شیشه کریستال
چکیده مطلب

شیشه کریستال یا فوق شفاف، نوعی شیشه ساختمانی است که به دلیل عبور بالا و با کیفیت نور از آن، از شفافیت بسیار عالی و فوق العاده ای نسبت به سایر شیشه ها برخوردار است. این شیشه دارای مغزی سفید بوده و تشخیص آن برای مشتریان کار بسیار ساده ای است و به راحتی میتوانید متوجه تفاوت آن با شیشه فلوت و سوپرکلیر شوید.
این شفافیت به دلیل استفاده از عنصر سرب و از طرفی ناشی از مصرف کمتر آهن در ساخت آن می باشد و به اصطلاح به عنوان شیشه کم آهن نیز از آنها یاد میشود. ما در این مطلب به طور مبسوط به ویژگی ها، مشخصات و کارآیی این محصول میپردازیم و اگر این مطلب برایتان جذابیت دارد، تا انتها با ما همراه باشید.

شیشه کریستال

شیشه کریستال یا فوق شفاف، نوعی از شیشه های ساختمانی است که در فرآیند تولید آن، از ماده اولیه سرب به میزان حداقل 25 درصد استفاده میشود و در نقطه مقابل، از میزان آهن بسیار اندکی بهره گیری میشود و عاری از هرگونه ناخالصی و اکسیدهای غیر ضروری است و با قدرت عبور نور با ضریب 91.5٪  وضعیتی بسیار شفافی دارد، به طوریکه تقریبا تمام آنچه در پشت شیشه است را در بالاترین سطح وضوح نمایش داده و ویژگی های اشیاء را با تمام ظرافت و شفافیت، در معرض دید بینندگان قرار میدهد. از این جهت در خانواده شیشه به آن «پرنس کریستال یا شاهزاده شیشه ها» گفته میشود.

شیشه کریستال

شیشه کریستال دارای خواص نوری، فیزیکی و مکانیکی فوق العاده ای است که قابلیت های آن در مقایسه با سایر شیشه ها بسیار فراتر است.

بعضی ها تصور میکنند، چون درصد آهن کمتری در ساخت این نوع شیشه بکار گرفته شده است، بنابراین مقاومت آن کاهش یافته و در برابر تنش های محیطی، آسیب پذیر و شکننده است و این در حالی است که اتفاقا شیشه های کریستال یکی از ویژگی های بارز آنها، مقاومت بسیار بالا در برابر ضربه و تنش های فیزیکی است، پس این نظریه را مردود بدانید.

ویژگی شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال در ضخامت های 6، 8 و 10 میل تولید و عرضه میشود و در مجموع دارای ویژگی های منحصر به فردی است که عبارتند از:

1. شفافیت فوق العاده

این شیشه به دلیل قدرت عبور نور بالا، شفافیت فوق العاده ای را در چشم بیننده ایجاد میکند و در برخی مواقع اگر انعکاس نور نباشد، امکان عدم تشخیص شیشه وجود دارد.

مطلب پیشنهادی: تفاوت شیشه کریستال و سوپرکلیر

2. مقاومت بسیار بالا

با توجه به نوع مواد بکار رفته در این نوع شیشه، مقاومت آن در بالاترین سطح تنش پذیری نسبت به سایر انواع شیشه است و هر چه ضخامت این شیشه بیشتر باشد، مقاومت آن نیز افزایش می یابد.

مطلب مرتبط: شیشه سکوریت

3. زیبایی خیره کننده

ترکیب این شیشه با نور طبیعی و مصنوعی محیط اطراف، جلوه خیره کننده و زیبایی وصف ناپذیری را به نمایش میگذارد و چشم هر بیننده ای را متوجه به خود مینماید.

انواع شیشه کریستال

در گذشته، تولید و بازار تامین این نوع شیشه در انحصار کمپانی های اروپایی بود ولی با پیشرفت و توسعه فناوری این صنعت و به سبب تحریم های ظالمانه دشمنان ایران زمین و تلاش جوانان و دانشمندان ایرانی، ما نیز توانستیم به این فناوری دست پیدا کرده و در حال حاضر جام شیشه کریستال تولید شده در ایران، تا حد قابل قبولی با نمونه های خارجی آن رقابت نموده و عرصه نیازمندی داخلی را در سطح قابل توجهی از واردات شیشه های کریستال خارجی بی نیاز ساخته است.

مطلب پیشنهادی: شیشه آکواریوم

شیشه کریستال

 

به طور کلی شیشه کریستال در سه نوع زیر عرضه میشود:

  1. شیشه کریستال بلژیک
  2. شیشه کریستال چینی
  3. شیشه کریستال  ایرانی معروف به “وین وایت”

شیشه کریستال ایرانی VinWhite یکی از محصولات بسیار جذاب آریانسب است که هواداران بسیاری داشته و تا کنون توانسته است با قدرت، بیشترین سطح رضایتمندی مشتریان ارجمند را فراهم نماید.

اگر تا بحال از شیشه کریستال وین وایت استفاده نکرده اید و تصور میکنید که با نمونه خارجی خیلی متفاوت است، باید بدانید که این شیشه نسبت به کریستال خارجی، به اندازه دو پرده اختلاف رنگ دارد و مغز آن کاملا سفید نیست ولی بسیار متمایل به سفید بوده و فوق شفاف محسوب می‌شود و از طرفی نسبت به قیمت و شفافیت و انتقال نور، محصولی بسیار باکیفیت و رقابتی است و می‌تواند جایگزین فوق العاده‌ای برای شیشه کریستال خارجی باشد.

قیمت شیشه کریستال

شیشه کریستال

قیمت این محصول در مقایسه با شیشه سوپر کلیر و فلوت تفاوت نسبتا محسوسی دارد و در حالت کلی، قیمت آن نسبت به شیشه فلوت حدودا چهار برابر و نسبت به سوپرکلیر حدودا سه برابر است.

قیمت این محصول مانند سایر محصولات پایه، متاثر از تغییرات نرخ ارز و همچنین قیمت های جهانی است و برای دریافت قیمت، باید در نظر داشته باشید که قیمت را به روز بوده و با نوسانات بین المللی تغییر میکند.

کاربرد شیشه کریستال

این شیشه به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود، جزو شیشه های بسیار پرطرفدار است و برای موارد زیر بیشترین کاربرد را دارد:

  • درهای شیشه ای
  • ویترین مشاغل لوکس مثل طلا و جواهر فروشی، ساعت فروش، زیورآلات و …
  • آکواریوم های لاکچری
  • سالن های آرایشی
  • دیوارهای شیشه ای
  • پنجره های شیشه ای
  • و کاربردهای بسیار زیاد دیگر …

این شیشه برای ساخت درب های برقی هم کاربرد دارد و البته بهتر است در موارد فوق از ضخامت های بالا (حداقل 10 میل) و یا به صورت لمینت استفاده شود.

مطلب مرتبط: انواع درب مغازه

شیشه کریستال

سفارش شیشه کریستال

برای سفارش این محصول، شما میتوانید با استفاده از فرم ثبت سفارش در ذیل سایت، درخواست خود را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم و یا از طریق تماس تلفنی با کارشناسان ما، سفارش خود را اعلام نمایید. در هر دو حالت فوق، با ارزیابی ابعاد تقریبی و دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، سفارش نهایی را با شما هماهنگ میکنیم و در صورت تایید، جهت تولید و اجرا در سریعترین زمان ممکن اقدام خواهد شد.

40333959 – 021 داخلی 102 یا 09339620339