شیشه سکوریت دودی
چکیده مطلب

مدلی پرطرفدار در بین شیشه سکوریت، شیشه سکوریت دودی است که ممکن است آن را در طیف های رنگی تیره تا روشن مشاهده کنید و علاوه بر زیبایی و جلوه فوق العاده ای که به محیط می بخشد، ایمنی بسیار زیادی نیز داشته و با توجه به محدود کردن میزان عبور نور، می تواند ایجاد کننده امنیت در محیط نیز باشد. در ادامه این مطلب قصد داریم به ویژگی های این محصول بپردازیم، پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 شیشه سکوریت دودی

شیشه سکوریت 10 میل دودی

این نوع از شیشه سکوریت به دلیل ویژگی های جالب و جذابی که دارد، در صنعت ساختمان بسیار مورد پسند معماران و طراحان داخلی است و در اماکن مختلف مسکونی، اداری، گردشگری، امنیتی و … مورد استفاده قرار میگیرد. به همین منظور آریانسب شیشه سکوریت دودی را در ضخامت های مختلف تولید و در اختیار مصرف کنندگان و مشتریان ارجمند قرار می دهد.

تولید شیشه دودی

ابتدا جام شیشه خام دودی بر اساس انتخاب مشتری و مطابق ضخامت و ابعاد مورد نظر برش داده می شود و در ادامه، لبه های برنده شیشه توسط دستگاه مخصوص ابزار زده می شود و سپس در کوره مخصوص نزدیک به 700 درجه سانتی گراد حرارت داده می شود و سپس بلافاصله و به سرعت، دو طرف شیشه تحت جریان هوای سرد قرار داده می شود و به این ترتیب فرآیند تولید شیشه سکوریت 10میل دودی به اتمام رسیده و آماده استفاده و نصب می گردد.

به این نکته توجه داشته باشید که هر نوع ابزار، سوراخکاری، برش و خلاصه هر طرحی که بخواهیم قبل از سکوریت کردن شیشه امکان پذیر است ولی بعد از سکوریت شدن هیچ تغییری در شیشه نمی توان ایجاد کرد. بنابراین طرح و نظرات خود را در خصوص این محصول پیش از سکوریت شدن به سازنده ارائه نمایید

ویژگی شیشه سکوریت دودی

شیشه دودی

این محصول دارای ویژگی های منحصر به فرد بوده و در اماکن مختلف کاربرد و کارآیی دارد. این ویژگی ها عبارتند از:

استحکام

این محصول به دلیل سکوریت بودن، مقاومت بسیار بالایی در مقابل ضربه، فشار و حرارت دارد.

کاهش عبور نور

تیرگی این شیشه، بسته به شدت دودی بودن آن، به مقداری مانع از عبور نور به داخل محیط می شود.

ایمنی

این شیشه به دلیل قابلیت های ناشی از سکوریت سازی، در صورت شکسته شدن کمترین آسیب را برای دیگران دارد.

امنیت

مقاومت بالای این شیشه باعث کاهش قدرت نفوذپذیری افراد متفرقه به محیط می شود و امنیت را ارتقاء می بخشد.

تقویت فضای حریم خصوصی

این محصول به دلیل قابلیت کاهش دید به داخل، باعث می شود که حریم خصوصی افراد به شکل بهتری حفظ شود.

 

محصول مرتبط: شیشه سوپر کلیر

انواع شیشه سکوریت دودی

انواع شیشه سکوریت دودی

 

شیشه سکوریت دودی بر اساس رنگ شیشه فقط به صورت دودی تیره تولید میشود ولی ممکن است شما حالتهای دودی کمرنگ تر آن را نیز دیده باشید، این اختلاف رنگ یا به اصطلاح تنوع در غلظت دودی بودن شیشه، تعمدی و برنامه ریزی شده نیست، یعنی در زمان تولید جام خام، شیشه دودی در غلظت های متنوع تولید نمیشود، بلکه در دوره ای که تولید شیشه دودی انجام شده و به اتمام میرسد و قرار است در خط تولید مجددا شیشه سفید تولید شود، در فرآیند تغییر خط تولید، از دودی به سفید، مقداری از مواد دودی در دستگاه باقی میماند و با شروع تولید جام شیشه سفید، در هر مرحله، متراژ محدودی از آن، مقداری به رنگ دودی متمایل است که به طور تقریبی در هر فرآیند تغییر خط، حدودا 200 تا 300 مترمربع از شیشه ها دودی میشوند و میزان تیرگی آنها از ابتدای شروع تولید، به تدریج کم و کمتر میشود تا در نهایت جام شیشه سفید کامل شود.

بنابراین در یک تقسیم بندی غیر معمول، شما میتوانید شیشه های دودی را در سه طیف زیر مشاهده کنید:

 • دودی تیره (استاندارد)
 • دودی معمولی (غیر استاندارد)
 • دودی کمرنگ (غیر استاندارد)

 

چهار نکته بسیار مهم در استفاده از طیف دودی غیر استاندارد باید مورد توجه باشد:

 1. متراژ کمی از شیشه دودی طیف غیر استاندارد در فرآیند تولید، ساخته میشود، بنابراین روی متراژ بالا قابل استفاده نمیباشد.
 2. در صورت شکستن و نیاز به تعویض شیشه شکسته، احتمال پیدا کردن رنگ دلخواه و مطابق با رنگ قبلی تقریبا غیر ممکن است.
 3. غلظت دودی شیشه ها، از لحظه تولید شیشه سفید، به تدریج کم میشود، بنابراین رنگ دودی تمام آنها نسبت به یکدیگر متفاوت است و نمیتوان یکدستی و یکپارچگی مناسب و استانداردی را در رنگ آنها مشاهده نمود.
 4. با توجه به اینکه تولید این نوع شیشه دودی مستلزم تغییر خط تولید میباشد و این اتفاق به طور معمول بین بازه 20 تا 30 روز اتفاق می افتد، لذا زمان تهیه و تولید آن طولانی تر میباشد.

ثبت درخواست خرید شیشه سکوریت دودی

نام و نام خانوادگی(Required)

قیمت شیشه سکوریت دودی

در نظر داشته باشید که شیشه دودی دارای کیفیت های متغیر است. این تفاوت، ناشی از کیفیت جام شیشه یا به عبارتی شیشه خام، ماده اولیه این محصول و همچنین نوع سکوریت سازی آن است.

بنابراین ممکن است تفاوت در برخی قیمت ها وجود داشته باشد، لذا در زمان بررسی و استعلام قیمت شیشه دودی، با توجه به این نکته انتخاب نموده و سپس از طریق فرم بالا و یا از طریق تماس با کارشناسان ما، قیمت نهایی محصول را بپرسید.

نمونه های شیشه دودی سکوریت

تصاویر برخی از نمونه های کاربردی این محصول را با هم ببینیم:

همچنین برای دیدن نمونه های بیشتر می توانید این صفحه از پینترست را ببینید.

کاربرد شیشه سکوریت دودی

این شیشه به دلیل مقاومت بسیار خوب و کیفیت فوق العاده و ظاهری بسیار زیبا و همچین محدودیتی که در عبور نور ایجاد می نماید، در اماکن مختلف کاربرد دارد:

 • درب های اتوماتیک
 • اتاق مدیران
 • اتاق جلسات
 • اتاق پزشکان
 • مراکز درمانی
 • اماکن امنیتی
 • اتاق های VIP
 • پارتیشن اداری
 • اتاق های سرور
 • راه پله شیشه ای
 • دربهای شیشه ای
 • سالن های ورزشی
 • شیشه روی میزها
 • سالن های آرایشی
 • دیوارهای شیشه ای
 • بالکن های شیشه ای
 • پنجره های شیشه ای
 • حفاظ راه پله شیشه ای
 • و کاربردهای مختلف و متنوع دیگر …

لازم به توضیح است، شیشه سکوریت دودی به دو دلیل به هیچ عنوان برای ورودی فروشگاهها و مغازه ها مناسب نمی باشد. دلیل اول اینکه نبود دید به داخل فروشگاه مانع از تحریک مشتری به وارد شدن و خرید کردن می شود و دلیل دوم اینکه بر اساس قوانین مصوب مربوط به سازمان اماکن نیروی انتظامی، استفاده از شیشه دودی و مات به نحوی که دید به داخل را محدود یا غیرممکن نماید، مجاز نبوده و غیر قانونی می باشد.

سفارش شیشه سکوریت دودی

برای سفارش این محصول، شما می توانید با استفاده از فرم بالا اطلاعات خود را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم و یا از طریق تماس تلفنی با کارشناسان ما، سفارش خود را اعلام نمایید. در هر دو حالت فوق، با ارزیابی ابعاد تقریبی و دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، سفارش نهایی را با شما هماهنگ میکنیم و در صورت تایید، جهت تولید و اجرا در سریعترین زمان ممکن اقدام خواهد شد.

40333959 – 021 داخلی 102 یا 09339620339