حمام شیشه ای: 25 مدل جذاب حمام مستر یا همان کابین دوش
چکیده مطلب

حمام شیشه ای که به آن کابین دوش یا حمام مستر نیز گفته می‌شود، یکی از تجهیزات مدرنی است که امروزه برای تنوع و زیبایی بخشی به محیط داخل و پیرامون ساختمان از آن بسیار استفاده می­‌شود.
ما قصد داریم در این مطلب اطلاعات کاملی از حمام مستر را در اختیار شما قرار دهیم تا اگر قصد خرید این محصول را دارید، آگاهانه و بر اساس شناخت کامل نسبت به خرید آن اقدام نمایید، پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

حمام مستر شیشه ای

در عصر حاضر، معماری داخلی ساختمان با سرعت شگفت‌آوری در حال توسعه و تحول است و یکی از عناصر بسیار جذاب در این حوزه، استفاده از حمام شیشه ای یا اصطلاحا کابین دوش است. زیبایی وصف‌ناپذیر استفاده از شیشه حمام، باعث گردیده در بیشتر آپارتمان‌ها از حمام مستر برای نمایش هر چه بیشتر لوکس بودن آن واحد مسکونی استفاده شود و یکی از سازه های شیشه ای پرطرفدار می‌باشد.

حمام مستر

جنس شیشه‌ای آن و یراق مستحکم و ضد زنگ بکار رفته در این محصول، آن را در برابر رطوبت محیط بسیار مقاوم می‌کند و نظافت آن نیز بسیار راحت و بدون درد‌سر است.

کاربرد حمام مستر

حمام شیشه ای یا کابین دوش یا همان شیشه حمام مستر یک محفظه مستقل شیشه‌ای است که دارای دیواره، درب، قفل و دستگیره است و در آن، فضای مناسب برای دوش گرفتن فراهم است. در فضای داخل حمام شیشه ای علاوه بر شیشه کابین و دوش، می‌توان وان، جکوزی، توالت و کابینت نیز طراحی و اجرا نمود و در واقع درب حمام مستر را هم می‌توان به عنوان یک بخش کامل طراحی نمود که در آن دوش و سایر اجزای فوق طراحی و جانمایی شده است و هم می‌تواند جزئی از یک محیط بزرگتر باشد که سایر اجزا از جمله وان، توالت فرنگی و کابینت خارج از آن باشد.

شیشه حمام

بیشترین کاربرد حمام شیشه ای یا حمام مستر در شرایطی است که در یک فضای بزرگ قرار است قسمت دوش از سایر بخش‌ها جدا شود و به وسیله کابین دوش، از پاشیده شدن و انتقال ذرات آب، بخار و کف مواد شوینده به سایر بخش‌های محیط جلوگیری به عمل آید. در این شرایط مهمترین وظیفه کابین دوش، ممانعت از پاشش آب مصرفی در حین حمام از مرزهای ناحیه دوش و پخش شدن آن در محیط اطراف است.

البته استفاده از شیشه حمام در محیط‌هایی غیر از حمام نیز بسیار رایج است. به عنوان مثال در اتاق خواب، کنار استخر، باشگاه‌های ورزشی، کلینیک‌های زیبایی و … همه ما به وفور شاهد استفاده از حمام شیشه‌ای هستیم.

بدین ترتیب با ایجاد یک حمام مستر، قسمت دوش از سایر قسمت‌های حمام جدا می شود و سایر بخش‌ها تمیز و خشک باقی می‌ماند.

شیشه سکوریت حمام

یراق آلات، لولا و دستگیره این شیشه حمام یا کابین دوشی، تماما از جنس استیل 304 ضد زنگ بوده و برای محیط‌های مرطوب کاملا مقاوم و استاندارد هستند.

نوع شیشه‌های مورد استفاده در حمام مستر نیز، شیشه سکوریت از نوع 8 و 10 میل است که متناسب با نوع یراق به کار رفته در آن، برشکاری و سوراخ کاری می‌شود.

رنگ شیشه‌ها نیز می‌تواند از بین انواع زیر انتخاب و استفاده شود:

 1. شیشه فلوت
 2. شیشه سوپر کلیر
 3. شیشه وین وایت
 4. شیشه دودی
 5. شیشه برنزی
 6. شیشه مات ساتینا
 7. شیشه مات سندبلاست

در صورت انتخاب شیشه سندبلاست، می توانید هرگونه طرح و شکلی را درخواست نمایید که بر روی درب شیشه ای حمام حک شود (مثلا طرح گل، درخت و …)

 

انواع حمام شیشه ای

حمام مستر انواع مختلفی دارد که می‌توان بر اساس شرایط محیط و طراحی مورد نظر، آن را تولید و اجرا نمود. بدین ترتیب انواع این محصول عبارتست از:

1. کابین دوش لولایی

کابین دوش لولایی

این مدل از حمام شیشه ای معمولا با استفاده از شیشه ثابت و شیشه متحرک است که به عنوان درب از آن استفاده می‌شود، تولید و اجرا می‌شود. درب‌های مورد استفاده در این حمام مستر، به صورت لولایی است و به دلیل لولایی بودن درب، باید فضای کافی برای باز و بسته آن وجود داشته باشد و در واقع بیشتر مناسب حمام‌های بزرگ است.

البته در مواقع و شرایط گوناگون و بسته به محیط اجرا، ممکن است حالات مختلفی از این نوع محصول اجرا شود:

1.1. یک شیشه ثابت و یک شیشه لولایی متحرک

1.2. دو شیشه ثابت و دو شیشه لولایی متحرک

1.3. دو شیشه لولایی متحرک

حالات فوق در شرایطی است که فقط قرار باشد، یک ضلع پوشش داده شود و اگر کابین کامل دور تا دور دوش مد نظر باشد، سایر شیشه‌های دیواره‌های جانبی به آن اضافه می‌شود.

 

2. کابین دوش ریلی

حمام شیشه ای ریلی به طور معمول از شیشه ثابت و متحرک استفاده می‌شود و باید فضای کافی و مناسب جهت قرار گرفتن شیشه متحرک به عنوان درب کابین در طرفین وجود داشته باشد. این مدل یکی از بهترین گزینه‌ها برای حمام و سرویس‌های بهداشتی کوچک است زیرا در این مدل، شیشه‌های متحرک نیازی به فضای اضافی برای باز و بسته شدن ندارند و به راحتی بر روی دیواره ثابت کابین قرار می‌گیرند.

کابین دوش ریلی

البته در مواقع و شرایط گوناگون و بسته به محیط اجرا، ممکن است حالات مختلفی از این نوع حمام شیشه ای اجرا شود:

1.1. یک شیشه ثابت و یک شیشه ریلی متحرک

1.2. دو شیشه ثابت و دو شیشه ریلی متحرک

1.3. دو شیشه ریلی متحرک (اگر دیوار طرفین جایی برای حرکت درب‌ها داشته باشد)

حالات فوق در شرایطی است که فقط قرار باشد، یک ضلع پوشش داده شود و اگر کابین کامل دور تا دور دوش مد نظر باشد، سایر شیشه‌های دیواره‌های جانبی به آن اضافه می‌شود.

 

3. کابین دوش فریم دار / بدون فریم

برای اجرای هر یک از انواع حمام مستر لولایی یا ریلی، این امکان وجود دارد که شیشه‌ها توسط فریم آلومینیومی یا استیل پوشش داده شوند و یا اصطلاحا قاب شوند و از طرف دیگر، در صورت نیاز می‌شود شیشه‌ها بدون فریم باشند و توسط یراق مخصوص کنترل و مهار شوند.

کابین دوش فریم دار / بدون فریم

فریم‌های مورد استفاده در این محصول، از جنس آلومینیوم و یا استیل است که نوع آلومینیومی آن دارای پوشش آنادایز بوده و در رنگ‌های طلایی، نقره‌ای و شامپاینی (سبز زیتونی) و نوع استیل آن در رنگ‌های طلایی و نقره‌ای قابل تولید و اجرا می‌باشد.

این فریم‌ها در برابر خوردگی و رطوبت بسیار مقاوم بوده و در صورت حفظ و نگهداری مناسب، بدون هیچگونه مشکل و ایرادی کار خواهند کرد.

 

4. کابین دوش ثابت

این نوع شیشه حمام به این صورت است که شیشه بدون درب و یراق حرکتی اجرا می‌شود و صرفا نقش جدا کننده و پارتیشن را دارد. استفاده از این نوع کابین دوش، برای حمام هایی که فضای کافی ندارند مناسب بوده و به راحتی می‌توان بین قسمت دوش و سایر بخش‌ها مثل توالت فرنگی، رختکن و … را جدا و تفکیک نمود.

کابین دوش ثابت

این مدل هم برای تولید و اجرای آن می‌توان با فریم و بدون فریم اجرا نمود و انتخاب آن بستگی به شرایط محیط و سلیقه شما دارد.

 

5. کابین دوش آزاد

یکی از نیازهایی که شاید شما هم به آن فکر کرده باشید، این است که یک حمام جدید در اتاق خواب‌تان و یا در قسمتی دیگر از ساختمان نیاز داشته باشید و به دلایل مختلف از جمله خرابی‌ها و زیرسازی‌های مختلف و هزینه‌های قابل توجه آن، از این ایده صرف نظر کنید، ولی بد نیست بدانید که این نوع کابین دوش شیشه ای، پاسخی کامل و بی‌نظیر به همین خواسته شماست و همانطور که از نام این مدل پیداست، شما در انتخاب محل این حمام شیشه ای، آزاد هستید و فقط با ایجاد بخشی از زیر ساخت مورد نیاز مثل سیستم انتقال برق، آب و فاضلاب و بدون نیاز به ساخت بنا و کاشی و سرامیک‌کاری و عایق کاری، شما می‌توانید در گوشه‌ای از فضای منزل، یک حمام کوچک و بی نظیر را ایجاد نمایید.

کابین دوش آزاد

اشکال مختلف کابین دوشی آزاد شامل گرد، نیم گرد، بیضی، مثلثی، چند ضلعی، مربع و مستطیل می‌باشد که بسته به معماری محیط، الزامات فنی و سلیقه شما قابل تولید و اجرا خواهد بود.

 

مزایای استفاده از حمام مستر شیشه ای

 1. ضد حریق و آتش
 2. نصب سریع و آسان
 3. سرعت در تولید و اجرا
 4. زیبایی و جذابیت ظاهری
 5. حفظ گرمای درون کابین حمام
 6. مانع پخش شدن بخار در فضای حمام
 7. جلوگیری از پاشیدن آب به محیط بیرون
 8. استفاده همزمان از سرویس بهداشتی و حمام
 9. امکان ساخت آن ها در ابعاد و اشکال مختلف
 10. تفکیک سرویس بهداشتی از محیط حمام و دوش
 11. ممانعت از ایجاد رسوب و لکه روی سرامیک و لوازم حمام

 

قیمت حمام شیشه ای

قیمت کابین شیشه ای حمام به عوامل متعددی بستگی دارد که انتخاب و تعیین هر یک از آنها بستگی به معماری و دکوراسیون داخلی، الزامات محیطی و سلیقه شما دارد. این عوامل عبارتند از:

 1. نوع شیشه
 2. نوع و جنس یراق
 3. ابعاد کابین دوش
 4. تجهیزات جانبی
 5. نصب و راه اندازی
 6. شکل و مدل کابین های دوش
 7. حمل و نقل و جابجایی کابین

 

خرید حمام شیشه ای

برای خرید حمام شیشه ای از آریانسب، شما می توانید با استفاده از تلفن‌های مندرج در ذیل سایت و یا ارسال فرم سفارش، اطلاعات خود را ثبت کنید تا همکاران ما طی ساعات کاری با شما تماس بگیرند. در هر یک از حالات فوق، با ارزیابی ابعاد تقریبی محل و دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، سفارش نهایی را با شما هماهنگ می‌کنیم و در صورت تایید، جهت اندازه‌گیری دقیق و تولید و اجرای کابین حمام شیشه ای در سریعترین زمان ممکن اقدام خواهد شد.

40333959 – 021 داخلی 102 یا 09339620339

مدل های حمام شیشه ای

جذاب‌ترین مدل‌های حمام شیشه ای را می‌توانید در تصاویر زیر مشاهده بفرمایید: