جک پارکینگ
چکیده مطلب

جک برقی موسوم به جک پارکینگ، یکی از پرکاربردترین نوع سیستم درب اتوماتیک است و بیشترین کاربرد را در ساختمان های مسکونی و اداری دارد. وزن درب و ابعاد آن هر چقدر هم که باشد، جک های برقی قابلیت سازگاری با انواع شرایط را دارد. در ادامه این مطلب مشخصات و ویژگی های انواع آنها را با هم بررسی می کنیم تا بدانیم کدام جک مناسب شرایط ماست.

جک پارکینگ چیست؟

جک پارکینگ یک واسطه برای باز کردن درب ها محسوب می شود، به این معنی که به صورت مستقل کاربردی ندارد و با نصب شدن بر روی درب ها کارآیی آن معنی و مفهوم پیدا می کند و البته جک ها روی درب های لولایی با کاربری پارکینگ بیشترین کاربرد را دارند و عموما روی درب های آهنی تک لنگه و دو لنگه با هر وزنی و با هر عرضی نصب می شوند و درب پارکینگ عادی را به درب اتوماتیک تبدیل می‌کند.

انواع مدل‌های جک پارکینگ

  1. الکترومکانیک
  2. هیدرولیک
  3. پنوماتیک

1. الکترومکانیک

این مدل از جک پارکینگ، یعنی الکترومکانیک، با ساختار ترکیبی موتور، گیربکس، چرخ دنده و ماردون کار میکند و برای درب های سبک کاربرد دارد. ضمن اینکه این نوع جک پارکینگ برای محیط های با تردد معمولی طراحی شده و برای اماکنی که تردد خیلی زیادی در آنجا در جریان است، شاید زود به زود نیاز به سرویس و خدمات پیدا کند.

جک پارکینگ الکترومکانیک

یادمان باشد که استفاده از یک جک پارکینگ خوب و استاندارد می تواند طول عمر بیشتری داشته باشد. البته هر چقدر درب سبک تر باشد و تردد هم کمتر باشد، می توان از جک های ارزان قیمت تر هم استفاده کرد.

2. هیدرولیک

مدل هیدرولیک جک درب پارکینگ با ساختار موتور، پمپ، مخزن روغن، سیلندر و پیستون عمل می کند و برای درب های سنگین وزن و حتی فوق سنگین هم مورد استفاده قرار می گیرد.

جک پارکینگ هیدرولیک

این نوع جک پارکینگ از لحاظ ظاهری تفاوت خاصی با مدل‌ الکترومکانیکی ندارد، اما قیمت جک‌ پارکینگ هیدرولیک، خیلی بالاتر از مدل‌ الکترومکانیکی است. ضمن اینکه جک های هیدرولیک بیشتر در مجتمع های مسکونی و اداری پرتردد استفاده میشوند.

مطلب پیشنهادی: تفاوت جک درب پارکینگ هیدرولیک و الکترومکانیک

3. پنوماتیک

جک پنوماتیک هم یکی دیگر از مدل های جک های پارکینگ محسوب میشود که در اماکن به خصوص کاربرد دارد و چون بدون موتور کار می کند، حتما باید آن محل مجهز به سیستم تولید باد باشد تا به وسیله ورود باد به درون محفظه سیلندر و فشار به پیستون، جک باز و بسته شود. این مدل جک را عمدتا در اماکن صنعتی استفاده می کنند.

جک پنوماتیک پارکینگ

 

از جک پنوماتیک در اماکن صنعتی استفاده می شود و کاربرد آن فقط به باز کردن درب های ورودی ختم نمی شود و کاربری های متعددی دارد، لذا در زمره محصولات ساختمانی قرار نمی گیرد.

معیارهای مهم در انتخاب جک پارکینگ

یادمان باشد برای انتخاب یک جک پارکینگ متناسب با محل مورد نظرمان، سه عامل خیلی مهم زیر را حتما در نظر داشته باشیم:

  1. وزن هر لنگه
  2. عرض دهانه
  3. میزان تردد

مطلب پیشنهادی: راهنمای خرید جک پارکینگ

اجزای تشکیل دهنده جک پارکینگ

اجزای جک پارکینگ

 

1. فلاشر: به عنوان یک سیستم و علائم هشدار دهنده، در زمان باز و بسته شدن درب، به دستور مرکز فرمان، چشمک می زند.

2. یراق آلات: شامل پایه عقب و جلو بازوها و پین ها می شود که واسط اتصال صفحه به بازو و همچنین بازو به درب می باشند.

3. آچار یا کلید خلاص کن: که به وسیله آن می توان در زمان قطع برق، جک ها را خلاص کرد و درب را با دست باز و بسته نمود.

4. مرکز فرمان: یک برد الکترونیکی است که وظیفه آن کنترل و ارتباط بین اجزای سیستم است و فرمان برای باز و بسته شدن و توقف جک‌ها را صادر می نماید.

5. ریموت کنترل: وسیله ارتباطی که کاربر با استفاده از آن، فرمان باز و بسته شدن درب را می دهد و اتصال آن به تعداد مورد نیاز در ساختمان امکان پذیر است.

6. چشمی: وسیله ای است که به صورت جفت در قسمت چپ و راست درب نصب می شود و مبتنی بر مادون قرمز بوده و اگر مانعی اعم از خودرو یا عابری در مقابل چشمی باشد، مانع از باز و بسته شدن درب می شود.

7. جک بازویی: بخش اصلی جک بوده و وظیفه تبدیل نیروی الکتریکی به نیروی مکانیکی و نهایتا حرکت درب را دارد و برای درب های یک لنگه به صورت تکی و برای دو لنگه به صورت دوبل یا جفت مورد استفاده قرار می گیرد.

نمونه های جک پارکینگ

در ادامه مدل‌هایی از جک درب پارکینگ را با هم ببینیم.

جک الکترومکانیک

جک الکترومکانیک پارکینگ

جک هیدرولیک

جک پارکینگ هیدرولیک

جک پنوماتیک

جک پنوماتیک

قیمت جک برقی

قیمت گذاری جک پارکینگ بر اساس نوع و برند آن است که بر اساس آن مشخص می شود بهتر است از چه نوع جکی، الکترومکانیکی یا هیدرولیکی استفاده شود، که تشخیص آن با تیم فنی و کارشناسی ما است و تعیین برند آن نیز که ما بر حسب کیفیت و دوام و کارآیی، به شما معرفی و پیشنهاد می کنیم و شما با آسودگی خیال انتخاب خواهید کرد. به شما اطمینان می دهیم که دقیقا کاری را که مد نظرتان باشد با مقرون به صرفه ترین قیمت، برایتان محاسبه و اجرا خواهیم کرد.

خرید جک برای پارکینگ از آریانسب

شما می توانید از طریق تماس با کارشناسان ما، تقاضای بازدید فنی رایگان را داشته باشید و یا اینکه تعداد لنگه های درب محل مورد نظر، جنس درب و ابعاد و وزن حدودی آن و همچنین نوع ساختمان و میزان تردد از محل را اعلام کنید و در ادامه همکاران ما متناسب با مشخصات محل و دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، پیشنهاد خود را در قالب پیش فاکتور به شما اعلام خواهند نمود و در صورت تایید و انجام مراحل پیش تولید، جک پارکینگ درخواستی در سریع ترین زمان ممکن، در محل شما نصب و راه اندازی می گردد.

در نتیجه …

همانطور که توضیح داده شد، دو نوع جک پارکینگ الکترومکانیکی و هیدرولیکی برای درب های ساختمان های اداری، تجاری، مسکونی و ویلایی کاربرد دارند و استفاده از هر کدام از مدل ها و در نظر گرفتن ویژگی ها و کورس بازوی جک، بستگی به ابعاد و وزن درب و همچنین میزان تردد روزانه از محل درب دارد. بنابراین توجه به سه نکته وزن درب، ابعاد لنگه های درب و میزان تردد، به عنوان سه عامل مهم و تعیین کننده در انتخاب جک پارکینگ بسیار مهم است.

البته به سه گزینه فوق، برند را نیز باید اضافه کنیم، چون نوع برند جک و اینکه ساخت کدام کمپانی و کدام کشور باشد، در قیمت محصول و خدمات نصب و راه اندازی تاثیر گذار است.

جک پارکینگ همانند کرکره برقی نوعی درب اتوماتیک پارکینگ محسوب می‌شود و همه‌ی ساختمان هایی که ساخته می‌شوند و از این نوع درب ها استفاده می‌کنند.

برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش این محصول با کارشناسان ما از طریق شماره 40333959- 021 داخلی 102 تماس بگیرید.