ساخته که پیاده کردن این نوآوری ها حتما و حتما منجر به ایجاد یک حسّ خوب و کسب نتیجه مطلوب برای مشتریان عزیزمون میشه. ما این حسّ ناب رو با شما تقسیم می کنیم و برای رفع نگرانی های شما با یک تیم فنی و کارآزموده و توانمند پا به پاتون هستیم، پس با ما باشید …

  • گفتگو با کارشناس
  • اعزام تکنیسین
  • رفع خرابی
در این مرحله، با کارشناسان فنی ما صحبت می کنید و یه توضیح کوتاه در مورد نوع درب و خرابی به وجود اومده و نحوه عملکرد فعلی ارائه می کنید و نظر خودتون رو در مورد علل خرابی با کارشناس ما در میون میذارید.
با توجه به توضیحات اولیه شما، تکنیسین فنی ما به محل شما اعزام میشه و خرابی رو از نزدیک و با مشاهدات عینی خودش بررسی میکنه. در این مرحله اگه اشکال مربوط به خرابی قطعه نباشه، همونجا تعمیر انجام میشه ولی اگر اشکال مربوط به خرابی قطعه و نیاز به تعمیر و یا تعویض اون قطعه باشه، در این صورت با هماهنگی با شما اقدامات بعدی انجام میشه.
بعد از اینکه قطعه تعمیر شد و یا قطعه نو جایگزین شد، توو این مرحله تکنیسین ما قطعه رو جاگذاری و نصب میکنه و درب رو در حالات مختلف تست میکنه و در نهایت درب رو صحیح و سالم تحویل شما میده و در انتها زحمت تکمیل فرم "صورتجلسه تحویل" رو می کشید و در مورد کار انجام شده و عملکرد تکنیسین نظرتون رو اعلام می کنید و تمام

«ر» مثل رضایتمندی مشتری

ما تا به امروز تمام سعی مون رو بکار گرفتیم تا مقوله “خدمات” برای مشتریان عزیزمون با سرعت، با کیفیت و مقرون به صرفه دربیاد. یعنی جایی که خرابی کوچیک و سطحی هست، برای به دست آوردن سود بیشتر، با بزرگنمایی و مبالغه، ذهن مشتری رو منحرف نکنیم و یا اگر قطعه رو میشه تعمیر کرد، بی جهت هزینه یک قطعه اضافه رو روی دوش مشتری نندازیم و یا اگر نیاز به تعویض قطعه هست و اون قطعه مشابه داخلی و با قیمت مناسب داره مشتری رو ملزم به استفاده از قطعه خارجی و گرون قیمت نکنیم و یا اینکه اگر میشه با یکبار مراجعه مشکل رو حل کرد، با مراجعات متعدد وقت خودمون و مشتری رو نگیریم و خلاصه اینکه کارمون رو بر اساس عقیده درست و خدایی و منش انسان دوستانه انجام بدیم که در این صورت حتما مشتری هم از عملکرد ما راضی خواهد بود انشالله

اطلاعات بیشتر در مورد تعمیر درب اتوماتیک

درب های اتوماتیک به دلیل کارکرد مکرر و پیوسته نیاز به رسیدگی و مراقبت دارن و لازم هست که به صورت دوره ای بازدید و احتمالا تعمیر بشن، که البته معمولا این اقدام به دلیل ایجاد هزینه، از طرف مصرف کنندگان محترم مغفول می مونه و درب یکباره و گاهی وقت ها بدون هیچگونه علامتی، دچار خرابی میشه.
در صورتی که این نگهداری به هر دلیلی انجام نشه، علاوه بر مشکلاتی که به صورت ناگهانی پیش میاد و ممکنه خودش مسبب مسائل دیگه ای هم باشه، متاسفانه خرابی دستگاه رو هم اساسی تر و پر هزینه تر میکنه. به این دلیل که ممکنه قطعه ای خراب باش و تعمیر و یا تعویض نشدنش، باعث خرابی بقیه قطعات هم بشه.
منطقا اگه با کمترین هزینه بتونیم شرایطی رو ایجاد کنیم که حداقل هر سه ماه یک بار، درب اتوماتیک مون مورد بازدید و سرویس قرار بگیره، مطمئن باشید که این هزینه باعث افزایش طول عمر دستگاه و همینطور دیرتر آسیب دیدن بقیه اجزا و قطعات درب میشه.

 

یادآوری

یادمون باشه موضوع نگهداری درب های اتوماتیک یک موضوع کاملا تخصصیه که نیاز به افراد فنی، متخصص و باتجربه داره تا بتونن به خوبی از عهده اش بربیان و ما پیشنهاد میکنیم، برای این کار، با جاهایی که توانایی فنی و تخصصی ارائه خدمات در سطح بالا رو دارن، قرارداد یکساله نگهداری و تعمیرات ببندیم و هر ساله اون رو تمدید کنیم. مطمئن باشیدکه هزینه این کار، با کارکرد بیشتر و بهتر دستگاه و پیشگیری از خرابی سریالی قطعات دستگاه، جبران میشه.

 

خود تعمیری

در ابتدا خدمتتون عرض کردیم که برای کم کردن هزینه های تعمیر و نگهداری درب های اتوماتیک براتون راهکار داریم ولی قبل از هر اقدامی باید بدونید که هر کاری برای تعمیر و راه اندازی مجدد سیستم درب اتوماتیک باید توسط یک تکنیسین خبره و کار بلد انجام بشه و در غیر این صورت ممکنه تبعات حتی جبران ناپذیری رو برای افرادی که مهارت کافی ندارن ایجاد کنه، ولی اگر شما جزو اون دسته از افراد هستین که آشنایی نسبی با امور فنی و قواعد ایمنی اون دارید، چند اقدام رو برای بررسی و رفع ایراد به شما آموزش می دیم تا بتونید شانس خودتون رو برای رفع مشکل بدون حضور تکنیسین و با کمترین هزینه آزمایش کنید.
برای اینکه بدونید چه کارهایی باید انجام بدید اینجا کلیک کنید 👉
ما توو این قسمت در مورد اشکالاتی به شما آموزش میدیم که نیازی به باز کردن سیستم و ابزارآلات خاص نداشته باشه تا شاید بتونید با چندتا اقدام ساده به نتیجه مطلوب برسید.
حتما و قبل از انجام هر کاری، اول از اتصال برق مطمئن بشید و بعد ریموت کنترل درب رو چک کنید و از سلامت ریموت و همینطور کارکرد باتری اون مطمئن بشید. (روشن شدن پرقدرت چراغ روی ریموت با فشردن هر کلید، به معنی فعال بودن باتریِ)