شیشه ساتینا
چکیده مطلب

شیشه ساتینا نوعی شیشه مات است و در جاهایی که نیاز به ایجاد حریم خصوصی است، کاربرد دارد و به دلیل دید محدودی که ایجاد میکند، مانع از دیده شدن اتفاقات پشت شیشه میشود و دیگران تا حد ضعیفی، فقط سایه های مبهم و نامفهوم را از پشت شیشه می بینند. بنابراین میتوان بدون نگرانی از دیده شدن، از فضای مورد نظر به بهترین شکل استفاده نمود. اگر قصد خرید و استفاده از شیشه ساتینا را دارید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری نسبت به این محصول پیدا کنید.

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا نوعی شیشه مات است که با روکش اسیدی، لایه ای صیقلی از شفافیت توام با مات بودن را ارائه میکند. این بافتِ مات از طریق یک فرآیند شیمیایی ایجاد میشود و در آن، سطح شیشه شفاف خام، تحت شرایط محیطی مناسب، در معرض مقداری از بخارات اسید هیدروفلوئوریک قرار میگیرد و به این شکل سطح شیشه را به طور یکنواخت و صیقلی، مات میکند.

مدت زمان قرار گرفتن در معرض بخارات اسید هیدروفلوئوریک و غلظت این اسید، باعث افزایش و یا کاهش مات شدن شیشه میشود.

شیشه ساتینا

کارآیی شیشه ساتینا به این صورت است که اجازه عبور نور را می دهد، امّا آنچه را که پشت شیشه است را برای بیننده پنهان میکند. 

مطلب پیشنهادی: شیشه سوپر کلیر

شیشه ساتینا برای اولین بار در دهه 1880 توسط دو تولید کننده شیشه، به نام Thomas Webb در انگلستان و Mount Washington در ایالات متحده که هر دو اقلامی تزئینی را در طیف های رنگی به صورت ساتینا می ساختند، تولید شد.

در دهه 1970 بین سال های 1972 تا 1984، تولید شیشه های ساتینا توسط شرکت ” Fenton Art Glass Co” به صورت حرفه ای و در ابعاد گسترده احیا شد.

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا در مکان هایی که حفظ حریم خصوصی ضروری است، کاربرد دارد و به دلیل دید محدودی که ایجاد مینماید، مانع از دیده شدن اتفاقات پشت شیشه میشود و دیگران فقط قادر به دیدن سایه هایی مبهم و نامفهوم از پشت شیشه خواهند بود. بنابراین می توان بدون هیچ مشکل و نگرانی نسبت به نگاه های دیگران، از فضای مورد نظر به بهترین شکل استفاده نمود.

در کنار مزیت فوق، شیشه ساتینا به اندازه کافی، نور طبیعی را به داخل منتقل میکند و بی تردید در این زمینه، ظاهری بسیار زیبا و مدرن را ایجاد مینماید.

مطلب مرتبط: شیشه سکوریت

در مواقعی که قصد داریم در محیط مورد نظرمان، حریم خصوصی و به اصطلاح دنجی را ایجاد نماییم، به طور عادی ممکن است ذهنمان به سمت استفاده از پرده ها و پارتیشن ها برود، ولی متاسفانه پرده ها و پارتیشن های غیر ثابت، به دلیل متحرک بودن و از طرفی ممانعت نسبی از عبور نور، کارآیی لازم را ندارند و به جرأت میتوان گفت که شیشه مات ساتینا بهترین انتخاب خواهد بود و نیاز ما را به بهترین شکل برآورده خواهد نمود.

مطلب مرتبط: درب اتوماتیک و نکاتی که مهم است بدانید!

در این شیشه هر چه اجسام از شیشه دورتر باشند، تصویر مات تر و مبهم تری قابل مشاهده خواهد بود. برای درک بهتر، میزان دید تصویر پشت شیشه را در فواصل مختلف از شیشه در زیر میتوانید ببینید:

شیشه ساتینا را میتوان در انواع رنگ ها تولید و اجرا نمود، که بسته به موقعیت و معماری محیط میتوان از هر  یک از آنها استفاده نمود.

 

شیشه ساتینا

تفاوت شیشه مات ساتینا و سندبلاست

شیشه ساتینا و شیشه سندبلاست، هر دو شیشه مات هستند ولی ویژگی های متفاوتی دارند که در جدول زیر به آنها اشاره شده است:

ویژگی شیشه ساتینا ویژگی شیشه سندبلاست
سطحی صاف و صیقلی دارد سطحی نسبتا زبر و خش دار است
اثر کثیفی و آلودگی روی شیشه باقی نمی ماند در صورت تماس دست کثیف، احتمال باقی ماندن اثر و پاک نشدن آن وجود دارد
امکان تعیین درجه مات بودن شیشه در زمان ساخت فراهم است میزان مات بودن آن غیرقابل تغییر (کاهش یا افزایش) است
امکان درج لوگوی شفاف روی شیشه وجود ندارد درج لوگوی شفاف بدون محدودیت روی شیشه امکان پذیر است
عدم امکان ایجاد حالاتی از شفافیت و ماتی به صورت توام امکان ایجاد حالات شفافیت و ماتی به صورت توأمان
در فاصله نزدیک به شیشه (کمتر از 1 متر)، دید نسبتا محدودی ایجاد میشود در فاصله نزدیک به شیشه (کمتر از 1 متر)، دید کاملا مبهمی دارد
انعکاس نور دارد مطلقا انعکاس نور ندارد

قیمت شیشه ساتینا

قیمت شیشه ساتینا بستگی به ضخامت شیشه، درجه مات بودن و رنگ و طرح آن دارد. بنابراین برای محاسبه دقیق قیمت، بر اساس نیازتان و بر اساس الگوهای معماری و سایر عوامل، از بین انواع شیشه ساتینا، شیشه مدنظرتان را انتخاب کنید و از طریق فرم ثبت سفارش ذیل سایت و یا تماس با کارشناسان ما، قیمت نهایی محصول را بپرسید.

کاربرد شیشه سکوریت ساتینا

این شیشه به دلیل کیفیت فوق العاده و قابلیت ایجاد و تقویت حریم خصوصی در محیط، علاوه بر کاربرد آن در زمینه درب اتوماتیک، در اماکن مختلف زیر کاربرد دارد:

 • اتاق مدیران
 • اتاق جلسات
 • اتاق پزشکان
 • مراکز درمانی
 • اماکن امنیتی
 • اتاق های VIP
 • پارتیشن اداری
 • اتاق های سرور
 • راه پله شیشه ای
 • درهای شیشه ای
 • سالن های ورزشی
 • شیشه روی میزها
 • سالن های آرایشی
 • دیوارهای شیشه ای
 • بالکن های شیشه ای
 • پنجره های شیشه ای
 • حفاظ راه پله شیشه ای
 • و کاربردهای مختلف و متنوع دیگر آن که می توانید در پینترست مشاهده کنید …

نمونه هایی از کاربری شیشه ساتینا

سفارش شیشه ساتینا

برای سفارش این محصول، شما میتوانید با استفاده از فرم ثبت سفارش در ذیل سایت، درخواست خود را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم و یا از طریق تماس تلفنی با کارشناسان ما، سفارش خود را اعلام نمایید. در هر دو حالت فوق، با ارزیابی ابعاد تقریبی و دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، سفارش نهایی را با شما هماهنگ می کنیم و در صورت تایید، جهت تولید و اجرا در سریعترین زمان ممکن اقدام خواهد شد.

40333959 – 021 داخلی 102 یا 09339620339