درب اتوماتیک

درب اتوماتیک نیازهای مهم ما مثل امنیت، آسایش، راحتی و ایمنی را در بالاترین سطح فراهم می کند و نگاه امروز ما به درب اتوماتیک نه به عنوان یک کالای تجملی بلکه به عنوان یک محصول ارزشمند و کارا در ساختمان ها است. اگر شما قصد خرید درب اتوماتیک را دارید، ما در این مطلب، دریچه جدیدی را به روی شما در زمینه این محصول باز کنیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

درب اتوماتیک یا همان درب برقی

“درب اتوماتیک” یا همان در برقی، دارای انواع مختلفی است که شما با گفتگوی رایگان با مشاوران ما، میتوانید درب اتوماتیک مناسب خود را به راحتی و با بهترین قیمت انتخاب و تهیه کنید.

درب اتوماتیک یکی از محصولات ارزشمند است که تاریخچه و قدمتی هزار ساله دارد و هر چقدر در طول زمان بیشتر پیش می رویم، این درب ها نیز پیشرفت های چشمگیری پیدا می کنند. که در عصر حاضر توسعه و ارتقاء درب های اتوماتیک به اوج خود رسیده است.

به همین دلیل است که در جای جای این کره خاکی، از روستاهای دور افتاده تا برج های مجلل در شهرها و جزایر و خلاصه در همه جا و مکانی، شاهد استفاده از انواع درب های برقی اتوماتیک هستیم. اگر می‌خواهید بدانید که درب اتوماتیک چیست و تاریخچه آن را بدانید، می‌توانید به مطلب مربوطه مراجعه کنید.

انواع درب اتوماتیک

 • درب اتوماتیک کشویی
 • درب اتوماتیک تلسکوپی
 • درب اتوماتیک گرد و نیم گرد
 • درب اتوماتیک گردان
 • درب اتوماتیک اضطراری
 • درب اتوماتیک تاشو
 • درب اتوماتیک زاویه ای
 • درب اتوماتیک لولایی
 • درب اتوماتیک خاص
 • درب اتوماتیک بیمارستانی
 • جک پارکینگ
 • کرکره برقی
 • درب ریلی
 • زیر سقفی
 • راهبند
 • گیت کنترل تردد
 • درب های خاص

درب اتوماتیک کشویی

درب اتوماتیک کشویی

درب اتوماتیک کشویی یا همان اسلایدینگ متداول ترین نوع درب اتوماتیک می‌باشد و قابلیت نصب در بیشتر اماکن را دارد. این مدل جزو دسته درب اتوماتیک شیشه ای می‌باشد و نسبت به بقیه مدل های درب اتوماتیک بیشترین سازگاری را با محیط اطراف خود دارد. این مدل از درب اتومات دارای چهار نوع زیر می‌باشد.

 1. یک‌لنگه – یک‌طرفه
 2.  یک‌لنگه – دوطرفه
 3. دو‌لنگه – دوطرفه
 4. چهار‌لنگه دو‌طرفه

درب اتوماتیک تلسکوپی

درب اتوماتیک تلسکوپی

درب اتوماتیک تلسکوپی یکی دیگر از انواع درب اتوماتیک می‌باشد که همانند درب اتوماتیک اسلایدینگ، ساختاری خطی دارد، با این تفاوت که بازشوی بیشتری را نسبت به نوع کشویی می‌دهد. این نوع درب اتوماتیک حدودا 70% بازشو ایجاد می‌کند، البته در صورت تمایل می‌توان بازشوی آن را از طریق تنظیمات سیستم کمتر نمود.

درب اتوماتیک گرد و نیم گرد

درب گرد اتوماتیک

درب اتوماتیک گرد و نیم گرد یکی دیگر از انواع درب های برقی می‌باشد که در حالت‌های مختلفی قابل اجراست. این حالت‌ها عبارتند از: دایره کامل، نیم دایره، بیضی، منحنی نامنظم، منحنی ترکیبی و خاص که بسته به موقعیت، مدل مورد نظر قابل استفاده است.

درب اتوماتیک گردان

درب اتوماتیک گردان

درب اتوماتیک گردان، یکی از زیباترین انواع درب اتوماتیک می‌باشد که معمولا در مکان های تشریفاتی، هتل‌ها، اماکن تجاری لوکس و … کاربرد دارد.

ساختار این درب اتومات به این صورت است که درب همیشه هم باز است و هم بسته و به این شکل امکان تردد همزمان افراد را به راحتی فراهم می‌کند. این نوع درب در سه حالت دوباله، سه‌باله و چهارباله قابل اجرا است.

درب اتوماتیک اضطراری

درب اتوماتیک اضطراری

درب اتوماتیک اضطراری عملکردی مشابه درب برقی اسلایدینگ دارد ولی تفاوتی که با این مدل دارد این است که در شرایط مختلف مانند زلزله، ورود و خروج بار حجیم و … قابلیت این را دارد که به صورت کامل باز شود و حمل بار یا تردد از محل را آسان‌تر کند. این مدل از درب اتوماتیک کاربرد زیادی برای نمایشگاه‌های اتومبیل دارد که برای ورود و خروج خودروها درب را می‌توان به اندازه عرض کل دهانه به صورت کامل باز کرد.

درب اتوماتیک تاشو

درب اتوماتیک تاشو

درب اتوماتیک تاشو یا فولدینگ نوعی دیگر از درب های اتوماتیک است که گاها به آن درب اتوبوسی هم می‌گویند و برای محل‌هایی که عرض کمی دارند بسیار مناسب و کاربردی است، چون تقریبا به اندازه 90% عرض دهانه بازشو ایجاد می‌کند.

درب اتوماتیک زاویه ای

درب اتوماتیک زاویه ای

درب اتوماتیک زاویه‌ای یا منشوری، در محل پخی و زاویه‌ای ساختمان و عمدتا در بخش ورودی نصب می‌شود و ساختار آن به گونه‌ای است که از هر جهتی که افراد به ورودی نزدیک شوند، درب باز می‌شود. در واقع عملکرد این درب همانند مدل کشویی به صورت خطی می‌باشد، البته قیمت بالاتری نیز نسبت به آن دارد، به این دلیل که برای این مدل از درب اتوماتیک، از دو اپراتور مجزا و متصل به هم تشکیل می‌شود که به صورت کاملا هماهنگ با هم باز و بسته می‌شوند.

درب اتوماتیک لولایی

درب اتوماتیک لولایی

مدل این درب اتوماتیک متمرکز بر اپراتور است. به این مفهوم که اپراتور آن را می‌توان بدون محدودیت روی هر نوع درب لولایی پیاده سازی نمود و به نوعی با این سیستم می‌توان تمامی درب های لولایی را به درب اتوماتیک تبدیل کرد. درب اتوماتیک سوئینگ یا همان لولایی به دو صورت تک‌لنگه و دولنگه قابل اجرا می‌باشد. در حالت تک‌لنگه اپراتور روی همان یک لنگه نصب می‌شود ولی در حالت دولنگه با توجه به اینکه درب دولنگه می‌باشد، روی هر لنگه یک اپراتور نصب می‌شود که به یکدیگر متصل می‌شوند و بسته به جهت حرکت لولا، به صورت هماهنگ در یک یا دو جهت حرکت می‌کنند.

درب اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی

این مدل درب اتوماتیک از لحاظ ساختاری می‌تواند مطابق هر کدام از مدل های درب اتوماتیک شیشه ای طراحی و اجرا شود. ولی به استثناء بخش اپراتور آن، بقیه قسمت ها و به طور کل، شکل ظاهری آن با درب های شیشه ای تفاوت دارد. سازه اولیه درب اتوماتیک بیمارستانی از یک کلاف آهنی ساخته می شود و با پنل های سربی عایق شده و بعد از آن با استفاده از ورق های MDF پوشش داده می‌شود و در مواردی که لازم باشد، با یک پوشش نهایی با استفاده از ورق های استیل و یا کامپوزیت زیبا‌سازی می‌شود.
علت اصلی بکارگیری این متریال، ایزوله کردن محیط است که عموماً در اتاق های عمل، مراکز تصویربرداری، آزمایشگاه ها و بخش‌های هسته ای پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

جک پارکینگ

جک پارکینگ

این محصول از نظر قدرت و ساختار شامل چند نوع متفاوت اعم از الکترومکانیک، هیدرولیک و پنوماتیکِ است و روی درب های تک لنگه و دو لنگه نصب می‌شود.
برای انتخاب یک جک مناسب، 3 عامل خیلی مهم را باید مد نظر قرار بدهیم:

• وزن هر لنگه
• عرض هر لنگه
• میزان تردد روزانه

جک الکترومکانیک برای درب‌های سبک 100 تا 500 کیلوگرم کاربرد دارد و جک‌های هیدرولیک برای درب های سنگین وزن و حتی فوق سنگین نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. جک‌های پنوماتیک، بدون موتور هستند و در اماکن به خصوصی مثل بخش‌های صنعتی کاربرد دارند.

کرکره برقی

کرکره برقی

کرکره برقی هم انواع گوناگون و هم کاربردهای مختلفی دارد که این اختلاف در انواع، شامل تفاوت در تیغه ها، موتور، سرعت، ایمنی و … می شود که بسته به محل مورد نظر جهت نصب و اولویت های محل، انتخاب و اجرا میشود.

پرکاربردترین نوع کرکره برقی با تیغه آلومینیومی است که از تیغه های با عرض 4 سانتیمتر تا 10 سانتیمتر به طور معمول مورد استفاده قرار می گیرد. البته عرض بیشتر از این در دهانه های بزرگ و در مقیاس صنعتی مورد استفاده است.

موتورهای کرکره برقی هم انواع مختلفی دارد و بسته به قدرت، سرعت و مکانیسم عملکردشان، قیمت های متفاوتی دارند ولی نکته مهم این است که انتخاب نوع موتور و قدرت آن بایستی متناسب با پارامترهای پر اهمیتی مثل عرض دهنه، وزن تیغه ها، سرعت باز و بسته شدن، ایمنی و … باشد که یک کار کاملا فنی و تخصصی محسوب میشود.

درب ریلی

درب اتوماتیک ریلی

درب اتوماتیک ریلی  در مواقعی که از نظر زیبایی شناختی و هماهنگی با معماری و یا وقتی که در مکان مورد نظرمان محدودیت فضا در عمق وجود دارد و امکان نصب و حرکت درب روی محور لولا فراهم نیست، بیشترین کاربرد را دارد.
البته این نکته را باید در نظر بگیریم که در فضاهای جانبی سمت راست یا چپ محل نصب، امکان حرکت کشویی درب به اندازه کافی وجود داشته باشد.
درب ریلی حرکت خطی یا کشویی دارد و مکانیزمش به صورت کششی است که با استفاده از موتور و دنده شانه یا زنجیر و ریل، باز و بسته می شود.
سیستم اتوماسیون این درب با استفاده از انتقال قدرت گیربکس در دو مدل به صورت چرخ دنده شانه ای و زنجیری اجرا میشود.
وزن و طول آن در انتخاب نوع موتور، دنده شانه و قیمت نهایی درب تاثیر زیادی دارد.

زیر سقفی

درب اتوماتیک سکشنال

درب اتوماتیک زیرسقفی یا سکشنال از پانل هایی جداگانه یا یک تکّه که از جنس آلومینیوم و یا پلی کربنات و … هست، ساخته شده و با فوم پلی یورتان عایق شده و به وسیله لوله های فولادی به هم متصل می شود و با کشش موتور به سمت بالا حرکت می کند و موازی با سقف قرار می گیرد و زمان بسته شدن، همراه با حرکت معکوس موتور و آزاد سازی درب، مجدد داخل ریل حرکت کرده و سر جای اولیه قرار میگیرد.

سه مدل درب اتوماتیک زیر سقفی

 1. درب سکشنال پارکینگی
 2. درب سکشنال صنعتی
 3. درب سکشنال فول ویژن

برای اجرای این درب اتوماتیک حداقل 25سانتیمتر از فضای بالای سقف اشغال می شود و این اندازه را باید حتما در محاسبات اولیه لحاظ کنیم.
روی مدل سکشنال، درب نفر رو هم می توان تعبیه کرد که البته این کار بستگی به ابعاد درب و مهیا بودن شرایط لازم دارد و معمولا برای محیط های صنعتی و ابعاد بزرگ بیشتر کاربرد دارد.
درب های اتوماتیک زیرسقفی به دلیل تنوع زیاد در شکل و رنگ پنل ها، بیشترین سازگاری و هماهنگی را با نمای ساختمان دارند و نسبت به بقیه موارد، بهترین گزینه و انتخاب برای پارکینگ های مسقف محسوب می شوند.

مطلب پیشنهادی: درب اتوماتیک پارکینگ

راهبند

درب برقی راهبند

راهبندها موانعی هستند که برای کنترل تردد، کنترل ترافیک، مدیریت اعتراضات خیابانی، سرقت و امور عمرانی به کار گرفته می‌شوند.

چهار مدل راهبند

  1. بوم دار
  2. زنجیری
  3. بولارد
  4. ضدتروریستی

استفاده از هر کدام از مدل های راهبند، بستگی به مکان، موقعیت و میزان اهمیت موضوعات امنیتی و یا فوق امنیتی محل مورد نظر دارد.
البته به استثنای راهبندهای ضد تروریستی و تا حدودی بولارد یا ستونی، بقیه راهبندها بیشتر جنبه بازدارندگی از حرکت را دارند و از لحاظ امنیتی فاقد شرایط لازم هستند.

گیت کنترل تردد

درب اتوماتیک گیت کنترل تردد

این نوع درب اتوماتیک (Traffic control gate) برای کنترل ورود و خروج افراد در اماکن پرتردد به کار گرفته می شود و افراد برای عبور از این گیت ها نیاز به مجوز عبور دارند.
این نوع درب برای مدیریت و کنترل نفرات در اماکن پرتردد مثل ایستگاه های مترو و اتوبوس، بیمارستان ها، شرکت ها و سازمان ها، پایانه های مسافربری، کارخانجات، بندرگاه ها، استادیوم ها، ادارات و مراکز دولتی، باشگاه ها، شهربازی، موزه ها، سینما، وزارت خانه، سفارت ها، مراکز نظامی و امنیتی و به طور کلی اماکنی که رفت و آمد زیادی در آنجا جریان دارد، به کار گرفته می شوند.

10 مدل گیت کنترل تردد

 1. باله ای
 2. اهرمی
 3. خورشیدی
 4. شیشه ای
 5. اسلایدی
 6. میله ای
 7. لولایی
 8. پروانه ای
 9. گردان
 10. امنیتی

گیت های کنترل تردد را می توان با انواع Access Control و نرم افزارهای تخصصی، کاملا متناسب با محل مورد استفاده، بومی سازی و اختصاصی کرد. به عنوان مثال می توان با تعریف کارت های ورود مخصوص، تردد را برای یک سری افراد تعریف شده خاص، به سهولت امکان پذیر نمود.

درب های اتوماتیک خاص

درب اتوماتیک خاص

منظور از درب های اتوماتیک خاص (Special Door)، به درب هایی گفته میشود که بر خلاف چارچوب ها و استانداردهای پیش فرضِ موجود درب های اتوماتیک، تولید و اجرا می شوند و عموما یا در مکان هایی که از الگوهای معماری خاص و منحصر به فرد در آنجا بکار رفته و یا به واسطه نوع کاربریِ محل، تفاوت های ابعادی قابل توجه وجود دارد، مورد استفاده قرار می گیرد.

این درب ها در سه بخش با بقیه درب های اتوماتیک تفاوت دارند:

 1. ساختاری
 2. شکلی
 3. ابعادی

انتخاب مدل درب اتوماتیک

با توجه به اینکه این موضوع بسته به شغل، معماری و موقعیت و کاربری شما دارد بهتر است با مشاوران ما در این زمینه صحبت کنید تا شما را در انتخاب بهترین نوع درب اتوماتیک که کاملا مناسب شماست راهنمایی کنیم.

درب اتوماتیک با قیمت مناسب خریداری کنید

اگر وقتی که تصمیم به خرید درب اتوماتیک داریم، به موارد ذیل دقت کنیم، قطعا می توانیم یک خرید عالی با کیفیت مورد نظر و قیمتی مناسب تهیه کنیم:

مطلب مرتبط: عوامل تاثیرگذار بر قیمت درب اتوماتیک

نوع درب اتوماتیک را متناسب با موقعیت خود انتخاب کنیم

یعنی مثلا اگه برای پارکینگی که در حال حاضر درب دارد و از نظر کیفیت و سلامت هم از شرایط مناسبی برخوردار است و قابل استفاده هست و محدودیتی برای ما ایجاد نمی کند، بدون اینکه آن را با مدل زیرسقفی و یا کرکره برقی تعویض کنیم، می توانیم صرفا با خرید و نصب یک جک پارکینگ خوب، صاحب یک درب اتوماتیک بشویم و نیاز خودمان را به بهترین شکل مرتفع کنیم.

ضریب امنیت درب اتوماتیک را متناسب با محیط خود در نظر بگیریم

یعنی به عنوان مثال اگر در محیطی هستیم که از نظر امنیتی شرایط مناسبی دارد و یا تمهیدات امنیتی در سطوح عالی در آن مکان پیاده شده، با انتخابی با قابلیت های امنیتی بالا، هزینه های خودمان را افزایش ندهیم. قطعا در این محیط می شود از یک درب اتوماتیک با ضریب امنیتی معمول استفاده کرد و با بالا بردن بی فایده فاکتورهای امنیتی، قیمت تمام شده را بالا نبرد.

متریال درب اتوماتیک را منطبق با ویژگی های فیزیکی و حقیقی آن در نظر بگیریم

یعنی به عنوان مثال اگر میزان تردد و وزن درب در حدی هست که یک موتور 24 وات چینی به راحتی می تواند آن را پشتیبانی کند، اصلا ضرورت ندارد که یک موتور 40 وات آلمانی که برای درب های سنگین وزن و محیط های پر تردد مناسب است، روی آن نصب کنیم و بی جهت برای خودمان هزینه اضافه بتراشیم.

یا مثلا فرض کنید که یک درب آهنی پارکینگ داریم که وزن هر دولنگه اش مجموعا 300کیلوگرم و تعداد ترددهای روزانه کمتر از 15 بار در روز باشد، در این شرایط، نصب یک جک الکترومکانیکال معمولی برای این درب کفایت می کند و انتخاب یک جک هیدرولیک، هزینه ای اضافی و بی مورد است و حتی ممکن است بازدهی عملکرد آن را هم کاهش دهد.

و یا به عنوان مثالی دیگر، فرض کنید در یک ساختمان که مجهز به سیستم برق اضطراری است، استفاده از سیستم درب اتوماتیک مجهز به UPS، اقدام بیهوده تلقی می شود و فقط هزینه و قیمت تمام شده را افزایش داده و عملا هیچ کاربردی دیگری برای ما ندارد.

میزان تردد روزانه عامل مهمی در انتخاب درب اتوماتیک است

یعنی اگه در محیطی که قصد داریم درب اتوماتیک نصب کنیم، تردد نسبتا زیاد و یا خیلی زیادی در جریان است، بنابرین سیستمی که خریداری و نصب می شود باید بتواند با کمترین استهلاک و خرابی، بیشترین بازدهی را داشته باشد و در نقطه مقابل اگر میزان تردد نسبتا کمی از محل درب وجود دارد، منطقی نیست که سیستمی با قدرت و عملکرد بالا برای این فضا انتخاب شود، چون این انتخاب فقط هزینه مازاد و بیخود است و هیچگونه بهره وری هم برای ما ندارد.

نکات هنگام خرید درب اتوماتیک

خوب همانطور که مکررا گفته شده، اولین قدم برای خرید یک درب اتوماتیک، مراجعه به یک تولید کننده نام آشنا و معتبر است، تا از همان ابتدا این حس را در وجودمان ایجاد کند که آن شرکت تمام تلاش خودش را برای جلب رضایت ما انجام خواهد داد. این خاصیتِ نام های تجاریِ معتبر است که بخشی از اهداف کلان خودشان را متمرکز به کسب رضایت حداکثری مشتریان خودشان می کنند.

مطلب مرتبط: لوازم درب اتوماتیک

حالا با هم مرور کنیم، چه اقداماتی باعث می شود خرید مطمئن تری داشته باشیم، پس همراه با هم موارد زیر را با دقت پیگیری کنیم، تا یک خرید موفقیت آمیز را تجربه کنیم و به اصطلاح کلاه سرمان نرود:

 

نکات مهم خرید درب اتوماتیک برقی

 

1. از شرکت بخواهید چند نمونه کار از کارهای انجام شده را برای شما ارسال کد تا بتوانید آنها را ببینید و در صورت تمایل یک یا چند مورد را انتخاب کنید و از شرکت آدرس آنها را بگیرید تا جهت بازدید حضوری و استعلام کیفیت کالا و سطح رضایت مشتری و سرعت عمل در اجرا از مشتری های قبلی شرکت اقدام کنید.

2. پس از اینکه از کیفیت کالا، سطح رضایت مشتری و سرعت عمل در اجرا مطمئن شدید، از فروشنده درخواست کنید که طرح و نقشه شماتیک کار مورد نظر را برای شما تهیه کند و یک تصویر از حالت طراحی کار به شما ارائه نماید تا از نمای کلی کار مطلع شوید. توانایی فروشنده در ارائه یک نقشه بی نقص و جامع، نشان دهنده دانش فنی و قدرت اجرایی فروشنده تلقی میشود.

3. از فروشنده بخواهید یک پیش فاکتور به شما ارائه کند و دقت کنید که پیش فاکتور با ذکر جزئیات کالا، مدت اعتبار پیش فاکتور و تعهدات اولیه (کرایه حمل/هزینه نصب/زمان تحویل و …) باشد.

4. پیش فاکتور را بر اساس مشخصات دقیق محصول، مطالعه کنید و حتی المقدور یک یا دو پیش فاکتور و نقشه فنی از دو تا فروشنده معتبر دیگه هم تهیه کنید تا بتوانید کیفیت، قیمت و تعهدات اولیه آنها را با هم مقایسه کنید.

5. پس از جمع بندی نهایی، اگر نقطه نظری درباره نقشه، کالا، قیمت و … داشتید، حتی اگر قصد خرید از آن فروشنده را نداشتید، مطرح کنید و یا دلایل انصراف را با فروشنده در میان بگذارید.

6. پس از اینکه گزینه نهایی را انتخاب کردید، حتی اگر قصد خرید یک عدد درب اتوماتیک هم داشتید، پیشنهاد می کنیم حتما قرارداد ببندید و اتفاقا این کار را با ذکر جزئیات هم انجام بدهید. این جزئیات عبارتند از:

  • ذکر نام و نام خانوادگی، آدرس، تلفن و مشخصات طرفین قرارداد
  • درج موضوع کامل قرارداد و استناد به پیش فاکتور
  • مبلغ کامل قرارداد (به حروف و به عدد)
  • نحوه پرداخت دقیق مبلغ
  • تعهدات فروشنده شامل: زمان تحویل،گارانتی کالا و …
  • تعهدات خریدار شامل: عمل به تعهدات مالی و …
  • ذکر ضمانت اجرایی کار؛ یعنی در صورت تاخیر هر کدام از طرفین در تحویل کار و یا پرداخت وجه، روزانه خسارتی را در نظر بگیرید.
  • پیوست های قرارداد شامل پیش فاکتور با ذکر شماره و تاریخ و نقشه فنی را ذکر نمایید.

7. سعی کنید حتما 10 تا 30 درصد از مبلغ کل محصول را بگذارید آخر کار و وقتی که کار نصب شد و از کیفیت و کارکردش مطمئن شدید به فروشنده پرداخت کنید.

8. در زمان اجرای فرآیند نصب و راه اندازی، از نام و نوع قطعات بکار رفته در محصول مطابق موارد مندرج در پیش فاکتور مطمئن شوید و بدون تعارف از فروشنده و یا نصابش سوال کنید.

9. بعد از اطمینان از صحت و درستی کالا و کارکرد درست محصول، به باقیمانده تعهدات مالی خودتان عمل کنید.

10. در نهایت از فروشنده بخواهید که کارت گارانتی محصول را به شما ارائه کنه.

«در صورت توجه و عمل کردن به همه موارد گفته شده، به شما اطمینان می دهیم که خرید موفقی را تجربه می کنید و به اصطلاح کلاه سرتان نمی رود»

مطلب مرتبط: موتور درب اتوماتیک

ویژگی های درب اتوماتیک خوب

ویژگی درب اتوماتیک خوب

وقتی می گوییم “درب اتوماتیک خوب” این یک توصیف کیفی و کلّی است که ممکن است برداشت های مختلفی از آن وجود داشته باشد، بنابراین بهتر است ابتدا با ویژگی های و مشخصات آن آشنا شویم و برای این منظور، بد نیست بدانیم که یک درب اتوماتیک خوب بایستی از ویژگی های ذیل برخوردار باشد:

 1. در ساخت آن از قطعات با کیفیت و مرغوب استفاده شده باشد.
 2. اجزای الکترونیکی و حساس آن، از برندهای مرغوب و شناخته شده باشد.
 3. مونتاژ قطعات و اجزای آن، دقیق و بدون نقص باشد.
 4. در طراحی ، تولید درب ملاحظات امنیتی در نظر گرفته شده باشد.
 5. ظرفیت قطعات بکار رفته متناسب با وزن و ابعاد درب باشد.
 6. فرآیند نصب آن به خوبی و به صورت حرفه ای اجرا شود.
 7. برند قطعات و اجزای استفاده شده اورجینال و اصلی باشد. (تقلبی نباشد)
 8. از گارانتی مناسب برخودار باشد.

مطلب مرتبط: نصب درب اتوماتیک

آثار خرید درب اتوماتیک با کیفیت پایین

آثار خرید درب اتومات با کیفیت پایین

درب اتوماتیکی که ویژگی ها و الزامات گفته شده در بخش قبل را نداشته باشد، قطعا درب خوبی نیست و آثار و پیامدهای آن برای مصرف کننده، گاهی اوقات خسته کننده و کلافه کننده می شود که بسته به نوع و مدل درب، بعضی مواقع اشکالات تخصصی پیش می آید و برخی اوقات هم اشکالات مشترک و عمومی را به دنبال خواهد داشت و می تواند هر کدام از موارد جدول زیر به صورت تکی و یا توأمان باشد:

نوع
پیامد‌های خوب نبودن
درب اتوماتیک شیشه‌ای و بیمارستانی
 • درب اتوماتیک با سرعت مناسب باز و بسته نمی شود.
 • امکان استفاده از حالت های مختلف برایش مهیا نیست.
 • با صدای ناهنجار باز و بسته می شود.
 • در مواقعی که ریموت کار نمی کند، امکان کنترل سیستم وجود ندارد.
 • ریموت خوب کار نمی کند و گاهی وقت ها قطع و وصل می شود.
 • ظریف کاری در نصب رعایت نشده است.
 • درب گاهی وقت ها خود به خود باز و بسته می شود.
 • با چند بار باز و بسته شدن، اصطلاحا هنگ می کند.
 • هر از چند گاهی خود به خود قاطی می کند و خودسرانه عمل می کند.
 • با وجود اینکه مانع و فردی بین درب است، بسته می شود و بدون توقف به او کوبیده می شود.
 • تا نصفه باز و مجدد محکم و با ضربه بسته می شود.
 • محیط داخلی را به خوبی هوابندی نمی کند.
 • زود به زود دچار خرابی و اشکال می شود.
 • وقتی در مقابل اون می ایستیم، حتما باید دست خود را بالا ببریم تا باز شود و خیلی با تاخیر انجام می شود.
جک پارکینگ
 • سرعت باز و بسته شدن درب اتوماتیک مناسب نیست.
 • تا نیمه باز می شود و به انتها نمی رسد.
 • ریموت خوب کار نمی کند و گاهی وقت ها قطع و وصل می شود.
 • ناگهانی و یکباره باز و بسته می شود.
 • چراغ هشدار دهنده و چشمک زن کار نمی کند.
 • در هنگام بسته شدن، درب کیپ نشده و کامل بسته نمی شود.
 • در زمان بسته شدن درب، یک از لنگه ها محکم و با صدا به لنگه دیگر برخورد می کند.
 • موقع باز و بسته شدن، صدای ناهنجار ایجاد می شود.
 • با وجود اینکه مانع فردی و یا ماشین بین اون است، اقدام به بسته شدن می کند.
 • لرزش ناشی از باز و بسته شدن درب اتوماتیک به داخل ساختمان منتقل می شود.
 • برای باز و بسته شدن در حال زور زدن و فشار زیاد است.
 • روغن و آلودگی ناشی از آن در اطرافش مشاهده می شود.
کرکره برقی و زیر سقفی
 • با صدای زیاد باز و بسته می شود.
 • یک طرف درب بالا و طرف دیگر پایین است.
 • در زمان بسته شدن تا نصفه بسته می شود و یکباره ول شده و به پایین سقوط می کند.
 • در زمان باز شدن، تا انتها و کامل باز نمی شود.
 • با وجود اینکه مانع فردی و یا ماشین بین درب است، اقدام به بسته شدن می کند.
 • برای باز و بسته شدن در حال زور زدن و فشار زیاد است.
 • در بخشی هایی از درب، روی تیغه ها خط هایی ممتد و به صورت عمقی و عمودی افتاده است.
 • در زمان بسته بودن، درب با فشار دست به سمت بالا به راحتی و بدون مقاومت باز می شود.
 • ریموت خوب کار نمی کند و گاهی وقت ها قطع و وصل می شود.
درب ریلی
 • درب با صدای زیاد باز و بسته می شود.
 • در زمان باز شدن، تا انتها و کامل باز نمی شود.
 • برای باز و بسته شدن در حال زور زدن و فشار زیاد است.
 • ریموت خوب کار نمی کند و گاهی وقت ها قطع و وصل می شود.
 • درب اتوماتیک با وجود اینکه مانع فردی و یا ماشین بینش است، اقدام به بسته شدن می کند.
 • در زمان بسته بودن، با فشار دست به راحتی و بدون مقاومت باز می شود.
 • موتور در زمان باز و بسته شدن، تق تق صدا می دهد.
 • چراغ هشدار دهنده و چشمک زن آن کار نمی کند.
راهبند
 • در زمان باز شدن، تا انتها و کامل باز نمی شود.
 • در زمان بسته شدن، تا انتها و کامل بسته نمی شود.
 • بوم با ضربه و شدت به پایه برخورد می کند.
 • بوم با فشار دست به سمت بالا به راحتی و بدون مقاومت باز می شود.
 • بوم در زمان پایین آمدن در یک یا چند نقطه تیک داشته و یکباره به میزان چند سانتیمتر خلاص شده و مجددا به آرامی پایین می آید.
 • زنجیر با صدای زیاد و تق تق باز و مجددا جمع می شود.
 • صدای باز و بسته شدن بلند و غیر عادی است.
 • چراغ هشدار و چشمک زن کار نمی کند.
 • با وجود اینکه مانع و یا خودرو بین راهبند است، مانع شناسایی نمی شود و راهبند اقدام به بسته شدن می کند.
 • دکمه کنترل دستی کاربر کار نمی کند و یا قطع و وصل می شود.
گیت کنترل تردد
 • گیت با سرعت زیاد باز و بسته می شود.
 • حالت یک طرفه گیت کار نمی کند.
 • فقط از یک طرف باز می شود.
 • با صدای ناهنجار باز و بسته می شود.
 • گیت گاهی وقت ها خود به خود باز و بسته می شود.
 • گیت با چند بار باز و بسته شدن، اصطلاحا هنگ می کند.
 • باز شدن را با تاخیر انجام می دهد.
 • با وجود اینکه مانع و فردی بین آن است، بسته می شود و بدون توقف به او کوبیده می شود.
 • عمل شناسایی افراد را به خوبی انجام نمی دهد.
 • پردازشگرهای چهره خوب عمل نمی کنند.
 • سیستم کنترل دستی اپراتور درست عمل نمی کند.

شرکت های معتبر درب اتوماتیک

شرکت های معتبر درب اتوماتیک

در گذشته نه چندان دور، به دلیل محدودیت ها و انحصارات موجود در این صنعت، مصرف کننده، دامنه محدودی برای انتخاب نهایی مجری داشت ولی در حال حاضر با توجه به تنوع و توانمندی های خوبی که ایجاد شده، مصرف کننده با طیف بیشتری از عرضه کننده‌های این محصول مواجه شده و در نتیجه قدرت مقایسه و انتخاب بیشتری هم برای انتخاب دارد. ولی تجربه ثابت کرده است که اگر در این شرایط دقت لازم وجود نداشته باشد، نتیجه کار می تواند کاملا نامناسب و حتی توام با ضرر و زیان باشد.
در صورت بی توجهی به اهمیت این موضوع و انتخاب مجری صرفا بر اساس معیارهای ضعیف، ریسک تحقق خواسته‌های ما بالا می رود و بعضی مواقع ممکن است تبعات و عواقب ناشی از آن، سنگین و حتی جبران ناپذیر باشد.
برای درک بهتر موضوع، به بعضی از اتفاقات پیش آمده در این خصوص می پردازیم:

 • نمونه اول:
  کارفرما بعد از اخذ اطلاعات محدود از مجری، اقدام به پرداخت وجه اولیه (پیش پرداخت) میکند و در ادامه با گذشت زمان زیادی (حدود 3ماه) از پرداخت وجه، مجری اقدامی برای نصب درب اتوماتیک انجام نمی دهد، آن هم صرفا با این استدلال که قیمت ها افزایش پیدا کرده و باید قیمت کار هم متناسب با این افزایش قیمت ها تغییر کند و کارفرما باید مبلغ بیشتری را بپردازد.
 • نمونه دوم:
  کارفرما بعد از استعلام و اخذ قیمت و تبادل نظر و توافق نهایی، در قبال اخذ فاکتور اقدام به پرداخت وجه اولیه میکند و مجری هم کار را با کمی تاخیر انجام میدهد. ولی بعد از گذشت چند ماه با خرابی‌های مکرر ایجاد شده، کارفرما از طریق کارشناسی مجدد، متوجه می شود که آن چیزی که مجری ادعا کرده و نهایتا توافق شده، متاسفانه اجرا نشده و کارِ متفرقه و متفاوتی تحویل شده و جالب اینکه در فاکتور هم به صورت کلی درج شده و هیچ اشاره ای به جزئیات محصول و خدمات نشده است.
 • نمونه سوم:
  کارفرما بعد از توافق با مجری، وجه اولیه را پرداخت میکند و بعد از مدتی نه تنها کالایی دریافت نمیکند بلکه پول پرداختی را هم از دست داده و متاسفانه اثری هم از مجری نیست و کارفرما هم مجبور است برای دریافت پول اولیه اش درگیر مسائل حقوقی و قضایی بشود.

همانطور که می بینیم در هر سه مورد گفته شده، نه تنها نتیجه دلخواه به دست نیامده بلکه کارفرما متاسفانه متضرر هم شده و از این قبیل نمونه ها متاسفانه خیلی زیاد و متنوع هم رخ میدهد، ولی تا همین جای قصه کافی است تا بدانیم، انتخاب یک مجری خوب، اولین و مهمترین قدم برای تهیه این کالا محسوب میشود.

برای اطلاع و آگاهی، بد نیست که بدانیم مجریان صنعت درب اتوماتیک به صورت حقیقی (فردی) و یا حقوقی (شرکتی) در سه طیف زیر طبقه بندی می شوند:

 1. تولید کننده: اشخاصی که تمام و یا بخش عمده ای از فرآیند تولید، واردات قطعات و نصب و راه اندازی درب اتوماتیک را به طور کامل توسط تیم فنی سازمان یافته انجام میدهند.
 2. تامین کننده: اشخاصی که هیچ دخالتی در فرآیند تولید کالا ندارند و کالا را به تولید کننده سفارش میدهند و و وقتی آماده شد، توسط تکنیسین های فنی مستقل و غیر وابسته درب را نصب می کنند.
 3. نصاب فنی: اشخاصی که به عنوان تکنیسین فنی، صرفا نصاب درب اتوماتیک هستند و هیچ دخالتی در فرآیند تولید و تامین کالا ندارند.
با افتخار بیش از دو دهه سابقه

ما افتخار داریم به عنوان تولید کننده، در ردیف اول مجریان این صنعت باشیم ولی اینکه شما کدام مجری را برای خرید کالا و خدمات، شایسته تر می دانید و انتخاب می کنید، موضوعی است که شما تصمیم می گیرید و ما هم به انتخاب شما احترام می گذاریم

نکاتی که حتما باید به آن ها توجه ویژه کنید

1. وب گاه یا اصطلاحا وب سایت مجری را حتما و با دقت بازدید کنید و به عنوان اولین پنجره آشنایی با مجری، بعد از بازدید از بخش های مختلف، کیفیت محتوا و گرافیک وب سایت را مبنای برداشت و قضاوت اولیه خودتان از مجری قرار دهید چون از قدیم گفته اند: “رنگ رخساره خبر می دهد از سرّ درون” البته تنها به این کار اکتفا نکنید ولی برای شروع ارزیابی قدم مناسبی است.

2. بعد از بازدید از وب سایت به ویژه بخش نمونه کارها، از مجری تقاضا کنید، تصاویر، فیلم، آدرس و شماره تلفن چند نمونه از کارهای انجام شده خودش را برای شما ارسال کد و پیشنهاد می کنیم در صورت امکان، حضوری و اگر نشد به صورت تلفنی، نظر مشتریان قبلی را درباره کیفیت محصول و نحوه عملکرد مجری جویا شوید و شاید بهتر باشد این کار را حداقل برای 3 مورد نمونه کار ارزیابی کنید.

3. حتما کارت ویزیت و کاتالوگ محصولات مجری را از وی مطالبه کنید، تا هم با نام و نشان تجاری مجری آشنا شوید و هم از موقعیت جغرافیایی محل و شماره تلفن های دفتر کارش اطلاعات اولیه را به دست آورید.

4. حتما فاکتور یا پیش فاکتور کار را دریافت کنید، آن هم به شکلی که حتما نوع محصول و مشخصات مواد اولیه با ذکر جزئیات در فاکتور درج شده باشد و ترجیحا شماره و تاریخ و مهر و امضا داشته باشد.

5. نقشه فنی کار را ترجیحا با رسم شماتیک طرح درب اتوماتیک و ذکر جزئیات فنی و شماره فاکتور به صورت مهر و امضا شده از مجری مطالبه کنید.

6. بعد از نهایی شدن توافق، توصیه می شود حتما قرارداد ببندید و در قراداد جزئیات محصول، مبلغ نهایی، نحوه پرداخت، تعهدات طرفین، شرایط تحویل و زمان تحویل کار، پیوست های قرارداد (فاکتور و نقشه فنی) و ضمانت اجرایی قرارداد یا همان پرداخت خسارت در صورت تاخیر در انجام تعهدات را حتما درج کنید و مهر و امضا شده و حداقل در دو نسخه تبادل کنید. (البته بهتر است همه صفحات قرارداد مهر و امضا شود)

7. بد نیست که همزمان با فرآیند تولید، از مجری تقاضا کنید تصاویری از روند تولید کالای شما برای تان ارسال کند و به شکلی باشد که قابل اثبات باشد، مثلا بگویید اسم شما را روی محصول به صورت برگه های چاپ شده قرار بدهد تا ماهیت و مالکیت آن کالای در جریان ساخت برای شما قابل احراز باشد.

موارد گفته شده، شاید در نگاه اول خیلی سختگیرانه و یا غیر ضروری به نظر برسد، ولی ما به عنوان مجری خودمان را به انجام موارد گفته شده بالا عادت داده ایم و متعهد می دانیم و اگر شما هم به موارد گفته شده عمل کنید و “مجری” هم بتواند تمام مراحل و موارد گفته شده را به شما ارائه نماید، به شما اطمینان میدهیم که در انتخاب خودتان اشتباه نکرده اید و با آرامش خاطر، نتیجه مطلوب و مورد انتظار را به دست خواهید آورد، انشالله.

خرید درب اتوماتیک با ضمانت خوب

خرید درب اتوماتیک با ضمانت خوب

وقتی با کلمات و عباراتی مثل ضمانت، گارانتی، وارانتی، خدمات پس از فروش و … مواجه می شویم شاید در نگاه اول تفاوت خاصی بین آنها قائل نباشیم و همه را به یک مفهوم و معنا تصور کنیم، ولی هر کدام از این کلمات معنا و مفهوم متفاوت و بارِ حقوقی مستقلی دارند و سطح مشخصی از خدمات را به مصرف‌کننده ارائه می‌کنند.
پس با هم همراه باشیم تا معنا و مفهوم این کلمات و عبارات را بررسی و مقایسه کنیم:

 1. گارانتی (Guarantee): تعهدیِ که شخصی مثل تولید کننده و یا فروشنده به مشتری می دهد، به این معنی که محصول ارائه شده باید تا مدت زمان معینی به درستی کار کند و اگر در طول این مدت خراب شود، معادل وجه نقدی این محصول یا قطعه خراب شده را به مشتری برگرداند و یا با یک محصول یا قطعه جایگزین سالم تعویض نماید.
 2. وارانتی (Warranty): وقتی کالایی با وارانتی فروخته می شود و در دوره تعیین شده، با مشکل مواجه می گردد، کالای معیوب، باید بدون پرداخت هیچ هزینه ای، توسط فروشنده تعمیر و یا جایگزین شود. فرق وارانتی با گارانتی در این است که در حالت وارانتی، خسارت نقدی به مصرف کننده باز گردانده نمی شود.
 3. ضمانت: یک واژ ه ی کلی و جامع است که هر دو مفهوم گارانتی و وارانتی را شامل می شود و به این مفهوم است که فروشنده محصول و یا ارائه دهنده خدمات در مقابل محصول یا خدماتی که ارائه می کند، متعهد می شود در صورت نقض ادعای خود در خصوص سلامت کالا و یا کیفیت خدمات، حاضر به تعمیر یا تعویض کالا و یا ارائه مجدد خدمات و یا پرداخت مبلغی به عنوان خسارت می شود.
 4. خدمات پس از فروش: در واقع در بر گیرنده دوره خدماتی است که فروشنده خود را ملزم به ارائه خدمات و تامین قطعات در بازه زمانی مشخص و در قبال اخذ وجه ارائه خدمات می نماید.

 

حالا که با مفاهیم این واژه ها آشنا شدیم، می شود گفت که یک ضمانت خوب برای درب های اتوماتیک باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 1. ضمانت نامه کتبی داشته باشد و تمام موارد مشمول ضمانت و نحوه و مدت زمان در آن قید شده باشد.
 2. موتور اپراتور دارای وارانتی در مدت معین حداقل 2 تا 5 سال باشد. (بدون قید و شرط)
 3. مرکز فرمان دارای وارانتی در مدت معین حداقل 2 تا 5 سال باشد. (بدون قید و شرط)
 4. دوره خدمات پس از فروش در ضمانت نامه مشخص شده باشد.

شناخت ضمانت های نامعتبر در درب اتوماتیک

ضمانت های معتبر در درب اتوماتیک

در قسمت قبل در مورد تعریف و چگونگی ضمانت ها مفصلا توضیحات لازم داده شد و گفته شد که چطور می توانیم یک درب اتوماتیک با ضمانت خوب تهیه کنیم.
امّا در این قسمت بنا داریم ضمانت های فاقد اعتبار را ارزیابی و بررسی کنیم و ببینیم چطور ممکن است که یک ضمانت نامه از تمامی فاکتورهای ظاهری مناسب برخوردار باشد ولی در عمل فاقد اعتبار و وجاهت لازم باشد.
شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که محصولی با ضمانت را خریده باشید ولی دقیقا زمانی که دچار اشکال شده و نیاز به خدمات پشتیبانی و ضمانت دارد، نتوانسته باشید از خدمات مطلوب و رایگان برخوردار شوید.
البته بروز این اتفاق الزاما به معنی مشکل دار بودن ضمانت محصول نیست و می تواند به دلایل ذیل هم باشد:

 • مدت زمان ضمانت منقضی شده و به پایان رسیده
 • دستگاه توسط افراد غیر مجاز و متفرقه دستکاری شده
 • خرابی ایجاد شده، مربوط به بخشی از سیستم هست که مشمول ضمانت نبوده
 • خرابی به وجود آمده به خاطر اختلال در عملکرد دستگاه نیست و عامل خارجی مثل ضربه، شکستگی، رطوبت و … باعث خرابی شده

به دست آوردن اطلاعات لازم

پس یادمان باشد، در لحظه خرید و حتی پیش از آن، نسبت به ضمانت محصول و دامنه شمولش، اطلاعات لازم را از فروشنده مطالبه کنیم تا از ابعاد و کیفیت نسبی ضمانت محصول اطلاع به دست بیاوریم.
البته متاسفانه بعضی از ضمانت ها در ابتدای کار با هدف جلب نظر مشتری، به شکلی بیان می شود که بیشتر به نوعی مبالغه و بزرگنمایی شبیه است و در عمل بیشتر جنبه نمایشی و ظاهری دارد.

به عنوان مثال، گروهی با تبلیغاتی وسیع محصولی (شامپو) را بازاریابی و به فروش می رسانند و مدعی هستند که در صورت عدم رضایت از محصول و عدم کسب نتیجه مطلوب، امکان مرجوع نمودن آن حتی بعد از پایان مصرف محصول وجود دارد و با این شیوه، اعتماد اولیه را به دست می آورند، ولی چنانچه شخصی نتیجه نگیرد و قصد مرجوع کردن کالا را داشته باشد، با ترفندهای مختلف شانه از زیر بار این تعهد و ضمانت خالی می کنند. مثلا می گویند: “باید بسته بندی محصول را حتما ارائه کنید به طوری که مخدوش و خراب نشده باشد، یا اینکه باید عودت محصول را حداکثر در یک ماه انجام بدهید تا شامل این ضمانت بشود و یا اینکه که کالا را باید به آدرس X بفرستید، که خارج از محدوده شهر بوده و هزینه ارسال آن هم به عهده شماست و در این صورت اساسا برای شما صرف نمی کند که این کار را انجام بدهید و در نتیجه از انجام این کار منصرف می شوید و الی آخر

باید حواستان باشد …

همانطور که ملاحظه کردید، بعضی از افراد و شرکت ها به چه راحتی و با چه تکنیک هایی ضمانت را عملا نمایشی و بدون هزینه می کنند و از آن صرفا به عنوان ابزاری برای فریب مشتری استفاده می کنند.
این گونه رفتارها صرف نظر از دیدگاه غیر انسانی و غیر شرافتمندانه ای که دارد، عمدتا به دلیل اصلی نبودن و فیک بودن کالاست وگرنه کالایی که امتحان خودش را پس داده و در آزمون عملکرد، موفق عمل کرده که بایستی با قدرت پشتش ایستاد و با قاطعیت آن را ضمانت کرد.
در ضمانت و پشتیبانی یک کالای مرغوب در مدت زمان معین شده، بالاترین میزان نیاز به تعمیر، تعویض، ارجاع و … حداکثر 5% از تولیدات سالانه را شامل می شود و این یعنی موفقیت و متقابلا پذیرفتن هزینه های ناشی از آن هم، کمترین بار مالی را برای تولید کننده دارد و تولید کننده های این قبیل محصولات هم غالبا با قاطعیت کالا را ضمانت می کنند و این مسئولیت مهم را با قوّت می پذیرند و به عبارت عامیانه تر، پای ضمانت کالای خودشان می ایستند و به آن اعتبار میدهند.

حال با این اوصاف، به نظر شما ضمانت یک کالای با کیفیت چقدر اعتبار دارد و چقدر قابل اعتماد است؟

شاید مطمئن ترین راه برای کسب یک نتیجه مطلوب،
خرید یک کالای اصلی و با کیفیت از محلی معتبر و شناخته شده باشد
راحت و بدون دردسر

مدت زمان نصب درب اتوماتیک

نصب درب اتوماتیک

برای ارزیابی زمان مورد نظر، مروری به مراحل قبل و بعد از سفارش خواهیم داشت:

مرحله اقدامات زمان تقریبی
ساعت روز
قبل از سفارش 1. تماس و درخواست مشاوره رایگان زمان در اختیار شماست
2. بازدید و ارزیابی میدانی (اندازه گیری) 1
3. محاسبه قیمت و ارائه پیش فاکتور 2
4. تهیه نقشه اولیه (در صورت توافق و تایید قیمت) 2
5. تاییدیه نهایی کارفرما زمان در اختیار شماست
6. تنظیم و انعقاد قرارداد 1
جمع کل زمان این مرحله
(بدون در نظر گرفتن زمانِ در اختیار مشتری)
2
بعد از سفارش گام اول:
تولید و آماده‌سازی
یک واحد کالا
درب اتوماتیک کشویی 8
درب اتوماتیک تلسکوپی 8
درب اتوماتیک گرد و نیم گرد
20
درب اتوماتیک گردان 20
درب اتوماتیک اضطراری 10
درب اتوماتیک تاشو 10
درب اتوماتیک زاویه ای 10
درب اتوماتیک لولایی 8
جک پارکینگ 1
کرکره برقی 2
درب ریلی 1
زیرسقفی 10
راهبند 1
گیت کنترل 10
گام دوم:
نصب و راه‌اندازی یک واحد کالا
در اتوماتیک کشویی 4
در اتوماتیک تلسکوپی 4
در اتوماتیک گرد و نیم گرد 3
در اتوماتیک گردان 3
در اتوماتیک اضطراری 1
در اتوماتیک تاشو 5
در اتوماتیک زاویه ای 8
در اتوماتیک لولایی 3
جک پارکینگ 3
کرکره برقی 3
درب ریلی 8
زیرسقفی 2
راهبند 2
گیت کنترل 2

در صورتی که نیاز به افزایش سرعت در تولید و کاهش زمان آن باشیم، می شود با احتساب قید فوریت و پرداخت هزینه های تولید فوری، بخشی از زمان را به مقدار محدودی کاهش داد.
به عنوان مثال، برای تولید یک شیشه سکوریت تخت با ابعاد استاندارد، با توجه به حساسیت و ظرافت کالا، به طور معمول حداقل 7 روز زمان لازم است که این زمان را می شود با اعمال قید فوریت، به 3 روز، 1 روز و حتی چند ساعت کاهش داد و هر چقدر زمان را کمتر کنیم، هزینه بیشتری را باید بابت این فوریت بپردازیم.

بنابراین اگر عجله ای نداریم و زمان کافی برای انجام کار وجود دارد،

بهتر است که برای کاهش هزینه و قیمت تمام شده، بگذاریم کار مطابق روال عادی انجام شود