درب شیشه ای لولایی
چکیده مطلب

درب شیشه ای لولایی نوعی دیگر از درهای شیشه ای است و باز و بسته شدن آن به صورت دستی انجام می شود. این مدل به عنوان یکی از رایج ترین درب های شیشه ای، همیشه مورد استقبال بوده و در ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. اگر قصد خرید این محصول را دارید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا این محصول را بررسی کنیم.

نگاهی کوتاه به درب لولایی

در لولایی

درب لولایی قدیمی ترین ساختار درب است و از گذشته های دور با استفاده از لولا، به درب ها امکان حرکت و باز و بسته شدن می دادند. مکانیسم لولا روی درب های چوبی و سپس با ساخت درب های آهنی روی آنها نیز پیاده سازی شد و در ادامه با درب های آلومینیومی، پلیمری و شیشه ای نیز سازگار شد.

مطلب مرتبط: تاریخچه درب ها – ویکی‌پدیا

در ادامه این مطلب به تشریح درب شیشه ای لولایی به عنوان محصولی پرکاربرد می پردازیم.

درب لولایی شیشه ای

درب لولایی شیشه ای

درب شیشه ای لولایی برای باز و بسته شدن به فضایی برای حرکت رو به جلو و عقب نیاز دارد و در زمان باز شدن تقریبا به طور کامل عرض دهانه را به ما بازشو می دهد.

در حال حاضر یراق آلات متنوع و گوناگونی برای درهای لولایی عرضه می شود که بیشتر این یراق آلات چینی است و البته به این معنی نیست که کم کیفیت است بلکه در بین برندهای وارداتی از چین یراق آلات با کیفیت بالا نیز وجود دارد.

این یراق آلات به ما امکان استفاده از شیشه در حالت های مختلف و متنوع را فراهم می کند، که اغلب از شیشه سکوریت استفاده می شود. به عنوان مثال ما می توانیم با استفاده از یراق آلات کل عرض یک دهانه را به صورت درب شیشه ای لولایی قرار دهیم و یا در طرفین آن لنگه های ثابت شیشه ای قرار داده و درب را کوچکتر کنیم.

مطلب مرتبط: شیشه سندبلاست

استفاده از یراق آلات با کیفیت، علاوه بر اینکه زیبایی و جذابیت دارد، عمر و کارکرد درب شما را نیز افزایش می دهد.

یکی مهمترین بخش های درگیر در این محصول، لولاهای درب است که اگر فاقد کیفیت باشد، ما را در استفاده از درب لولایی دچار مشکل و زحمت می کند. اصل با کیفیت بودن لولا در کنار استفاده و نگهداری صحیح از آن و همچنین توجه به سرویس های دوره ای می تواند عمر لولا را افزایش داده و کارکردی مطلوب از درب را به ما ارائه نماید.

مطلب پیشنهادی: درب اتوماتیک لولایی

 

انواع درب شیشه ای لولایی

درب لولایی از نظر ساختار لولا، به دو صورت تولید و اجرا می شود:

  1. استپ روکار
  2. استپ توکار

مطلب مرتبط: انواع لولای درب شیشه ای لولایی

1. درب شیشه ای لولایی با استپ روکار

درب شیشه ای لولایی

استپ های روکار محدودیت تحمل وزن دارند و برای استفاده از آنها ملاحظات فنی و الزامات ایمنی لازم را باید حتما در نظر گرفت.

به عنوان مثال؛ گاهی وقت ها بسته به وزن شیشه، باید به جای دو استپ روکار از چهار عدد استفاده نمود تا بتواند هم وزن درب را به خوبی تحمل نماید و هم به راحتی باز و بسته شده و قابلیت کنترل حرکت نیز در بهترین شکل فراهم باشد.

مطلب پیشنهادی: درب اتوماتیک

2. درب شیشه ای لولایی با استپ توکار

درب لولایی استپ توکار

استپ های توکار به صورت دوره ای نیازمند بازبینی، رسیدگی و روانکاری هستند و همچنین در استفاده از آنها نباید در زمان عملکرد آرام بند، فشار وارد شود. این فشار می تواند به تدریج باعث افت کارآیی و خراب شدن آن گردد.

مطلب مرتبط: شیشه سکوریت سوپر کلیر

چند نمونه از درهای شیشه ای لولایی

در خصوص قیمت این محصول، با توجه به کیفیت مختلف شیشه و همچنین تنوع مدل و کیفیت یراق آلات، مهم است که انتخاب شما چه چیزی باشد بنابراین برای اطلاع از قیمت درب شیشه ای لولایی کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید و یک مشاوره هوشمندانه و رایگان داشته باشید و قیمت را مقرون به صرفه محاسبه کنیم.

شما می توانید از طریق تماس با کارشناسان ما، تقاضای بازدید فنی رایگان را داشته باشید و یا اینکه خودتان ابعاد تقریبی محل مورد نظر را اعلام کنید و در ادامه همکاران ما متناسب با مشخصات محل و دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، شرح کار را با شما هماهنگ می کنند و در صورت تایید، نسبت به صدور فاکتور و تنظیم قرارداد اقدام خواهد شد و در نهایت تولید و اجرای درب لولایی، در سریع ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

در نتیجه …

همانطور که دیدیم درب شیشه ای لولایی یکی از رایج‌ترین درهای شیشه ای در انواع ساختمان ها اعم از تجاری، اداری، مسکونی و … است که به دو صورت با استپ توکار و استپ های روکار تولید و اجرا میشود. هر کدام از این مدل‌ها ویژگی های خودشان را دارند و شما می‌توانید با در نظر گرفتن موقعیت مکانی، معماری محیط، امنیت محل و سلیقه خودتان هر یک از درهای لولایی را انتخاب کنید.

برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش این محصول با کارشناسان ما از طریق شماره 40333959- 021 داخلی 102 یا 09339620339 تماس بگیرید.