چطور یک درب شیشه ای دستی به درب اتوماتیک تبدیل می شود؟
چکیده مطلب

سوالی در ذهن شماست که آیا می شود با کمترین هزینه و بدون خرابی، همین درب شیشه ای که دارید را به درب اتوماتیک تبدیل کرد یا نه؟ جواب این است که بله، انجام این کار شدنی است و می توان در صورت داشتن شرایط لازم این کار را انجام داد. ما در ادامه این مقاله به راهکارهای انجام آن می پردازیم و پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

تبدیل درب دستی به درب اتوماتیک

مواقعی پیش می آید که یک درب شیشه ای دستی در محل ورودی اصلی وجود دارد و به خاطر مشکلات و مسائل مختلف موجود درب، شما علاقمند هستید به جای آن، یک درب اتوماتیک داشته باشید که راحت تر و مطمئن تر و بدون زحمت باز و بسته شود و قفل کردن آن نیز الزاما نیاز به قفل و کلید فیزیکی نداشته باشد و خلاصه مزیت های پرشمار دیگر …

 

حالا با این اوصاف راهکار چیست؟؟

اگر تعویض درب دستی را به دلایل متعدد ضروری و واجب می دانید، بهترین راهکار این است که فرآیند اتوماتیک کردن درب با کمترین هزینه انجام شود. بنابراین در ادامه، با همدیگر بررسی خواهیم کرد که چطور این کار امکان پذیر خواهد بود.

دو حالت درب شیشه ای دستی

  1. درب شیشه ای دستی ریلی یا کشویی
  2. درب شیشه ای لولایی

 

اگر درب شیشه ای کشویی باشد …

1. باید نوع ریلش را بررسی کنیم و ببینیم آیا از نوع ساده است یا اتوماتیک. البته تشخیص این کار شاید برای همه راحت نباشد، ولی برای تشخیص راحت تر می توانید تفاوتشان را در تصویر زیر ببینید:

ریل آلومینیومی

 

ریل درب در داخل و در قسمت بالای درب نصب می شود، اگر با مشاهده ریل مطابق تصویر بالا، دیدید که ریل ساده است، که چاره ای جز تعویض ریل نداریم، چون قطعات و تجهیزات درب اتوماتیک باید روی ریل مخصوص نصب شوند. ولی اگر ریل مدل اتوماتیک باشد، که خوب قطعا عالی است، چون به اندازه یک ریل و کاور که قیمت قابل توجهی هم دارد، جلو هستیم و فقط باید تجهیزات مکانیکی و الکترومکانیکی درب اتوماتیک را خریداری کنیم.

 

2. مورد بعدی، شیشه درب است که همانطور که گفته شد باید حتما ساختاری کشویی داشته باشد و اگر قسمت سوراخ شده روی شیشه با یراق غلطک های درب اتوماتیک سازگار باشد که معمولا هم هست، بهتر است قاب دور شیشه (فریم) را هم بیخیال شویم، چون بدون نیاز به فریم هم می شود شیشه را با غلطک درب سازگار کرد و الزاما نیازی به فریم آلومینیومی ندارد، مگر اینکه سایز شیشه مشکل داشته باشد و یا اینکه دوست داشته باشید حتما شیشه، فریم داشته باشد یا به اصطلاح قابدار شود که در آن صورت کلا باید شیشه ها را عوض کنیم، چون شیشه های سکوریت را به هیچ عنوان نمی توان تغییر سایز داد.

درب شیشه ای بدون فریم اتوماتیک

اگر درب شیشه ای لولایی باشد …

دو راهکار برای اتوماتیک کردن آن وجود دارد:

1. یک اپراتور اتوماتیک مخصوص که به آن اصطلاحا اپراتور لولایی گفته می شود، در بالای درب نصب می کنیم، که در این صورت درب، به صورت اتوماتیک در هر دو جهت باز و بسته می شود، که به آن درب اتوماتیک سوئینگ هم می گویند.

2. استپ مکانیکی درب که به صورت توکار زیر درب کار شده را خارج می کنیم و به جای آن یک استپ الکترومکانیکی می گذاریم تا درب به صورت اتوماتیک به سمت داخل و بیرون باز شود.

در هر یک از حالت های فوق، انجام یک سیم کشی توکار، تمیز و با فیوز مستقل برای ایجاد یک اتصال برق برای عملکرد درب به صورت برقی، لازم و ضروری است.

قیمت تبدیل درب شیشه ای دستی به درب شیشه ای اتوماتیک 

اگر درب موجود دستی کشویی یا ریلی باشد و ریل آن نیز از نوع دستی باشد، برای تبدیل آن به درب اتوماتیک باید شیشه، ریل و کاور به طور کامل تعویض شود و تجهیزات الکترونیک هم به آن اضافه گردد و این یعنی تعویض کامل درب که خوب طبیعتا قیمت انجام این کار نسبت به بقیه حالت ها کمی بالاتر است ولی شک نکنید که ارزشش را دارد. برای محاسبه قیمت نهایی کار، کافیست ابعاد دهانه را اعلام نمایید تا محاسبه قیمت به سرعت انجام شود.

اگر درب فعلی، به صورت دستی کشویی باشد و ریل آن از نوع اتوماتیک باشد، برای تبدیل آن نیاز به تعویض شیشه ها، ریل و کاور نیست و کافیست فقط تجهیزات الکترونیکی، الکترومکانیکی و مکانیکی روی آن سوار شود، که در این صورت هزینه کمتری باید پرداخت شود و فقط هزینه تجهیزات و نصب و راه اندازی آن بایستی پرداخت شود. برای محاسبه قیمت نهایی، با تعیین نوع موتور و سایر تجهیزات، به راحتی می توان نتیجه دلخواه را بدست آورد.

اگر درب فعلی لولایی باشد، چنانچه مایل باشید با تغییر استوپ مکانیکی به استوپ الکترومکانیکی، درب دستی به اتوماتیک تبدیل می گردد ولی اگر شرایط به شکلی باشد که امکان تعویض استوپ درب نباشد، میتوان با نصب یک اپراتور لولایی (Swing) به راحتی آن را تبدیل به یک درب اتوماتیک کرد و قیمت اپراتور لولایی نیز بسته به برند آن مشخص است.

بنابراین برای محاسبه دقیق قیمت، کافیست بر اساس معیارهای گفته شده، اطلاعات خود را با استفاده از فرم زیر و یا از طریق تماس با کارشناسان ما مطرح نمایید و قیمت نهایی را بپرسید.

09339620339 یا 40333959-021 داخلی 102

ثبت درخواست کارشناسی برای تبدیل درب دستی به درب اتوماتیک

نام و نام خانوادگی*

جواب این است که بله، انجام این کار شدنی است و می توان در صورت داشتن شرایط لازم این کار را انجام داد.

در مرحله اول باید درب موجود مطابق موارد گفته شده، توسط خود شما یا ما مورد بررسی واقع شود و سپس قیمت را بر مبنای آن محاسبه کنیم.

سفارش

برای سفارش این خدمت، همانطور که گفته شد، شما می توانید با استفاده از فرم بالا اطلاعات خود را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم و یا از طریق تماس تلفنی با کارشناسان ما، سفارش خود را اعلام نمایید. در هر دو حالت فوق، با دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، سفارش نهایی را با شما هماهنگ می کنیم و در صورت تایید، جهت تولید و اجرا در سریعترین زمان ممکن اقدام خواهد شد.

40333959 – 021 داخلی 102 یا 09339620339