پارتیشن شیشه ای
چکیده مطلب

فضای اداری هر سازمان و یا کسب و کار بایستی محیطی بهینه برای استقرار کارکنان آن و بستری مطلوب برای تعاملات مناسب کاری بوده و در عین حال در بر گیرنده حفظ حریم خصوصی افراد و همچنین محیطی باشد که المان‌های داخلی آن در جهت تکریم ارباب رجوع و مشتریان آن باشد. امروزه پارتیشن اداری شیشه ای به عنوان ابزاری کارآمد برای تفکیک بهینه محیط و ایجاد فضاهای تخصصی اداری مورد توجه کارفرمایان و طراحان داخلی قرار دارد و به مدد این محصول، از کمترین فضا به بهترین شکل ممکن استفاده می‌شود و فضاهای ضروری و ارزشمندی را در محیط اداری در اختیار مدیران و کارکنان قرار می‌دهد.
اگر شما هم قصد دارید محیط اداری خود را مجهز به پارتیشن اداری نمایید، ما در این مطلب اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار خواهیم داد و شما را با دنیای گسترده این محصول بیشتر آشنا خواهیم کرد. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن شیشه‌ ای محصول و راهکاری است برای تقسیم بندی فضای محیط‌های اداری که با کمترین هزینه و با سرعت بالا قابل اجراست و نیاز ما را به تخریب و دیوارکشی و کثیف کاری های رایج ساختمانی به طور کامل از بین می‌برد.

در گذشته های نه چندان دور، برای ساختمان های اداری عموما فضای ساختمان را با استفاده از متریال رایج یعنی آجر و سیمان و ملات و … تفکیک می کردند و به این ترتیب فضاهای مستقلی را برای کارکنان و مدیران ایجاد می‌نمودند. از معایب این شیوه، صرف زمان زیاد، هزینه بالا، کثیف کاری محیط، بسته شدن فضای داخلی، محدودیت در انتقال نور، مشکلات سرمایشی و گرمایشی و … بود که بسیاری از مدیران را در بکار گیری این روش، مردد و منصرف می کرد.

در راستای تداوم و توسعه صنعت طراحی و دکوراسیون داخلی، استفاده از شیشه برای بهبود تفکیک محیط مطرح شد و همین جرقه کافی بود تا شیشه و در ادامه پارتیشن شیشه ای هر روز بتواند خود را بیشتر با این بخش از نیازمندی ساختمان‌های اداری تطبیق داده و در شرایط امروزی، به اوج تنوع، کارآیی و کارآمدی برسد، به گونه‌ای که مورد استقبال و درخواست بسیاری از کارفرمایان قرار گرفته و اساسا در حال حاضر تمام ساختمان‌های اداری به صورت فلت ساخته می‌شود و پس از آن با استفاده از پارتیشن شیشه ای به صورت اتاق های متعدد تفکیک می‌گردد.

پارتیشن های اداری شیشه ای، فضای کاری باز و همکاری‌محور را در محیط‌های اداری ایجاد می‌کنند و باعث تقویت سطح نظارتی را نیز به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهند.

که نور را به سادگی از خود عبور می‌دهد و موجب استفاده حداکثری از نور طبیعی در فضای کار می‌شود. کاهش مصرف انرژی – طراحی مینیمال و نظافت آسان و سرعت اجرای بالا در کنار قیمت مناسب، مهم ترین مزایای پارتیشن بندی است. با توجه به ضخامت کمتر پارتیشن در مقایسه با دیوار، شاید دغدغه عبور سر و صدا و کاهش آرامش محیط ذهن شما را مشغول نماید، اما اصلاً جای نگرانی نیست چراکه با ورود پارتیشن های دوجداره شیشه ای به بازار که عایق صدا هستند این مشکل تا حد زیادی حل شده است.

 

مزایای پارتیشن شیشه ای

 1. مقرون به صرفه بودن
 2. مدیریت مصرف انرژی
 3. سرعت در تولید و اجرا
 4. افزایش راندمان کارکنان
 5. ممانعت از تداخل صوتی
 6. کمک به تقویت نور محیط
 7. تفکیک پذیری بهینه محیط
 8. ارتقاء ظاهر استاندارد اداری
 9. پیشگیری از انتقال سر و صدا
 10. سهولت در تغییر ابعاد اتاق‌ها
 11. بهبود سرمایش و گرمایش محیط
 12. بهبود حریم خصوصی برای کارکنان

اگر در ساختمان محل کار خود از یک فضای فلت و باز برخوردارید و قصد دارید تحولی در محیط کسب‌ و کار ایجاد نمایید و فضاهای اداری قدیمی برای شما کارآمد و مناسب نیست و یا اینکه نیاز به تغییر و بازسازی در محیط اداری برای تان اهمیت دارد، پارتیشن‌ اداری شیشه ای می‌تواند بهترین گزینه و انتخاب باشد و در این زمینه به شما کمک زیادی خواهد کرد.

 

انواع پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن شیشه ای یکی از بهترین ابزارهای ساختمانی برای تفکیک فضاهای اداری است. کارکرد اثر‌بخش پارتیشن ها در تفکیک فضاهای اداری موجب شده تا انواع مختلف آن را در بسیاری از ساختمان‌های اداری مشاده نماییم و برخلاف گذشته که پارتیشن ها در طرح های محدود و ابعاد یکسان و یک شکل تولید و اجرا می شدند، امروزه این محصول در ابعاد مختلف، طرح های متنوع و کارکردهای گوناگون طراحی و ساخته می شود.

پارتیشن های اداری شیشه ای از چند منظر تقسیم بندی می‌شوند که متناسب با طراحی داخلی محیط اداری قابل استفاده به صورت توامان هستند:

 1. نوع شیشه
 2. نوع عملکرد
 3. تعدد جداره
 4. میزان شفافیت
 5. مکانیسم حرکتی

تقسیم بندی از نظر نوع شیشه

1. پارتیشن شیشه ای تک لایه

در این نوع پارتیشن، از شیشه 10 میل سکوریت استفاده می‌شود که سازه‌ای بسیار سبک با قابلیت سرعت و سهولت در اجرا دارد و قیمت آن در مقایسه با انواع دیگر شیشه، قیمت پایین‌تر و متعادل‌تری دارد.

2. پارتیشن شیشه ای لمینت (چند لایه)

در این نوع پارتیشن، از شیشه لمینت شده استفاده می‌شود که در آن دو یا چند لایه شیشه توسط لایه PVB به یکدیگر چسبانده می‌شود و استحکام و ضربه پذیری بالایی را در شیشه ایجاد می‌کند به طوری که هم تا حدودی عایق صداست و هم در صورت شکستن، شیشه فرو نمی‌ریزد و سرجای خود مستحکم می‌ماند.

 

 

تقسیم بندی از نظر نوع عملکرد

1. پارتیشن شیشه ای ثابت

این مدل پارتیشن در محیط‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که شیشه‌های بکار رفته عموما تک بعدی بوده و صرفا جنبه جدا کننده محدود دارند و بیشتر برای قسمت‌های عمومی اداری و بخش‌هایی که کارکنان سطوح میانی فعالیت می‌کنند کاربرد دارد و ویژگی بارز آن این است که اتاق‌های ایجاد شده، فاقد درب مستقل هستند و تردد بین بخش‌ها به سهولت و بدون محدودیت برای کارکنان فراهم است.

2. پارتیشن شیشه ای متحرک

این مدل پارتیشن برای بخش‌‌هایی بکار برده می‌شود که قصد محدود نمودن دائم آن فضا را نداریم و بسته به ضروریات و اقتضاء زمان، گاهی وقت‌ها نیاز به بسته بودن محیط است و گاهی اوقات نیاز است که محیط باز و بدون حائل باشد و فضای بیشتری برای محیط لازم است. تصور اینکه چنین قابلیتی در برخی پارتیشن‌ های شیشه ای وجود دارد، به خودی خود بسیار جذاب و ارزشمند است و مشکلات بسیاری از مدیران را در این حوزه برطرف می‌نماید.

 

 

تقسیم بندی از نظر تعدد جداره

1. پارتیشن شیشه ای تک جداره

در این نوع پارتیشن، شیشه های بکار رفته از نوع تک جداره است و در واقع مرز تفکیک اتاق‌ها یک جداره شیشه سکوریت است که به وسیله فریم‌های آلومینیومی ظریف و یا ضخیم مهار می‌شوند. مزیت این نوع پارتیشن در این است که نسبت به سایر پارتیشن های شیشه ای، سبک‌تر بوده و سرعت عمل بیشتری در تولید و اجرای آن وجود دارد.

2. پارتیشن شیشه ای دو جداره

در این نوع، بر خلاف حالت تک جداره، از دو جداره شیشه ای استفاده می‌شود و سازه نگهدارنده شیشه ها نیز نسبت به حالت تک جداره، اصطلاحا بزرگتر و ضمخت تر است. اجرای این پارتیشن اداری در مقایسه با حالت تک جداره کمی زمان‌بر بوده و از طرف دیگر فریم آلومینیومی نگهدارنده شیشه نیز بیشتر به چشم بیننده می‌آید و از طرف دیگر می توان در بین این دو شیشه نیز از پرده‌های کرکره ای برای ایجاد محدودیت در دید استفاده نمود.

 

 

تقسیم بندی از نظر میزان شفافیت

1. پارتیشن شفاف شیشه ای

در این مدل، شیشه بکار رفته در پارتیشن کاملا شفاف بوده و دید کامل به اتاق‌ها برای کارکنان و مدیران، بدون هیچگونه محدودیتی فراهم است. غالبا برای ایجاد کمی محدودیت دید، یا از طرح‌های سندبلاست بر روی شیشه های شفاف استفاده می‌شود و یا با استیکر مات کننده محدودیت دید ایجاد می‌شود.

 

2. پارتیشن مات شیشه ای

در این نوع پارتیشن، شیشه های بکار رفته در آن، از نوع شیشه مات است که مات بودن آن یا با استفاده از سندبلاست کامل شیشه شفاف بوجود آمده است و یا از شیشه مات ساتینا در ساخت آن استفاده می‌شود.

3. پارتیشن شیشه ای هوشمند

این نوع پارتیشن را شاید بتوان بهترین نوع پارتیشن شیشه ای تلقی نمود. از آن جهت که شیشه های آن هر زمان که کاربر بخواهد تنها با فشردن یک دکمه ریموت، از حالت شفاف به مات و بالعکس تبدیل می‌شود. شیشه بکار رفته در این نوع پارتیشن به صورت لمینت تولید می‌شود و گزینه‌ای بسیار کارآمد و حرفه‌ای به ویژه برای اتاق مدیران و اتاق جلسات است.

 

تقسیم بندی از نظر مکانیسم حرکتی

1. پارتیشن شیشه ای لولایی

در این مدل، درب‌های ایجاد شده بر روی آن با استفاده از کلاف و یراق مخصوص مهار شده و باز و بسته شدن درب، روی محور لولا انجام می‌شود که این لولاها با ساختار قوی و مستحکم، هم نگهدارنده درب در حالت‌های متنوع سکون و حرکت هستند و هم عملکرد آرام بند را در آن ایجاد می‌کنند.

 

 

2. پارتیشن ریلی شیشه ای

در این نوع پارتیشن شیشه ای، درب های ایجاد شده بر روی آن به صورت کشویی یا ریلی به طرفین حرکت می‌کنند و کاربرد آن به ویژه در شرایط و محیط‌هایی که فضای کافی برای حرکت درب در طرفین آن وجود نداشته باشد و یا تجمع تجهیزات داخل اتاق به گونه ای است که حرکت لولایی درب مقدور نباشد، بهترین گزینه محسوب می‌شود.

 

عوامل مهم در انتخاب پارتیشن اداری شیشه‌ ای

برای یک انتخاب درست و کسب نتیجه دلخواه از اجرای پارتیشن شیشه‌ ای بایستی به عوامل مهمی توجه داشته باشیم که به طور مستقیم با نیازهای محیطی و الزامات فنی و معماری محل در ارتباط است. این عوامل عبارتند از:

1. نوع پارتیشن

تعیین نوع پارتیشن شیشه ای بسیار مهم است و پاسخ به سوالات ذیل کمک شایانی به تصمیم نهایی و انتخاب درست خواهد داشت:

 1. با توجه به ماهیت استقرار کارکنان، نیاز به پارتیشن ثابت داریم و یا متحرک؟
 2. نوع بازشوی درب‌ها نسبت به محدودیت محیط در نظر گرفته شده است؟
 3. محدویت دید کارکنان به فضای اختصاصی یکدیگر چقدر اهمیت دارد؟

2. ارتفاع پارتیشن

تعیین ارتفاع پارتیشن اداری دارای اهمیت به خصوص است و شما می توانید دیوارها را تا سقف به صورت کامل در نظر بگیرید و یا کمی از سقف فاصله داشته باشد. اهمیت انتخاب هر یک از حالات فوق را با پاسخ دادن به سوالات زیر متوجه خواهید شد:

 1. آیا سیستم سرمایشی و گرمایشی به کل فضا اختصاص دارد یا برای هر اتاق پنل مستقل تعریف شده است؟
 2. آیا نور محیط متناسب با کل فضا طراحی شده یا هر اتاق دارای سیستم روشنایی مستقل است؟
 3. آیا به حریم خصوصی کارکنان نسبت به جایگاه و مسئولیت آنها توجه کافی شده است؟
 4. آیا با توجه به فضای محیط، به تداخلات صوتی کارکنان در محیط توجه شده است؟

3. عایق‌بندی صوتی

اگر یکی از اهداف پارتیشن بندی برای شما توجه به مقوله آلودگی صوتی است و ممانعت از انتقال صدای کارکنان در فضای اداری و پیشگیری از بروز همهمه و کاهش حواس پرتی آنان برای شما اهمیت ویژه‌ای دارد، بنابراین بهترین انتخاب شما از نوع پارتیشن‌های شیشه ای دو جداره با استفاده از شیشه های لمینت است.

4. طراحی و زیبایی

پارتیشن اداری شیشه‌ای علاوه بر ایجاد نظم در محیط، تاثیر فوق العاده‌ای در زیبایی و جذابیت محیط اداری دارد. انتخاب طرح‌ها، رنگ‌ها و طراحی‌های مناسب با نیازهای ساختمان و همچنین همخوانی با سلیقه‌ مشتریان، کمک شایانی در کسب نتیجه دلخواه و رضایتمندی کارفرمایان خواهد داشت و برای دریافت بهترین نتیجه، پیشنهاد می‌کنیم حتما با یک تیم طراحی و دکوراسیون داخلی در این خصوص مشورت کنید.

 

طرح شیشه پارتیشن اداری

اگر مایل هستید که لوگو یا نشان کسب و کار و سازمان شما روی شیشه پارتیشن اداری نقش بسته شود، انجام این کار به دو روش زیر امکان پذیر است:

1. سندبلاست روی شیشه:

در این حالت، پس از تولید و سکوریت شدن شیشه، طرح مورد نظر با استفاده از استیکر طراحی شده، پوشش داده می‌شود و پس از آن با روش سندبلاست، حکاکی روی شیشه انجام می شود، سپس استیکرهای مربوطه از روی شیشه جدا شده و شیشه کاملا تمیز می شود و نشان یا طرح مورد نظر به بهترین شکل روی شیشه نمایش داده می‌شود.

مزیت سندبلاست در این است که طرح مورد نظر به صورت حکاکی شده است و به هیچ عنوان پاک نشده و یا از شیشه جدا نمی‌شود.

2. استیکر روی شیشه:

در این حالت پس از نصب پارتیشن و در محل مشتری انجام می‌شود، شیشه سکوریت کاملا تمیز و عاری از غبار و کثیفی می‌شوند و استیکرهای سفارش داده شده، با روش تخصصی و به شیوه دلخواه مشتری بر روی شیشه‌های پارتیشن  چسبانده می‌شوند.

مزیت استیکرها در این است که نسبت به سندبلاست ارزان‌تر بوده و می‌توان از رنگ‌های مختلف نیز در انجام آن استفاده نمود.

 

قیمت پارتیشن شیشه ای

قیمت پارتیشن اداری شیشه‌ای به عوامل مختلفی زیر بستگی دارد:

 1. نوع شیشه
 2. ضخامت شیشه
 3. مکانیسم حرکتی
 4. تعداد لایه های شیشه
 5. متراژ پارتیشن شیشه ای
 6. نوع یراق آلات و اتصالات
 7. نوع و رنگ فریم آلومینیومی
 8. موقعیت جغرافیایی محل نصب

برای محاسبه قیمت این محصول، تمام پارامترهای فوق بایستی مورد محاسبه و اندازه گیری قرار گیرد و برای این کار کافیست بر حسب نظر شخصی و یا نقشه طراحی شده پارتیشن و همچنین مشورت با همکاران ما، بهترین حالت را مشخص نمایید تا قیمت آن را بتوانیم برای‌تان محاسبه نماییم.

 

اجرای پارتیشن اداری شیشه ای 

تولید و اجرای این محصول نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد و مهم است که عملکرد پارتیشن دقیقا متناسب با شرایط محیطی و نیازهای کارفرما اجرا شده باشد و ما مفتخریم که در آریانسب با بیش از دو دهه تجربه، توانسته‌ایم نیازهای مشتریان گرانقدرمان را به بهترین شکل پاسخگو باشیم.

مزیت‌های آریانسب

 • ارائه قیمت مناسب
 • امکان تولید انواع شیشه سکوریت
 • اجرای پروژه‌ها با دقت و کیفیت بالا
 • ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش
 • دارای تیم نصب با تجربه و با مهارت بالا
 • تحویل پروژه‌ها در کوتاه‌ترین زمان، با دقت و کیفیت معتبر
 • بیش از 800 پروژه پارتیشن شیشه‌ای موفق در سراسر کشور
 • بیش از دو دهه سابقه در زمینه اجرای پارتیشن اداری شیشه ای

 

خرید پارتیشن شیشه ای از آریانسب

برای سفارش پارتیشن اداری شیشه ای از آریانسب، فقط کافیست طرح مورد نظر خودتان رو همراه با ابعاد محل مورد نظر به ما اعلام کنید و به همراه تصاویری از محل برای ما از طریق شبکه‌های اجتماعی واتساپ، تلگرام و یا روبیکا ارسال کنید تا بررسی و محاسبات اجمالی و طراحی اولیه انجام شده و حدود قیمت برای شما مشخص شود و بعد از آن اگر قیمت و طرح مورد تایید شما بود، با اجازه شما، همکاران ما جهت اندازه‌گیری خدمت می‌رسند و بعد از آن فرآیند صدور فاکتور و عقد قرارداد انجام می‌شود و سپس تولید پارتیشن شیشه ای در سریعترین زمان ممکن انجام شده و در نهایت جهت نصب و راه اندازی آن اقدام خواهد شد.

بنابراین شما می‌توانید از طریق شماره‌های ذیل سایت با همکاران ما در ارتباط باشید و نقطه نظرات خود را از طریق تماس و یا حتی ارسال فرم‌های مربوطه در سایت، با ما در میان بگذارید.

منتظر تماس شما هستیم و امیدواریم با ارائه مشاوره رایگان و همچنین تولید محصولات باکیفیت، رضایت خاطر شما را در بالاترین سطح جلب نماییم.