درب اتوماتیک کشویی
چکیده مطلب

درب اتوماتیک کشویی، متداول ترین و پرکاربرد ترین نوع درب اتوماتیک هست که قابلیت نصب در بیشتر اماکن را دارد و در مقایسه با بقیه مدل‌های درب های اتوماتیک، بیشترین سازگاری را با محیط اطراف خودش دارد. ما در این مطلب سعی می کنیم شما را در شناخت هر چه بهتر این مدل درب برای خرید راهنمایی کنیم.

درب اتوماتیک کشویی (Sliding)، یکی از پرطرفدارتری مدل‌های درب اتوماتیک می‌باشد که در بیشتر فروشگاه‌ها و اماکن شاهد این سازه جذاب هستیم. در دنیای درب‌های برقی، برخی مدل‌ها زیر مجموعه درب اتوماتیک شیشه ای قرار می‌گیرند، که درب یکی از رایج‌ترین مدل‌های آن است که این قابلیت را دارد بسته به موقعیت و محدودیت های محل اجرا، به چند حالت زیر اجرا می‌شود.

انواع حالت‌های قابل اجرا درب اتوماتیک کشویی

  1. یک لنگه – یک‌طرفه
  2. دو لنگه – یک‌طرفه
  3. دو لنگه – دوطرفه
  4. چهار لنگه – دوطرفه

یک‌لنگه – یک‌طرفه

یعنی درب اتوماتیک کشویی کلاً از یک لنگه‌ی متحرک تشکیل شده که در یک جهت مشخص که در زمان نصب تعیین می کنیم، حرکت می کند. این حالت را جاهایی می توانیم اجرا کنیم که حداقل یکی از طرفین درب، دیوار مسطح باشد و قابلیت حرکت و قرار گرفتن روی دیوار وجود داشته باشد.

درب اتوماتیک کشویی مدل یک‌لنگه - یک‌طرفه

این مدل از درب اتوماتیک اسلایدینگ معمولا جاهایی بکار میرود که علاوه بر دلایلی مثل محدودیت محیطی، کم هزینه بودن و … نیاز به بازشوی بیشتری داریم، چون در این مدل تقریبا 100% بازشو برایمان ایجاد میشود.

دو لنگه – یک‌طرفه

این نوع از درب اتوماتیک اسلایدینگ از دو لنگه یا لَت تشکیل شده که یکی ثابت و دیگری متحرک است و زمان باز و بسته شدن، لنگه متحرک به یک سمت حرکت می کند که البته در زمان نصب می توانیم تعیین کنیم که درب به کدام طرف باز شود.

درب اتوماتیک اسلادینگ مدل دو لنگه - یک‌طرفه

ما در این مدل از درب اتوماتیک کشویی می توانیم هر دو لنگه را با عرض یکسان در نظر بگیریم که در این حالت تقریبا 50% درصد به ما بازشو میدهد و یا اینکه اگر عرض دهنه بیشتر از 2 متر باشد می توانیم لنگه متحرک را کوچکتر اجرا کنیم که خوب مطمئنا بازشوی بیشتری برایمان ایجاد می کند. البته یک جاهایی هم که یک طرف دهانه مسطح است و امکان حرکت بخشی از درب اتوماتیک کشویی روی دیوار مقدور باشد، میشود لنگه ثابت را کوچیکتر در نظر گرفت و لنگه متحرک را بزرگتر و با این کار مقدار بازشوی بهتری و بیشتری برایمان ایجاد خواهد شد.

دو لنگه – دوطرفه

این حالت از درب کشویی اتوماتیک در مکان هایی استفاده میشود که دو طرف درب باز و مسطح هست و امکان حرکت لنگه های متحرک روی دیواره های طرفین وجود دارد. بنابراین در این شرایط، کلاً دو لنگه متحرک داریم که با هر بار باز یا بسته شدن، هر دو لنگه متحرک به سمت طرفین و خلاف جهت همدیگر باز و بسته میشوند و روی دیواره ها قرار میگیرند و تقریبا تمام عرض دهانه را بازشو می دهند.

درب کشویی اتوماتیک دو لنگه - دوطرفه

این حالت از درب برقی کشویی، مثل حالت یک لنگه-یک طرفه بیشترین بازشو را در اختیار ما قرار می دهد و از نظر عملکرد و مکانیسم مشابه حالت چهار لنگه-دوطرفه است.

سه لنگه – یکطرفه

یعنی دو لنگه ثابت و یک لنگه متحرک دارد که لنگه ثابت بین دو لنگه متحرک قرار میگیرد و زمان باز و بسته شدن درب اتوماتیک کشویی، لنگه متحرک به یک سمت و روی یکی از لنگه های ثابت حرکت می کند که البته زمان نصب می توانیم تعیین کنیم که به کدام طرف باز شود. در این حالت هم می توانیم هر سه لنگه را با عرض یکسان در نظر بگیریم که در این صورت عرض دهانه هر چقدر باشه، حدودا یک سوم به ما بازشو میدهد و یا اینکه اگر عرض دهنه بیشتر از 3متر باشد می توانیم لنگه متحرک را کوچکتر اجرا کنیم تا از شیشه های جانبی بتوانیم به عنوان ویترین استفاده کنیم.

درب برقی کشویی سه لنگه - یکطرفه

عکسی که در بالا مشاهده می‌کنید نمونه ای از این حالت است که لنگه های ثابت و متحرک با ابعاد یکسان در نظر گرفته شده اند.

چهار لنگه – دوطرفه

یعنی دو لنگه متحرک و دو لنگه ثابت در درب اتوماتیک کشویی داریم که با هر بار باز یا بسته شدن، هر دو لنگه متحرک به سمت طرفین و خلاف جهت یکدیگر باز و بسته میشوند. در این حالت می توانیم هر چهار لنگه را یک اندازه در نظر بگیریم و یا اگر ابعاد دهانه کار مناسب باشد و استانداردها رعایت شود، لنگه های متحرک را کوچکتر اجرا کنیم که البته از نظر معماری و فاکتورهای زیبایی شناختی، این کار را بهتر است برای جاهایی اجرا کنیم که عرض دهنه بیشتر از 3/5 متر باشد تا بزرگی لنگه های ثابت بیشتر به چشم بیاید و از محیط طرفین درب شیشه ای اتوماتیک اسلایدینگ بشود به خوبی استفاده نمود.

درب اتوماتیک اسلایدینگ چهار لنگه - دوطرفه

قیمت درب برقی کشویی

قیمت گذاری این محصول بر اساس عرض و ارتفاع دهانه است که مشخص می نماید چه مقدار نیاز به فریم آلومینیومی دارد و چه متراژی نیاز به شیشه است و همچنین مشخصات کمّی و کیفی موتور، برد الکترونیکی و سنسورها و سایر اجزای مکانیکی و الکترومکانیکی نیز در محاسبه قیمت نهایی موثر است. به شما اطمینان می دهیم که مقرون به صرفه ترین قیمت را برایتان محاسبه خواهیم کرد.

خرید درب اتوماتیک کشویی از آریانسب

شما می توانید از طریق تماس با کارشناسان ما، تقاضای بازدید فنی رایگان را داشته باشید و یا اینکه ابعاد دقیق و یا حتی حدودی محل مورد نظر را اعلام کنید و در ادامه همکاران ما متناسب با مشخصات محل و دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، نقشه کار را تهیه خواهند کرد و در صورت تایید، نسبت به صدور فاکتور و تنظیم قرارداد اقدام خواهد شد و در نهایت تولید آن آغاز و پس از اتمام فرآیند تولید، در سریع ترین زمان ممکن، در محل شما نصب و راه اندازی می گردد.

در نتیجه …

همانطور که دیدیم درب اتوماتیک کشویی، رایج ترین درب اتوماتیک شیشه ای است که به صورت یک لنگه، دو لنگه، چهار لنگه، یک‌طرفه و دو طرفه تولید و اجرا می شود. این درب در هر یک از حالات فوق بازشوی متفاوت دارد، ولی به طور کلی در شرایطی که لنگه های ثابت و متحرک درب کشویی، در یک ابعاد نصب شده باشند، حدودا 50% بازشو ایجاد می شود.

برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش این محصول با کارشناسان ما از طریق شماره 40333959- 021 داخلی 102 تماس بگیرید.