درب اتوماتیک تاشو
چکیده مطلب

درب اتوماتیک تاشو یا اصطلاحاَ Folding  نوعی از درب اتوماتیک است که همه ما نمونه ای از آنها را روی اتوبوس های شهری دیده ایم. درب اتوماتیک تاشو، بازشوی زیادی در عرض دهانه ایجاد می نماید و برای جاهایی که عرض دهانه کوچک باشد و ما به تمام عرض موجود برای بازشدن نیاز داشته باشیم، بیشترین کارآیی را دارد. ما در این مطلب ویژگی ها و کارکرد این مدل را با یکدیگر به صورت دقیق تر ارزیابی و بررسی می کنیم.

درب اتوماتیک تاشو چیست؟

درب اتوماتیک تاشو (Folding) یکی از انواع درب اتوماتیک است که همه ما نمونه ای از آن را روی اتوبوس های شهری دیده ایم و مکانیزم آن به این شکل است که دولنگه در هر طرف با استفاده از یراق لولایی به یکدیگر متصل هستند و زمانی که درب باز می شود، دو لنگه از وسط تا میشوند و روی همدیگر قرار می گیرند.

درب اتوماتیک فولدینگ

عملکرد درب اتوماتیک تاشو

البته درب های تاشوی روی اتوبوس ها فقط مشابهت ساختاری با درب های تاشوی مورد نظر ما دارند و از لحاظ عملکردی کاملا متفاوت هستند. سیستم درب های تاشوی اتوبوسی پنوماتیک هست و سیستم درب مورد نظر ما الکترومکانیک.

این مدل تقریبا معادل 90% عرض دهانه بازشو برای ما ایجاد می کند و برای جاهایی که عرض دهانه راهرو کوچک باشد و ما به تمام عرض موجود برای بازشدن احتیاج داشته باشیم، می تواند گزینه مناسبی باشد.

عملکرد درب اتوماتیک تاشو

کاربردهای درب اتوماتیک تاشو

در جاهایی که در طرفین درب محدودیت داشته باشیم و امکان حرکت درب روی دیواره های طرفین نباشد و از طرفی در هر مرحله باز شدن به بخش زیادی از عرض دهانه برای عبور نیاز داریم، درب اتوماتیک تاشو بهترین گزینه است.

به عنوان مثال، در محیط بیمارستان ها در مسیر راهروها به خصوص راهروهای باریک، برای جداسازی محیط و در عین حال عبور راحت تخت های بیمارستانی و … این مدل از درب اتوماتیک می تواند خیلی کارساز باشد.

مطلب مرتبط: درب اتوماتیک تاشو در چه جاهایی استفاده می‌شود؟

درب اتوماتیک شیشه ای تاشو

محدودیت های استفاده از درب اتوماتیک فولدینگ

برای از درب اتوماتیک تاشو، محدودیت هایی در ارتفاع و عرض داریم و ابعاد استاندارد موجود، ارتفاع حداکثر 220 سانتیمتر و عرض حداکثر 250 سانتیمتر هست که باید در انتخابمان و یا حتی در مراحل طراحی معماری ساختمان این موضوع را در نظر بگیریم.

قیمت درب اتوماتیک تاشو

قیمت گذاری درب اتوماتیک فولدینگ بر اساس عرض و ارتفاع دهانه است که مشخص می نماید چه مقدار نیاز به فریم آلومینیومی دارد و چه متراژی نیاز به شیشه است و همچنین مشخصات کمّی و کیفی موتور، برد الکترونیکی و سنسورها و سایر اجزای مکانیکی و الکترومکانیکی نیز در محاسبه قیمت نهایی موثر است. مطمئن باشید که ما مقرون به صرفه ترین قیمت را برایتان محاسبه خواهیم کرد.

خرید درب اتوماتیک فولدینگ از آریانسب

شما می توانید از طریق تماس با کارشناسان ما، تقاضای بازدید فنی رایگان را داشته باشید و یا اینکه ابعاد دقیق و یا حتی حدودی محل مورد نظر را اعلام کنید و در ادامه همکاران ما متناسب با مشخصات محل و دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، نقشه کار را تهیه خواهند کرد و در صورت تایید، نسبت به صدور فاکتور و تنظیم قرارداد اقدام خواهد شد و در نهایت تولید آن آغاز و پس از اتمام فرآیند تولید، در کوتاهترین زمان ممکن، درب اتوماتیک تاشو در محل شما نصب و راه اندازی می گردد.

در نتیجه …

همانطور که دیدیم درب اتوماتیک تاشو یا فولدینگ، یکی از درب های شیشه ای جذاب و فوق العاده که قادر است تقریبا 90% بازشو برایمان ایجاد نماید و برای محیط هایی که محدودیت عرض دارند و امکان ایجاد بازشوی مطلوب برای محل امکان پذیر نیست، بسیار مناسب است.

برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش این محصول با کارشناسان ما از طریق شماره 40333959- 021 داخلی 102 تماس بگیرید.