خرید شیشه فلوت با بهترین قیمت
چکیده مطلب

شیشه فلوت یکی از انواع شیشه‌ها است که بیشترین کاربری را در صنایع مختلف اعم از ساختمانی، آینه‌کاری، صنایع دستی، نفت و گاز و پتروشیمی و … داشته و بیشترین حجم شیشه تولیدی در کشور به این محصول اختصاص دارد. شیشه فلوت با شیشه ساده متفاوت است و اصلی‌ترین تفاوت آنها در فرآیند و شیوه تولید هر یک است. شیشه ساده یا شیت به روش رولینگ و شیشه فلوت به روش شناور در قلع تولید می‌شود و اختلاف این روش‌ها تاثیر مستقیم بر ارتقاء شفافیت و صیقلی بودن و یکنواختی سطح شیشه فلوت دارد. اگر شما هم قصد خرید این محصول را دارید، ما در ادامه این مطلب اطلاعات کاملی از شیشه فلوت و ویژگی‌های آن بیان خواهیم نمود. پس تا انتها همراه ما باشید.

شیشه فلوت چیست؟

شیشه فلوت شیشه‌ای بدون موج و شفاف است که پس از خارج شدن شیشه از کوره، در حوضچه قلع مذاب غوطه‌ور می‌شود، تا صاف، مسطح و ضخامت‌دار شده و به شیشه فلوت تبدیل شود.

شیشه فلوت، از استاندارد لازم جهت بکارگیری در صنایع مختلف برخوردار است و به صورت خام و شیشه سکوریت قابل استفاده بوده و در ضخامت های 2 تا 20 میلیمتر تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ساختار شیشه فلوت مشابه شیشه ساده است و مواد اولیه اصلی در ساخت آنها در برخی موارد یکسان است و پس از اینکه مواد تشکیل دهنده شیشه در کوره قرار می‌گیرند و به نقطه ذوب می‌رسند، در انتهای کار، مواد مذاب شیشه در حوضچه‌ پر از قلع ریخته می‌شود و توسط نیروی کشش سطحی و صفحه متحرک، سطح شیشه صاف و بدون موج تشکیل می‌شود و ضخامت مناسب را به‌ دست می‌آورد.

مواد اولیه در ترکیب ساخت این محصول شامل سدیم کربنات، ماسه، آهک، دولومیت، ماسه سنگ کوارتز و سدیم سولفات است و فرآیند تولید آن در دمای حدود 1200 درجه سانتی‌گراد صورت می‌پذیرد و پس از ترکیب شیشه مایع و فلز قلع، دمای شیشه کاهش یافته به محدوده 600 درجه سانتی‌گراد می رسد و سپس شیشه نیمه مذاب به تدریج سرد می‌شود و حالت کامل به خود می‌گیرد.

 

ویژگی شیشه فلوت

شیشه فلوت شیشه ای شفاف است که مغز آن متمایل به سبز تیره بوده و در مقایسه با شیشه سوپر کلیر و شیشه کریستال از شفافیت کمتری برخوردار است و دارای 4 درجه کیفیت مختلف است که اگر نوع باکیفیت آن را استفاده نمایید، سطحی بسیار صاف و بدون موج و حباب دارد.

شیشه سکوریت فلوت

این مدل جزو شیشه‌های بسیار پرکاربرد است و در مقیاس بالایی در کشور تولید می‌شود و در اصطلاح عامیانه از آن به عنوان شیشه سفید یاد می‌شود و بالاترین درجه کیفی آن با نام شیشه MQ شناخته می‌شود.

تولید شیشه فلوت در ضخامت 2 الی 20 میلیمتر در ابعاد جام استاندارد 3/21×2/25 و همچنین در ابعاد جام ویژه متناسب با نیاز مصرف کننده قابل تولید و بکارگیری است.
قیمت مناسب این محصول در مقایسه با شیشه‌های شفاف سوپر کلیر و کریستال، استفاده از آن را اقتصادی و مقرون به صرفه می‌کند. همچنین از آن به دلیل اقتصادی بودن، در صنعت آینه نیز بیشتر از سایر شیشه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

کاربرد شیشه فلوت

همانطور که بیان شد، شیشه فلوت دارای تنوع بالایی در ضخامت‌ است و مصارف زیادی را در بر می‌گیرد. ضخامت آن از 2 الی 20 میلیمتر است و طیف وسیعی از نیازمندی‌های صنایع مختلف را تامین و پوشش می‌دهد.

کارخانه شیشه فلوت

کاربرد شیشه فلوت بر حسب ضخامت آن در صنایع مختلف:

 • از ضخامت 2 تا 3 میلیمتر آن در صنایع مختلف هنری، برق، الکترونیک، نفت و پتروشیمی و … استفاده می‌شود.
 • از ضخامت 4 و 5 میلیمتر آن در صنایع آینه، درب و پنجره سازی چوبی، UPVC و آلومینیومی و سازه‌های ظریف شیشه‌ای مثل آکواریوم کوچک و … استفاده می‌شود.
 • از ضخامت 6 تا 10 میلیمتر آن در نمای شیشه‌ ای اماکن مختلف تجاری و اداری و همچنین پارتیشن شیشه ای و درب اتوماتیک و همچنین شیشه آکواریوم بزرگتر و … استفاده می‌شود.
 • ضخامت‌های 12 تا 20 میل متر آن نیز برای مصارف خاص مثل آکواریوم های بیشتر از حجم 1000 لیتر و همچنین آب نماهای شیشه ای و … کاربرد دارد.

 

معایب شیشه فلوت

شیشه فلوت در ذات خود هیچ عیب و ایرادی ندارد و منشاء کاربرد آن است که خوب یا بد بودن آن را تعیین و مشخص می‌کند.

همانطور که گفته شد، مغز این شیشه به سبزی متمایل است و شفافیت آن در مقایسه با مدل سوپر کلیر و کریستال کمتر است و انعکاس نور در آن بیشتر می‌باشد. بنابراین اگر فرضا قرار باشد شیشه ویترین یک طلا و جواهر فروشی اجرا شود، قطعا شیشه فلوت نوع مناسبی برای این مکان محسوب نمی‌شود و حتما باید از شیشه کریستال و در کمترین حالت از سوپر کلیر برای آن استفاده نمود.

و یا اگر ما قصد ساخت یک آکواریوم شیشه ای جذاب و حرفه ای را داریم و بیشترین شفافیت شیشه مد نظر ماست، شیشه فلوت قطعا انتخاب خوبی نخواهد بود و گزینه‌های مطلوب همان سوپر کلیر و کریستال است.

بنابراین همین ویژگی‌های مدل فلوت را با کارکرد و نیاز خود تطبیق و قیاس کنید و اگر شفافیت آن را نسبت به محیط مناسب و کارکرد آن را مطلوب می‌دانید، شک نکنید که اقتصادی‌ترین و البته مناسب‌ترین نوع شیشه خواهد بود.

 

تفاوت شیشه ساده و فلوت

شیشه ساده یا اکرلیک یا شیت، از موادی همچون پودر سنگ، سیلیس، خاکستر سودا، فسیل پتاسیم، نمک، خاکستر سودا و دیگر مواد خام در نسبت‌های مشخص ترکیب و تولید می‌شود و در کوره ذوب در درجه حرارت بالا به شیوه عمودی و رولینگ تولید می‌شود. این شیشه در ضخامت 2 تا 6 میلیمتر تولید شده و سطح آن در برخی نقاط دارای موج و حباب است و درجه کیفیت آن بر اساس حباب، ریزموج، خراش، دانه‌های شن موجود در ترکیب شیشه تعیین می‌شود. شفافیت این شیشه در مقایسه با شیشه فلوت کمتر بوده و شکنندگی آن نیز بیشتر است و در بلند مدت تحت تأثیر عوامل محیطی مثل نور و دما تغییر رنگ می‌دهد. شیشه ساده قابلیت فرم پذیری بالایی دارد و معمولا در شیشه‌های خم از آن استفاده می‌شود.

شیشه ساده، به دلیل تولید به روش رولینگ و همچنین ساختار پلاستیکی آن، غالبا دارای نقاط کانونی ریز، کوچک و غیرهمواری در سطح خود است که مستقیما بر روی تصویر منتقل شده به ما و ریزنمایی آن تأثیر خواهد داشت.

در ساخت شیشه فلوت از موادی همچون پودر ماسه‌سنگ کوارتز، خاکستر سودا، دولومیت، ماسه‌ دریایی و… در نسبت‌های معین ترکیبی استفاده شده و در کوره در دمای بسیار بالا ذوب می‌گردد و پس از آن شیشه مایع در حوضچه قلع شناور می‌شود و با اعمال کشش سطحی در ضخامت دلخواه درآمده و بعد از آن به تدریج سرد و سخت می‌شود. سطح شیشه فلوت صاف و مسطح است و در ضخامت 2 تا 20 میلیمتر تولید می‌شود و کیفیت ظاهری آن بر اساس فاکتورهایی مثل وجود حباب، میزان عبور نور، وجود یا عدم وجود خراش و بعضی موارد دیگر سنجیده و تعیین می‌شود.

شیشه فلوت در مقایسه با شیشه ساده یا شیت، به شکل صاف و بدون نقاط انعکاس و انتقال نور تولید می‌شود و این کیفیت به دلیل فرآیند تولید دقیق‌تر و صفحه‌بندی بهتر است.

 

شیشه فلوت رنگی

شیشه فلوت با استفاده از اکسیدهای فلزی که در هنگام مذاب بودن شیشه به آن اضافه می‌گردد، به شیشه فلوت رنگی تبدیل می‌شود و بسته به نوع اکسید فلز مربوطه، رنگ‌های متنوعی به خود می‌گیرد. در زمان تولید، رنگ اکسید فلز در مواد مذاب شیشه نفوذ کرده و شفافیت شیشه را تحت تاثیر قرار می‌دهد و در نتیجه این فرآیند، شیشه فلوت رنگی تولید می‌شود.

از اکسیدهای فلز قابل استفاده در این شیشه رنگی می‌توان به اکسید کبالت، گوگرد، مس، آهن، کروم، کادمیوم و.. اشاره نمود.

در نظر داشته باشید که میزان عبور نور در شیشه‌های رنگی، رابطه مستقیم با رنگ و ضخامت شیشه دارد.

 

انواع مدل‌های رنگی

 • شیشه دودی
 • شیشه برنزی
 • شیشه سبز
 • شیشه سفید
 • شیشه زرد
 • شیشه آبی
 • شیشه قرمز

 

قیمت شیشه فلوت

قیمت شیشه فلوت در مقایسه با سوپر کلیر و کریستال پایین‌تر بوده و کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه است. ظاهر و کیفیت شیشه فلوت در درجات کیفی MQ – 1 – 2 – 3 است که قیمت آنها به ترتیب نوع MQ بالاترین قیمت و نوع درجه 3 که تقریبا نزدیک به شیشه شیت است، کمترین قیمت را دارد.

قیمت شیشه فلوت در وهله اول به کیفیت و ضخامت شیشه بستگی دارد و هرچه کیفیت آن بالاتر و ضخامت آن نیز بیشتر باشد، به تبع آن قیمتش بیشتر می‌شود.

آریانسب با حذف واسطه‌ها و تولید و توزیع مستقیم این محصول در هر ابعاد، اندازه و متراژی که مورد نیاز باشد، به صورت خام و سکوریت آن را به مشتریان خود عرضه می‌نماید.

 

سفارش شیشه فلوت

برای سفارش شیشه سکوریت فلوت و یا خام، فقط کافیست ابعاد مورد نظر و همچنین ضخامت شیشه درخواستی را به ما اعلام کنید و در صورت لزوم، نقشه‌ای از شیشه مورد نظر را برای ما از طریق شبکه‌های اجتماعی واتساپ، تلگرام و یا روبیکا ارسال کنید تا بررسی و محاسبات اولیه انجام شده و قیمت کالای درخواستی با صدور پیش فاکتور برای‌تان ارسال شود و بعد از آن اگر قیمت آن مورد تایید شما بود، تولید شیشه فلوت در سریعترین زمان ممکن انجام شده و در نهایت در زمان مقرر برای شما ارسال خواهد شد.

تولید این شیشه چقدر زمان می‌برد؟

در نظر داشته باشید که زمان عادی برای تولید شیشه فلوت بین 10 تا 14 روز کاری است ولی شما می‌توانید این محصول را به صورت یکروزه، سه روزه، پنج روزه و هفت روزه هم سفارش دهید که در این صورت، هزینه قید فوریت نیز به قیمت تمام شده اضافه می‌شود.

بنابراین شما می‌توانید از طریق شماره‌های ذیل سایت با همکاران ما در ارتباط باشید و نقطه نظرات خود را از طریق تماس و یا حتی ارسال فرم‌های مربوطه در سایت، با ما در میان بگذارید.

آریانسب با بیش از دو دهه سابقه حضور در صنعت شیشه کشور و به پاس احترام به حقوق مصرف کنندگان محترم، شیشه فلوت را در هر ابعاد و تعدادی که مورد نیاز مشتریان ارجمند باشد، به شکل دلخواه آنان تولید و هر گونه خدماتی اعم از برش، تراش، سوراخ‌کاری، دیاموند و لمینت را به صورت همزمان و با گارانتی و ضمانت کیفیت تقدیم شما خواهد نمود و به صورت بسته بندی به سراسر ایران برای شما ارسال می‌نماید.

منتظر تماس شما هستیم و امیدواریم با ارائه مشاوره رایگان و همچنین تولید محصولات باکیفیت، رضایت خاطر شما را در بالاترین سطح جلب نماییم.