درب اتوماتیک گرد و نیم گرد
چکیده مطلب

درب اتوماتیک گرد و نیم گرد یکی از انواع مدل های درب اتوماتیک محسوب میشود که سازگاری فوق العاده ای با نماهای ترکیبی و کامپوزیت و مورّب دارد و در حالت های مختلفی قابل پیاده سازی و اجرا دارد. این حالت ها شامل دایره کامل، نیم دایره، بیضی، منحنی نامنظم، منحنی ترکیبی و خاص هست که بسته به موقعیت و شرایط محل مورد نظر، مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه این مطلب انواع آن را با هم مورد بررسی قرار می دهیم.

درب اتوماتیک گرد و نیم گرد چیست؟

درب اتوماتیک گرد و نیم گرد یا به اصطلاح کرو یا همان منحنی، یکی از انواع مدل های درب اتوماتیک محسوب میشود که سازگاری فوق العاده ای با نماهای ترکیبی و کامپوزیت و مورّب دارد و در حالت های مختلفی قابل پیاده سازی و اجرا می باشد.

انواع حالت‌های درب اتوماتیک کرو

  1. دایره کامل
  2. نیمه‌گرد یا نیم‌دایره
  3. بیضی
  4. منحنی نامنظم
  5. درب اتوماتیک گرد خاص

 

 

مدل دایره کامل

این حالت را شاید بتوان بهترین نوع درب اتوماتیک گرد تلقی کرد چون نسبت به سایر حالت های درب اتوماتیک کرو، همه چی تمام است و کارآیی کامل و درستی دارد. البته برای اجرای این مدل، به یک فضای مناسب احتیاج داریم که این فضا باید به صورت مفید حداقل 2.5 متر طول و 2.5 متر عرض باشه تا بتوانیم یک قطر دایره 2.5 متری برای آن در نظر بگیریم.

درب اتوماتیک گرد

از این حالت، هم به دلیل زیبایی وصف ناپذیر و هم به دلیل اینکه دو درب اتوماتیک پشت سرهم و با فاصله استاندارد (حداقل2.5متر) قرار می گیرد، باهدف مدیریت و ذخیره دما و انرژی استفاده میشود.

به این شکل که با ورود و خروج افراد از درب اول، درب بسته می شود و بعد درب دوم باز می شود و این کار باعث می گردد که با باز و بسته شدن، دمای محیط محفوظ بماند و انرژی بهینه تر مصرف شود.

نیمه گرد یا نیم دایره

این حالت از درب اتوماتی منحنی در واقع با هدف ایجاد سازگاری با نماهای خاص و ساختمان های دارای اشکال منحنی در نما مورد استفاده قرار میگیرد. مثلا وقتی در قسمت بالای ورودی یک ساختمان و یا حتی در قسمت معماری داخلی ساختمان، یک سازه منحنی شکل طراحی شده مسلما یک درب اتوماتیک گرد بهترین هماهنگی را می تواند با آن نما ایجاد کند.

درب اتوماتیک نیمه گرد

اگر در قسمت داخل و یا خارج از ساختمان محدودیت فضا وجود داشته باشد و نتوان یک دایره یا بیضی بیرون یا داخل ساختمان اجرا کرد، بهتر است در مقابل درب اتوماتیک نیمه گرد، یک درب اتوماتیک کشویی نصب شود تا هم جلوه بهتری به کار بدهد و هم تا حدودی بتواند ورود و خروج جریان هوا را کنترل نماید.

مدل بیضی

اگر در مکانی که قصد نصب درب اتوماتیک داریم، دوست داریم درب خاصی باشد و هم محدودیت فضا داریم و هم به دلیل ترددهای نسبتا زیاد داخل ساختمان، تا حدودی بحث کنترل هوای داخل برایمان اهمیت دارد، شاید این حالت از درب اتوماتیک گرد، یعنی بیضی بهترین گزینه باشد.

درب اتوماتیک گرد بیضی

البته سازگار بودن این درب برقی با معماری ساختمان و دکوراسیون داخلی را فراموش نکنیم چون در جاهایی که بین درب اتوماتیک گرد و المان های معماری داخلی یا بیرونی ناهماهنگی وجود دارد، انتظارات ما به طور کامل برآورده نمی شود.

شاید بهتر باشد در ساختمان های در حال احداث، در نقشه های اولیه، شکل سه بعدی طراحی مکان و درب را داشته باشیم. در ساختمان هایی هم که در حال بهره برداری هست، بهتر است قبل از تولید و نصب، شرایط ایجاد هماهنگی مناسب تر درب اتوماتیک گرد با محیط اطراف را بررسی کنیم و یا از طریق نرم افزارهای طراحی، شبیه سازی شود.

درب اتوماتیک کرو با منحنی نامنظم

گاهی وقت ها موقعیت ساختمان، بعضی محدودیت ها یا حتی الزامات اداری مثل گیت کنترل تردد و یا معماری داخلی و یا بیرونی ساختمان، شرایطی را ایجاد می کند که باید یک رویکرد متفاوت تری در انتخاب درب داشته باشیم به ویژه اینکه انتخابمان درب اتوماتیک باشد.

درب اتوماتیک گرد منحنی نامنظم

در این شرایط باید نسبت به هر کدام از موارد و شرایط موجود، انتخاب کنیم پس پیش می آید مواقعی که حتی ممکن است از نظر معماری تناسبی وجود نداشته باشد ولی ضرورت ایجاب می کند که انتخاب ما متفاوت باشد.

بنابراین بدون نگرانی از این موضوع و فقط بر حسب سلیقه و نیازتان انتخاب کنید حتی اگر پیچیده به نظر برسد، ولی در نظر داشته باشیم که ساخت و اجرای درب های اتوماتیک گرد با هندسه نامنظم، سختی های خودش را دارد و یک کار فوق العاده تخصصی است، که خب البته ما به خوبی از پس آن بر می آییم.

درب اتوماتیک گرد خاص

اگر جایی که قرار است یکی از مدل های درب گرد برقی را اجرا و نصب کنیم، لازم باشد که بازشوی بیشتری داشته باشیم، میتوانیم سیستم درب اتوماتیک گرد را با سیستم تلسکوپی یک ترکیب فوق‌العاده کنیم و یا اینکه اگر قصد اجرای یک درب گرد با طرح ویژه و متمایز داشته باشیم، ما می تونیم با یه طراحی منحصر به فرد، یه کار بی نظیر ایجاد کنیم، این مدل کارها را کمتر جایی میشود دید ولی ما آن را با تخصص و مهارت تقدیمتان می کنیم.

درب برقی گرد خاص

قیمت درب اتوماتیک گرد

قیمت گذاری درب اتوماتیک شیشه ای گرد بر اساس عرض و ارتفاع دهانه است که مشخص می نماید چه مقدار نیاز به فریم آلومینیومی دارد و چه متراژی نیاز به شیشه است و همچنین مشخصات کمّی و کیفی موتور، برد الکترونیکی و سنسورها و سایر اجزای مکانیکی و الکترومکانیکی نیز در محاسبه قیمت نهایی موثر است. به شما اطمینان می دهیم که مقرون به صرفه ترین قیمت را برایتان محاسبه خواهیم کرد.

خرید درب اتوماتیک کرو از آریانسب

شما می توانید از طریق تماس با کارشناسان ما، تقاضای بازدید فنی رایگان را داشته باشید و یا اینکه ابعاد دقیق و یا حتی حدودی محل مورد نظر را اعلام کنید و در ادامه همکاران ما متناسب با مشخصات محل و دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، نقشه کار را تهیه خواهند کرد و در صورت تایید، نسبت به صدور فاکتور و تنظیم قرارداد اقدام خواهد شد و در نهایت تولید آن آغاز و پس از اتمام فرآیند تولید، در سریع ترین زمان ممکن، در محل شما نصب و راه اندازی می گردد.

مطلب مرتبط: راهنمای قدم به قدم خرید درب اتوماتیک

در نتیجه …

همانطور که دیدیم درب اتوماتیک گرد و نیمه گرد که به آن کِرو (Curved) یا منحنی هم می گویند، یکی از درب های اتوماتیک شیشه ای بسیار زیبا و جذاب است که از نظر ساختاری شبیه درب اتوماتیک کشویی است، ولی شکل آن به صورت گرد شده و منحنی در آمده است. این مدل درب در حالت های دایره، نیم دایره، بیضی، منحنی نامنظم و خاص تولید و اجرای می شود.

استفاده از هر کدام از حالت های فوق، بستگی به موقعیت و ابعاد دهانه ورودی درب دارد.

برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش این محصول با کارشناسان ما از طریق شماره 40333959- 021 داخلی 102 تماس بگیرید.