درب اتوماتیک لولایی
چکیده مطلب

درب اتوماتیک لولایی یا Swing یک سیستم درب اتوماتیک است که برای بیشتر درب های لولایی کاربرد دارد و با تمرکز روی اپراتور الکترومکانیکی سیستم، بدون محدودیت خاصی روی تمامی درب هایی که دارای لولا هستند، قابل نصب و استفاده می باشد. با استفاده از این سیستم می توانیم تقریبا هر دربی را اتوماتیک کنیم، لذا برای اینکه ببینیم این مدل با محیط ما سازگار است و برای مکان مورد نظر ما مناسب هست یا نه، در ادامه این مطلب به آن می پردازیم.

درب اتوماتیک لولایی چیست؟

درب اتوماتیک لولایی یا سوئینگ (Swing) به اصطلاح نوعی سیستم درب اتوماتیک محسوب می‌شود که یک سیستم فرمان حرکتی روی محور لولا است که برای بیشتر درب های لولایی کاربرد دارد و با تمرکز روی اپراتور الکترومکانیکی سیستم، بدون محدودیت خاصی روی تمامی درب هایی که دارای لولا هستند، قابل نصب و استفاده می باشد.

در برقی شیشه ای لولایی

انواع درب اتوماتیک لولایی

  1. تک لنگه
  2. دو لنگه

در حالت تک لنگه، درب تک لنگه هست و اپراتور روی همان یک لنگه نصب میشود و در حالت دو لنگه با توجه به دو لنگه بودن درب، روی هر لنگه یک اپراتور نصب میشود که از طریق کابل سنکرون به هم متصل میشوند و هماهنگ عمل می کنند.

درب اتوماتیک لولایی در دو حالت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک اجرا میشود. در حالت اتوماتیک مثل بقیه درب های برقی به محض رویت شیء متحرک، به صورت خودکار باز و بسته میشود ولی در حالت نیمه اتوماتیک، عمل باز شدن به صورت دستی انجام شده و عمل بسته شدن به صورت اتوماتیک.

در واقع سیستم حالت نیمه اتومات اپراتور سوئینگ، مثل آرام بند عمل میکند و فقط در زمان بسته شدن درب کارآیی موثر دارد.

درب اتوماتیک لولایی

اپراتور درب اتوماتیک لولایی را روی هر درب لولایی میتوان نصب کرد و به سادگی میشود، یک درب ساده را به یک درب اتوماتیک تبدیل کرد. حتی درب های چوبی و آهنی و …

کیفیت اپراتور سوئینگ

اگر در راه اندازی درب اتوماتیک لولایی از یک سیستم مرغوب و با کیفیت استفاده شود، تردد از آن محل هر چقدر که باشه فرقی نمی کند و درب اتوماتیک بدون اشکال و بدون وقفه به کار خودش ادامه میدهد.

پس این خیلی مهم است که ما از چه اپراتوری و با چه مشخصاتی استفاده بکنیم تا عملکرد درب مطلوب و رضایت بخش باشد. هر چند که البته این موضوع در همه درب های اتوماتیک صادق است و استفاده از سیستم قوی می تواند عمر دستگاه و عملکرد آن را به خوبی برای ما تضمین کند.

موتور درب لولایی اتوماتیک

سنسور ایمنی در درب اتوماتیک سوئینگ

نکته مهم در استفاده از این سیستم اتوماتیک لولایی، این است که درب هایی که لولای دو طرفه دارند یا به اصطلاح درب به هر دو طرف باز و بسته میشود، در زمانی که یک نفر یا یک شیء در یک طرف دیگر درب باشد و درب از طرف مقابل در حال باز شدن به سمت آنها می باشد، حتما باید اپراتور مجهز به سنسور ایمنی safety باشد تا زمانی که درب دارد باز میشود، به آهستگی این عمل اتفاق بیفتد تا برخورد محکمی با افراد یا اشیاء مقابلش نداشته باشد.

درب لولایی اتوماتیک

قیمت درب اتوماتیک لولایی

در خصوص قیمت گذاری اپراتور سوئینگ، اگر قرار باشد که درب شیشه ای تولید شود، عرض و ارتفاع دهانه مهم است و باید بدانیم چه مقدار نیاز به فریم آلومینیومی دارد و چه متراژی نیاز به شیشه است و قیمت نهایی آن حاصل جمع اپراتور اتوماتیک لولایی و شیشه و فریم خواهد بود ولی اگر درب موجود است و فقط بایستی با استفاده از اپراتور آن را اتوماتیک کنیم، در اینصورت فقط مشخصات کمّی و کیفی موتور، برد الکترونیکی و سنسورها و سایر اجزای مکانیکی و الکترومکانیکی، تعیین کننده قیمت نهایی است. اطمینان داشته باشید که ما مقرون به صرفه ترین قیمت را برایتان محاسبه خواهیم کرد.

خرید اپراتور سوئینگ

شما می توانید از طریق تماس با کارشناسان ما، تقاضای بازدید فنی رایگان را داشته باشید و یا اینکه خودتان ابعاد تقریبی محل مورد نظر را اعلام کنید و در ادامه همکاران ما متناسب با مشخصات محل و دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، شرح کار را با شما هماهنگ می کنند و در صورت تایید، نسبت به صدور فاکتور و تنظیم قرارداد اقدام خواهد شد و در نهایت تولید و اجرای درب اتوماتیک لولایی، در زمان تعیین شده انجام خواهد گرفت.

مطلب مرتبط: راهنمای قدم به قدم خرید درب اتوماتیک

در نتیجه …

همانطور که دیدیم درب اتوماتیک لولایی یا سوئینگ (Swing)، یک مدل از درب های اتوماتیک است که تقریبا با انواع درب های لولا محور سازگار بوده و در صورت مناسب بودن فضای بالای درب، قابلیت نصب روی آنها را دارد. این سیستم یا اصطلاحا اپراتور، روی درب های تک لنگه و دو لنگه قابل اجرا است و در واقع برای اتوماتیک کردن درب های دستی موجود، یکی از بهترین گزینه ها محسوب می شود.

برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش این محصول با کارشناسان ما از طریق شماره 40333959- 021 داخلی 102 تماس بگیرید.