درب اتوماتیک گردان
چکیده مطلب

درب گردان یکی از زیباترین و تشریفاتی ترین نوع درب اتوماتیک محسوب میشود و به خاطر قیمت قابل توجهش در مقایسه با بقیه مدل‌های درب اتوماتیک، جاهای به خصوصی مثل مجتمع های تجاری لوکس، هتل ها، اماکن تشریفاتی و … بکار میرود. عملکرد بی نظیر این مدل، از هدر رفت انرژی و تبادل هوای محیط داخلی و خارجی در حد قابل توجهی جلوگیری می کند. با ما همراه باشید تا در ادامه این مطلب انواع مدل های درب اتوماتیک گردان و کارکرد آن را بررسی کنیم.

درب اتوماتیک گردان چیست؟

درب اتوماتیک گردان یا اصطلاحا Revolving، یکی از تشریفاتی‌ترین مدل‌های درب اتوماتیک می‌باشد و طوری هست که امکان تردد همزمان افراد را به راحتی فراهم می کند و ساختارش به شکلی است که در واقع همیشه هم درب باز است و هم بسته و به این صورت از برخورد و تبادل هوای داخل محیط و خارج از آن تا حد قابل توجهی جلوگیری می کند.

درب اتوماتیک گردان چون همیشه در حال چرخش است، برای کاهش مصرف و افزایش طول عمر دستگاه، سیستم Stand By فعال دارد که در مواقع تردد کم، به صورت بسیار آرام گردش دارد و زمانی که فردی در محدوده سنسور سیستم قرار میگیرد، به حالت Active تغییر حالت می دهد و با سرعت استاندارد تعیین شده شروع به گردش میکند.

انواع حالت‌های درب برقی گردان

  1. دو باله
  2. سه باله
  3. چهار باله

مدل دو باله

در این حالت از درب اتوماتیک گردان فضای اصلی مثل سایر حالتها است و فقط تعداد باله های داخل باکس دو تا است که معمولا در محیط های با تردد خیلی بالا مورد استفاد قرار میگیرد.

درب اتوماتیک گردان دو باله

 

البته باید بدانیم که در حالت دو باله چون بال ها در یک راستا و امتداد قرار دارند، در زمان چرخش بال ها، مواقعی وجود دارد که هوای داخل و بیرون مستقیما باهم تماس برقرار می کنند و به عبارتی عمل نگهداری هوای محیط داخلی به خوبی انجام نمیشود، بنابراین از این حالت بیشتر در سالن های داخلی و ارتباطات بین بخشی درونی ساختمان ها استفاده میشود.

مدل سه باله

در حالت سه باله از درب اتوماتیک گردان، از نظر شاسی و ساختار کلی مشابه بقیه حالت هاست با این تفاوت که با سه بال جداشونده و متحرک، فضای محیط داخلی باکس، به سه قسمت تقسیم شده و در حقیقت با تقسیم فضای داخلی به سه قسمت، تردد را تا حدی محدود تر می کند.

درب اتوماتیک گردان سه باله

در نقطه مقابل عمل نگهداری هوای داخل، در حالت سه باله خیلی بهتر از دوباله انجام میشود. چون در این مدل هیچ وقت ارتباط مستقیم بین هوای داخل و بیرون ایجاد نمی گردد.

مدل چهار باله

این حالت بهینه ترین عملکرد را در بین درب های برقی گردان دارد، چون علاوه بر کنترل تردد موثر، به خوبی مانع از خروج هوای محیط داخلی به بیرون و بالعکس میشود و ضمن ایجاد عملکرد بهتر، زیبایی بیشتری هم به محیط می بخشد.

درب اتوماتیک چهار باله گردان

بنابراین به طور کلی اگر بخواهیم از بین همه حالت ها، بهترین را انتخاب بکنیم، پیشنهاد مطلوب حتما حالت چهار باله است.

قیمت درب اتوماتیک گردان

مهمترین مؤلفه قیمت گذاری درب گردان برقی، عرض و ارتفاع دهانه است که مشخص می نماید چه سازه ای با چه مشخصاتی نیاز است و همینطور چه مقدار نیاز به فریم آلومینیومی دارد و چه متراژی نیاز به شیشه است. همچنین نوع فریم و شیشه نیز به خودی خود در قیمت نهایی تاثیر گذار است. در ادامه مشخصات کمّی و کیفی موتور، برد الکترونیکی و سنسورها و سایر اجزای مکانیکی و الکترومکانیکی نیز در محاسبه قیمت نهایی موثر است. ما به شما اطمینان می دهیم که مقرون به صرفه ترین قیمت را برایتان محاسبه خواهیم کرد.

خرید درب گردان اتوماتیک از آریانسب

شما می توانید از طریق تماس با کارشناسان ما، تقاضای بازدید فنی رایگان را داشته باشید و یا اینکه ابعاد دقیق و یا حتی حدودی محل مورد نظر را اعلام کنید و در ادامه همکاران ما متناسب با مشخصات محل و دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، نقشه کار را تهیه خواهند کرد و در صورت تایید، نسبت به صدور فاکتور و تنظیم قرارداد اقدام خواهد شد و در نهایت تولید آن آغاز و پس از اتمام فرآیند تولید، در سریع ترین زمان ممکن، در محل شما نصب و راه اندازی می گردد.

مطلب مرتبط: راهنمای قدم به قدم خرید درب اتوماتیک

در نتیجه …

همانطور که توضیح داده شد، سه نوع درب اتوماتیک گردان شامل دوباله، سه باله و چهار باله وجود دارد که انتخاب هر کدام بستگی به عرض دهانه، موقعیت جغرافیایی، کاربری محل و میزان تردد از درب دارد. قیمت نهایی درب را بر اساس مواد اولیه بکار رفته شامل سازه اصلی، فریم آلومینیومی و شیشه که بر حسب متراژ و تعداد باله ها و همچنین اپراتور سیستم شامل موتور، برد الکترونیکی، نوع و تعداد سنسورها، تجهیزات مکانیکی و الکترومکانیکی محاسبه می شود.

برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش این محصول با کارشناسان ما از طریق شماره 40333959- 021 داخلی 102 تماس بگیرید.