بالکن شیشه ای: تحولی بزرگ در دیزاین شیشه بالکنی
چکیده مطلب

بالکن شیشه‌ای به عنوان بهترین راهکار استفاده بهینه از محیط‌هایی مثل تراس، آلاچیق و حتی درب‌های ورودی، بسیار مورد توجه و استقبال مشتریان می‌باشد و برای کاربران خود، امکان برخورداری از یک ارتباط جذاب بین محیط داخلی و فضای بیرونی را فراهم می‌کند. در ساخت بالکن شیشه‌ای به دلیل اهمیت موضوعاتی مثل انتقال نور، استحکام سازه، سهولت در باز و بسته شدن، روان کار کردن و آب بندی شیشه‌ها و … ضرورت بیش از پیش یک انتخاب صحیح را به ما یادآوری می‌کند و ما در این مطلب، قصد داریم شما را با دنیای بالکن شیشه‌ای بیشتر آشنا کنیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

شیشه بالکنی

بالکن شیشه ای یکی از راهکارهای هنرورانه صنعت و معماری در مدرن سازی ساختمان و بنای پیرامون آن محسوب می‌گردد و به ما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از شیشه‌هایی که به راحتی قابل باز و بسته شدن هستند، دسترسی خود را به محیط بیرونی و فضای باز، مدیریت و کنترل کنیم.

شیشه بالکنی

در بین تمامی راهکارهایی که برای بهینه سازی فضاهای این چنینی مثل تراس، آلاچیق و حتی درب‌های ورودی بکار گرفته شده است، استفاده از مکانیسم شیشه متحرک، بیشترین کارآیی و اثربخشی را داشته و تاثیرات فوق‌العاده‌ای در بهبود و تقویت اِلِمان‌های معماری ساختمان و همچنین سهولت در کاربری را دارد.

ویژگی های بالکن شیشه‌ای

بالکن شیشه‌ای به عنوان یک محصول بی‌نظیر و کارآمد، ویژگی‌های پرشماری داشته و دنیایی از ارزش‌های خاص را برای ما ایجاد می‌نماید که پنج ویژگی مهم آن عبارت است از:

 1. شیشه بالکنی فضایی دنج و شخصی را برای ما ایجاد می‌نماید.
 2. تراس شیشه‌ای مانع از نفوذ سرما و گرما به محیط داخل بالکن می‌شود.
 3. از ورود گرد و غبار موجود در هوا به داخل جلوگیری می‌کند.
 4. عایق صوتی خوبی برای ممانعت از ورود صداهای مزاحم است.
 5. شرایط استفاده مطلوب از نور آفتاب و هوای تازه را فراهم می‌کند.

 

انواع بالکن شیشه‌ای

بالکن شیشه‌ای بر اساس مکانیسم حرکتی شیشه‌ها، انواع مختلفی دارد که شما می‌توانید بسته به سلیقه شخصی، الزامات فنی و معماری محیط یکی از این مدل‌ها را انتخاب نمایید:

 1. تاشو
 2. کشویی
 3. تلسکوپی

در هر سه مدل فوق، حرکت شیشه‌ها در داخل ریل انجام می‌شود، لذا در مواقعی که از عنوان بالکن شیشه ای ریلی استفاده می‌شود، هر سه مدل بالکن را در بر می‌گیرد و باید مشخص شود که کدام یک از موارد فوق، مورد نظر می‌باشد.

1. بالکن شیشه ای تاشو

در این مدل که یکی از به روزترین و زیباترین نوع بالکن شیشه ای محسوب می‌شود، پنل‌های شیشه‌ای به صورت کامل در طرفین آن تا شده و روی هم قرار می‌گیرند  و تقریبا تمام عرض دهانه را به صورت باز شده در معرض دید شما قرار می‌دهد.

ساختار بالکن شیشه‌ای تاشو به دو صورت تولید و اجرا می‌شود که بسته به نظر و سلیقه شما قابل سفارش و تولید می‌باشد:

1.1. بالکن شیشه‌ای تاشو لولایی

بالکن شیشه‌ای تاشو لولایی

در این مدل از شیشه بالکن تاشو، پنل‌های شیشه‌ای به وسیله فریم‌های آلومینیومی مستحکم مهار شده‌اند و این فریم‌ها به وسیله لولا به یکدیگر متصل می‌شوند و در زمان باز و بسته شدن، فریم‌ها روی محور لولای کار شده، بر روی یکدیگر قرار می‌گیرند. برای درک بهتر، اگر دقت کرده باشید، درب‌های برخی از اتوبوس‌های شهری، دقیقا به همین صورت طراحی شده‌اند و در زمان باز و بسته شدن، به صورت لولایی روی هم قرار می‌گیرند.

در مدل تاشو لولایی، شما با کشیدن و یا هل دادن یک طرف پنل‌های به هم پیوسته، می‌توانید دهانه را به طور کامل ببندید و یا آن را باز نمایید.

 

2.1. بالکن شیشه‌ای تاشو جمع شونده

بالکن شیشه‌ای تاشو جمع شونده

در این مدل، شیشه‌های بالکن به صورت پنل‌های جداگانه در داخل ریل قرار می‌گیرند و در زمان بسته شدن، کاملا مماس به یکدیگر، محیطی کاملا بسته و آب بندی شده را ایجاد می‌کنند و در زمان باز شدن نیز به صورت تک به تک، قابلیت جابجایی و حرکت را دارند و در نهایت، به راحتی در یک طرف روی یکدیگر جمع می‌شوند.

در مدل تاشو جمع شونده، برای باز کردن و بستن دهانه بالکن شیشه ای، شما باید هر یک از پنل‌ها را به صورت جداگانه و تک به تک در داخل ریل حرکت داده و در جای خود قرار دهید.

 

2. بالکن شیشه ای کشویی

بالکن شیشه‌ای کشویی

در این مدل تراس شیشه ای، شیشه‌ها به صورت ثابت و متحرک نصب می‌شوند و شیشه متحرک، به صورت کشویی به یک طرف حرکت کرده و روی پنل ثابت قرار می‌گیرد.

این مدل به دو صورت دو پنل و چهار پنل تولید و اجرا می‌شود که در حالت دو پنل، یکی از پنل‌ها ثابت بوده و پنل دیگر متحرک است و در زمان باز شدن، روی پنل ثابت قرار می‌گیرد و در مدل چهار پنل، دو پنل در طرفین ثابت است و دو پنل متحرک از وسط باز شده و روی شیشه‌های ثابت قرار می‌گیرد.

فضای بازشوی این مدل، تقریبا 50درصد عرض کل دهانه است، یعنی زمانی که بالکن شیشه‌ای در حالت باز باشد، تنها به اندازه نیمی از عرض دهانه باز می‌شود.

 

3. بالکن شیشه ای تلسکوپی

این مدل یکی از بهترین انواع بالکن شیشه‌ای محسوب می‌شود که در آن متناسب با عرض دهانه، تعدادی پنل شیشه با فریم باریک ساخته می‌شوند و تمام این پنل‌ها در داخل ریل به صورت اجزای به هم پیوسته، حرکت می‌کنند.

بالکن شیشه ای تلسکوپی

مکانیسم حرکت این پنل‌ها به شکلی است که در زمان باز شدن، همه آنها در یک طرف روی یکدیگر قرار می‌گیرند و در زمان بسته شدن نیز با کشیدن یک پنل، سایر پنل‌ها نیز در داخل ریل به حرکت در می‌آیند و در نهایت درب بسته می‌شود.

انتخاب بالکن شیشه ای

در میان انواع بالکن های شیشه ای، انتخاب بهترین نوع آن، در ابتدا بستگی به سلیقه شما دارد و پس از آن معیارهای فنی و الزامات امنیتی و شاخص‌های معماری نقش تعیین کننده‌ای دارد.

برای اینکه از میان انواع شیشه‌ بالکنی گزینه مناسبی را انتخاب کنید، به عوامل ذیل بایستی توجه نمایید:

1. معمـاری ساختمان

معماری بنا به لحاظ ابعاد کامل دهانه و وجود تردد از مسیر شیشه بالکن عامل اثرگذار در انتخاب است و برخی از مدل‌ها بر حسب این عوامل کارآیی بیشتر و یا کمتری دارند.

2. دکوراسیون داخلی

عناصر تشکیل دهنده دکوراسیون داخلی در محیط مورد نظر، اعم از رنگ اجزایی مثل نمای بیرونی، بخش درونی محیط و به طور کل هر آنچه که در پیرامون محیط مذکور وجود دارد، می‌تواند مسقیم و یا غیر مسقیم روی انتخاب ما در نوع تراس شیشه ای اثرگذار باشد.

4. کیفیت متریال بالکن شیشه ای

بالا بودن کیفیت مواد اولیه بکار رفته در این نوع محصول، نقش موثری در آرامش و رضایت خاطر شما دارد و تضمین کننده عملکرد مطلوب آن، روان بودن، راحتی در باز و بسته شدن و ایمنی و امنیت آن خواهد بود. صحبت از کیفیت یعنی تمام اجزای تشکیل دهنده محصول باید در سطح کیفیت بالا، استاندارد و مرغوب باشد.

5. قیمت محصول

شاید توجه به قیمت، برای برخی‌ها اولین ملاک اولویت و انتخاب باشد ولی یادمان باشد که هیچ گرانی و یا ارزانی بی علّت نیست و نباید کیفیت فدای قیمت شود، چون در اینصورت نتیجه کار قطعا و بدون شک موجب نارضایتی شما در آینده خواهد شد و ممکن است هزینه جبران اشکالات و نواقص وارده، بسیار بیشتر از هزینه خرید یک کالای باکیفیت در مراحل اولیه باشد.

مواد اولیه ساخت بالکن شیشه‌ای

برای ساخت بالکن شیشه ای، به واسطه استهلاکی که در باز و بسته شدن آن وجود دارد، قطعا باید از مواد اولیه مرغوب و باکیفیت استفاده نمود و مهمترین اجزای بکارگیری شده در تراس شیشه ای عبارتند از:

1. شیشه بالکن شیشه ای

شیشه

شیشه قابل استفاده در این محصولات از نوع سکوریت است که بسته به نوع بالکن شیشه‌ای، از نظر ضخامت 8 میل، 10 میل و 12 میل می‌باشد و به صورت ساده تک جداره و لمینت مورد استفاده قرار می‌گیرد. رنگ شیشه نیز شامل شفاف فلوت، شفاف سوپر کلیر، فوق شفاف وین وایت و کریستال، دودی، برنزی، رنگی، مات ساتینا و مات سندبلاست است که بسته به سلیقه شما و عوامل متعدد اثرگذار، قابل انتخاب و استفاده می‌باشد.

مطلب مرتبط: شیشه سکوریت بالکن: بررسی مدل‌های آن

2. ریل و فریم نگهدارنده

ریل و فریم نگهدارنده شیشه بالکن مورد استفاده باید از جنس آلومینیوم ایجینگ شده و استاندارد باشد تا علاوه بر قدرت تحمل وزن پنل‌ها، در مقابل خوردگی ناشی از حرکت و سایش غلطک‌ها مقاومت بالایی داشته باشد و به سادگی دچار خوردگی و فرسایش نشود و در طولانی مدت عملکرد درب را بتواند کنترل نماید.

ریل و فریم نگهدارنده

استفاده از ریل‌های غیر استاندارد و سبک می‌تواند علاوه بر ایجاد اختلال در حرکت و عملکرد آن، باعث بروز خسارت به سایر ادوات و تجهیزات تراس شیشه ای شود و تعویض آن نیز هزینه‌های قابل توجهی را برای مشتریان ایجاد خواهد نمود، پس به کیفیت این بخش در بالکن شیشه ای نیز توجه ویژه داشته باشید.

3. یراق آلات بالکن شیشه ای

یراق آلات مورد استفاده در این تراس های شیشه ای، بیشترین اصطحکاک و استهلاک را دارند و بایستی از بهترین مواد اولیه ساخته شده باشند.

یراق آلات بالکن شیشه ای

کیفیت بالای یراق آلات تراس شیشه ای، باعث قدرت مقاومت آنها در برابر حرکت، تماس، برخورد، ضربه و عوامل فرسایش محیطی مثل باد، باران، برف، گرد و غبار و … می‌شود و این نوع یراق، عملکرد نرم و روان درب بالکن را تضمین کرده و در طولانی مدت بدون مشکل و دغدغه به خوبی کار می‌کند.

 

شیشه بالکن شیشه ای

شیشه مورد استفاده در بالکن شیشه ای از نوع شیشه سکوریت می‌باشد و از دو جهت ساختاری و مدل آن انتخاب می‌شود. در ادامه می‌توانید انواع شیشه مورد استفاده در این محصول را مشاهده کنید و نسبت به انتخاب آن انتخاب کنید.

ساختار شیشه

 1. شیشه سکوریت لمینت
 2. شیشه سکوریت تک جداره
 3. شیشه سکوریت دو جداره

نوع شیشه

 1. شیشه فلوت
 2. شیشه سوپر کلیر
 3. شیشه کریستال
 4. شیشه سندبلاست
 5. شیشه دودی
 6. شیشه برنزی
 7. شیشه رفلکس
 8. شیشه رنگی
 9. شیشه ساتینا (مات)
 10. شیشه طرح دار

در مرحله اول ساختار شیشه انتخاب می‌شود و سپس مدلی که قصد استفاده از آن را دارید. انتخاب هر کدام از نظر ساختار و مدل بسته به نوع سلیقه و کارایی شما دارد.

 

نصب بالکن شیشه‌ای

نصب بالکن شیشه‌ای

نصب بالکن شیشه‌ای، از دو منظر اهمیت دارد:

1. مدت زمان نصب

مدت زمان مورد نیاز برای نصب تراس شیشه ای بستگی به اندازه و تعداد دهانه‌های مورد نظر دارد، ولی به طور کلی و میانگین بین 2 تا 5 ساعت زمان نیاز است تا نصب بالکن شیشه‌ای به خوبی انجام شود.

2. نصب اصولی و استاندارد

نصب بالکن شیشه ای، یک کار تخصصی و فنی است و باید مبتنی بر توانمندی و تجربه کارآمد باشد تا بتواند نتیجه خوبی را ایجاد نماید. به عنوان مثال اگر ناترازی‌هایی وجود داشته باشد و این ناترازی برطرف نشود، نتیجه کار این خواهد بود که تراس شیشه ای پس از مدتی دچار اختلال در حرکت می‌شود و این اختلال به تما اجزاء اعم از شیشه، فریم، ریل و یراق الات آسیب جدی وارد خواهد نمود و طول عمر آنها به سرعت تمام می‌شود.

 

قیمت بالکن شیشه‌ای

قیمت تراس شیشه‌ای

قیمت این محصول به دو عامل مهم زیر بستگی دارد؛

1. انتخاب نوع تراس شیشه ای

انتخاب شما از میان انواع بالکن شیشه‌ای عامل مهمی در تعیین قیمت محصول تلقی می‌شود. در بین مدل‌های ذکر شده به ترتیب، کمترین قیمت شیشه بالکن مربوط به مدل کشویی است و پس از آن مدل بالکن شیشه‌ای تاشو جمع شونده و در رتبه سوم بالکن شیشه‌ای تلسکوپی و در نهایت گرانترین نوع تراس شیشه‌ای به مدل تاشو لولایی اختصاص دارد.

عامل اثرگذار در تفاوت قیمت این مدل‌ها، مربوط به ریل، فریم، نوع یراق، سازه اصلی و مکانیسم حرکتی آنها است که نوع و مقدار کاربرد هر یک از آنها در ساختار بالکن شیشه ای، در نهایت بر قیمت اثرگذار می‌باشد.

2. کیفیت مواد اولیه

کیفیت به عنوان مهمترین و اصلی‌ترین ویژگی بالکن شیشه ای، هم باید مورد توجه تولید‌کننده باشد و هم مورد مطالبه و درخواست مشتریان ارجمند. وقتی از کیفیت مواد اولیه صحبت می‌کنیم، منظورمان تمام اجزای تشکیل دهنده تراس شیشه‌ای است و اگر فرضا در فرآیند ساخت این محصول بخشی از آن متریال کم‌کیفیت و ضعیف استفاده شود و در بخشی دیگر نوع بهتر و باکیفیت‌تری باشد، نتیجه این نوع تولید، به تعبیری “تولید یک محصول غیربالانس” است. یعنی تناسبی بین اجزای آن وجود ندارد و این عدم تناسب، تاثیر خود را بر طول عمر این محصول و کارآیی و عملکرد آن خواهد گذاشت و قطعا منافع مشتری را برآورده نخواهد کرد.

 

سفارش بالکن شیشه‌ای

برای سفارش این محصول، اگر شما به نقشه و مدل و طرح مورد نظر دسترسی داشته باشید، خوب یک قدم جلو هستیم ولی اگر نقشه و طرحی ندارید، باز هم کار راحتی در پیش رو داریم و فقط کافیه شما اگر دسترسی به متر دارید، ابعاد اولیه را به ما اعلام کنید و به همراه تصاویری از محل مورد نظر برای نصب را برای ما از طریق شبکه‌های اجتماعی واتساپ، تلگرام و یا روبیکا ارسال کنید تا بررسی و محاسبات اجمالی  و طراحی اولیه انجام شده و حدود قیمت برای شما مشخص شود و بعد از آن اگر قیمت و طرح مورد تایید شما بود، با اجازه شما، همکاران ما جهت اندازه‌گیری خدمت می‌رسند و بعد از آن فرآیند صدور فاکتور و عقد قرارداد انجام می‌شود و سپس تولید بالکن شیشه ای در سریعترین زمان ممکن انجام شده و در نهایت جهت نصب و راه اندازی آن اقدام خواهد شد.

 

 

((امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید و خواندن آن را به دوستان خود نیز پیشنهاد نمایید))

آریانسب؛ تولید کننده و مجری انواع بالکن های شیشه ای با بیش از دو دهه سابقه و تجربه ارزشمند و برخورداری از تیم فنی متخصص و کارآمد، محصولات خود را با بهره گیری از ماشین آلات و تجهیزات مدرن و با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه و بکارگیری لوازم اصلی و اورجینال، تولید نموده و در اختیار هموطنان عزیز در سراسر کشور با بهترین قیمت قرار می‌دهد و مفتخر است که سالهاست به پشتوانه اعتماد شما مشتریان گرانقدر، پیشتاز صنعت شیشه در کشور می‌باشد.

برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر و سفارش بالکن شیشه ای میتوانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان ما، و یا با استفاده از فرم ثبت سفارش در ذیل سایت سفارش خود را اعلام نمایید. در هر دو حالت فوق، با دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، سفارش نهایی را با شما هماهنگ میکنیم و در صورت تایید، جهت ارسال و نصب در سریعترین زمان ممکن اقدام خواهد شد.