درب اتوماتیک تلسکوپی
چکیده مطلب

درب اتوماتیک تلسکوپی یکی از انواع درب اتوماتیک هست که مثل درب اتوماتیک کشویی ساختاری خطی دارد و به سمت طرفین چپ و راست باز و بسته میشود و بازشوی فوق العاده ای را نسبت به مدل های کشویی ایجاد میکند. علت نامگذاری این مدل به سیستم تلسکوپی، این است که لنگه های درب مثل تلسکوپ روی هم قرار می گیرند. برای اینکه بدانیم کدام حالت از این مدل مناسب محل مورد نظر است، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

درب اتوماتیک تلسکوپی یکی از انواع درب اتوماتیک هست مثل درب اتوماتیک کشویی ساختاری خطی دارد؛ یعنی اینکه در یک مسیر خطی و مستقیم حرکت می کند و با توجه به اینکه حدود 70% عرض ورودی دهانه را بازشو میدهد، بیشتر در اماکنی استفاده میشود که محدودیت های محیطی به ویژه در عرض دارند. البته این به معنی این نیست که فقط در محدویت ها از این مدل درب اتوماتیک استفاده میشود، چون خیلی جاها هست که هیچ محدودیتی ندارد و فقط به خاطر بازشوی بیشتر و زیبایی مضاعف، از این مدل استفاده می گردد.

علت اینکه به عنوان درب تلسکوپی شناخته میشود این است که از تعدادی لنگه های متحرک تشکیل شده که مثل تلسکوپ روی هم باز و بسته میشوند.

سه مدل درب اتوماتیک تلسکوپی

  1. سه لنگه – یک‌طرفه
  2. شش لنگه – چهار لت متحرک
  3. هشت لنگه – شش لت متحرک

 

 

سه لنگه – یک طرفه

این حالت از درب اتوماتیک تلسکوپی، از دو لنگه متحرک و یک لنگه ثابت تشکیل میشود که در حالت باز، دو لنگه متحرک روی لنگه ثابت قرار میگیرند و در جاهایی که محدودیت عرض وجود دارد و با مدل کشویی نمیشود فضای مناسبی را برای باز شدن ایجاد کرد، یکی از بهترین گزینه هاست، چون حدودا 70% بازشو ایجاد میکند.

درب اتوماتیک تلسکوپی سه لنگه - یک طرفه

خوب همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، در ساخت و اجرای این نوع از درب اتوماتیک، بدون محدویت در عرض و صرفا برای استفاده بهتر از محیط جانبی و همچنین ایجاد کردن جلوه های بصری و زیبایی سیستم تلسکوپی در نظر گرفته شده ولی در تصویر زیر می بینید که کارآیی این درب در حالتی که محدودیت عرضی داریم، چقدر می تواند راه گشا باشد.

شش لنگه – چهار لت متحرک

این حالت از درب اتوماتیک تلسکوپی، از چهار لنگه متحرک و دو لنگه ثابت در طرفین تشکیل میشود که در حالت باز، از هر طرف دو لنگه متحرک حرکت می کنند و روی لنگه ثابت قرار میگیرند.

درب تلسکوپی اتوماتیک شش لنگه - چهار لت متحرک

از این حالت، بیشتر در مواقعی که نیاز به بازشوی بیشتر داریم استفاده میشود. به عنوان مثال یک نمایشگاه ماشین را در نظر بگیرید، که به غیر شرایط عادی و تردد افراد، باید پیش بینی ورود و خروج خودروها را هم داشته باشد و در نتیجه امکان بازشوی بیشتری باید برای درب در نظر گرفته شود.

هشت لنگه – شش لت متحرک

این حالت از درب تلسکوپی اتوماتیک به دلیل مکانیک پیچیده ای که دارد، جزو درب های خاص محسوب می گردد، ولی به طور کلی از شش لنگه متحرک و دو لنگه ثابت در طرفین تشکیل میشود که در حالت باز، از هر طرف سه لنگه متحرک حرکت می کنند و روی لنگه ثابت قرار میگیرند.

درب برقی تلسکوپی هشت لنگه - شش لت متحرک

از این حالت، بیشتر در اماکنی مثل سالن های کنفرانس، سالن های همایش و موارد مشابه استفاده میشود، که به یکباره جمعیتی قصد ورود و خروج از محیط را دارند.

البته در این مدل معمولا در مواقعی که جمعیت کمتری قصد تردد از محل را دارند، در بخش تنظیمات بازشوی درب تلسکوپی اتوماتیک، حالتی تحت عنوان “پارشال” وجود دارد که طوری باید تنظیم شود که درب نسبت به حالت باز شدن کامل، به صورت نیمه باز عمل کند یعنی تا نصفه باز شود. (این مطلب را موقع نصب حتما به سر تیم نصاب بگویید)

مطلب مرتبط: درب اتوماتیک شیشه ای

قیمت درب برقی تلسکوپی

قیمت گذاری درب تلسکوپی اتوماتیک بر اساس عرض و ارتفاع دهانه است که مشخص می نماید چه مقدار نیاز به فریم آلومینیومی دارد و چه متراژی نیاز به شیشه است و همچنین مشخصات کمّی و کیفی موتور، برد الکترونیکی و سنسورها و سایر اجزای مکانیکی و الکترومکانیکی نیز در محاسبه قیمت نهایی موثر است. به شما اطمینان می دهیم که مقرون به صرفه ترین قیمت را برایتان محاسبه خواهیم کرد.

خرید درب اتوماتیک تلسکوپی اتوماتیک از آریانسب

شما می توانید از طریق تماس با کارشناسان ما، تقاضای بازدید فنی رایگان را داشته باشید و یا اینکه ابعاد دقیق و یا حتی حدودی محل مورد نظر را اعلام کنید و در ادامه همکاران ما متناسب با مشخصات محل و دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، نقشه کار را تهیه خواهند کرد و در صورت تایید، نسبت به صدور فاکتور و تنظیم قرارداد اقدام خواهد شد و در نهایت تولید آن آغاز و پس از اتمام فرآیند تولید، در سریع ترین زمان ممکن، در محل شما نصب و راه اندازی می گردد.

در نتیجه …

همانطور که دیدیم درب اتوماتیک تلسکوپی، یکی از درب های اتوماتیک شیشه ای است که همانطور که از نامش پیداست، لنگه های متحرک آن مانند لایه های تلسکوپ، روی هم قرار می گیرند. این مدل درب عموما در محیط هایی استفاده می گردد که نیاز به بازشوی بیشتر از حالت درب اتوماتیک کشویی مورد نیاز است.

این درب در حالت بازِ کامل حدودا 70% بازشو ایجاد می کند و اگر بخواهیم این بازشو را در زمان های غیر ضروری و تردد عادی روزانه کمتر کنیم، از طریق تنظیمات سیستم و حالت های بازشوی درب این اقدام امکان پذیر است.

برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش این محصول با کارشناسان ما از طریق شماره 40333959- 021 داخلی 102 تماس بگیرید.