درب اتوماتیک تاشو در چه جاهایی استفاده می‌شود؟
چکیده مطلب

درب اتوماتیک تاشو، یکی از مدل‌های درب اتوماتیک می‌باشد که به صورت دو یا چهار لت، قابل اجرا می‌باشد. همه‌ی ما این مدل ‌را در درب‌ها اتوبوس مشاهده کردیم و در این مطلب به کاربرد درب اتوماتیک اتوبوسی یا همان تاشو می‌پردازیم و میبینم که در کجاها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درب اتوماتیک تاشو

این مدل از درب اتوماتیک، با نام‌های دیگری مثل درب اتوماتیک Folding یا اتوبوسی هم شناخته می‌شود که مکانیزم آن همانند درب‌های اتوبوس می‌باشد که بسیار زیاد آن را دیده‌ایم.

درب اتوماتیک تاشو زمانی که باز می‌شود، تقریبا 90% عرض دهانه بازشو ایجاد می‌کند و برای جاهایی که عرض دهانه کوچک باشد و ما تمام عرض را نیاز داشته باشیم کاربرد دارد.

کاربرد درب اتوماتیک تاشو

محل های مورد استفاده درب اتوماتیک تاشو

درب اتوماتیک تاشو، یکی از زمان هایی که استفاده می‌شود این است که در محیط با محدودیت فضا مواجه باشیم و قابلیت استفاده از مدل‌های دیگر درب اتوماتیک شیشه ای نباشد. مکانیز این درب همانند درب‌های اتوبوس می‌باشد و به صورت آکاردئونی باز و بسته می‌شود.

درب خروجی اضطراری

یکی از کاربردهایی که درب اتوماتیک تاشو دارد، استفاده به عنوان درب خروجی اضطراری می‌باشد. در همچین محیطی اگر از درب اتوماتیک کشویی استفاده شود، ممکن در زمان بروز حادثه(زلزله، آتش‌سوزی و …)، وقتی افراد حجوم برای خروج ساختمان می‌آورند، لت‌های ثابت مزاحمت ایجاد کند و خروج افراد را سخت کند. ولی با استفاده از درب اتوماتیک تاشو، این مشکل برطرف می‌شود و با توجه به اینکه 90% عرض دهانه باز می‌شود، خروج افراد به سادی و با سرعت بالا انجام می‌شود.

استفاده از درب اتوماتیک تاشو در بیمارستان‌ها

کاربرد دیگر این محصول در راهروهایی می‌باشد که عرض کمی دارند و استفاده از دیگر درب‌ها ممکن نیست. در اینجا با استفاده درب اتوماتیک تاشو دو محیط از یکدیگر جدا شده و به راحتی رفت و آمد فراهم می‌شود.

به عنوان مثال، در یک بیمارستان دو بخش مختلف باید از یکدیگر جدا باشند و همچنین در راهرو با محدودیت عرض هم مواجه هستیم. اینجا با استفاده از درب اتوماتیک تاشو این کار به راحتی انجام می‌شود و افراد به راحتی وارد بخش می‌شوند.

رستوران‌ها و کافه‌ها

رستوران‌ها و کافه‌هایی که دارای عرض کم در دهانه خود می‌باشند، استفاده از درب اتوماتیک تاشو حتما به آن‌ها پیشنهاد می‌شود. چون هم تمام عرض درب باز می‌شود و علاوه بر آن جلوه بسیار جذابی هم به محیط می‌دهد.

درب اتوماتیک تاشو برای اتاق مدیریت

درب اتوماتیک تاشو با توجه به هماهنگی کاملی که با سیستم‌های امنیتی از جمله حسگر اثر انگشت، تشخیص چهره، پنل رمز ورود و … دارد، قابلیت استفاده به عنوان درب اتاق مدیریت را هم دارد.

همچنین علاوه بر اتاق مدیریت برای تمامی مکان‌هایی که امنیت در آنجا مهم است این درب اتوماتیک قابل استفاده می‌باشد.

ورودی فروشگاه و مغازه

اگر صاحب یک فروشگاه یا مغازه هستید، درب اتوماتیک تاشو دارای جلوه و عملکرد بسیار جذابی است و علاوه بر تمامی مزیت‌هایی که دارد، با چهره زیبایی که در ورودی فروشگاه شما ایجاد می‌کند باعث جذب بیشتر مشتری می‌شود و بسیار گزینه‌ی خوبی برای شما می‌باشد.

استفاده در خانه سالمندان

استفاده از درب اتوماتیک اتوبوسی یا تاشو در خانه سالمندان به راحتی ورود و خروج افراد را میسر می‌کند و اگر در محیط با محدودیت عرض مواجه باشیم، بهترین گزینه استفاده از درب اتوماتیک تاشو است.

 

استفاده از درب اتوماتیک تاشو

استفاده از درب اتوماتیک تاشو

در نهایت درب اتوماتیک تاشو با توجه به ظاهر جذاب و همچنین عملکرد خوبی که دارد، در محل‌های مختلفی قابل اجرا و نصب می‌باشد. در کنار این محصول، مدل دیگری هم وجود دارد به نام درب اتوماتیک لولایی، که این محصول هم قابلیت استفاده در فضاهایی که با محدودیت عرض مواجه هستند کاربرد دارد و قابل استفاده می‌باشد.