درب شیشه ای
چکیده مطلب

در شیشه ای یک از پرکاربردترین درب ها در ساختمان های مختلف مسکونی، تجاری، اداری، درمانی، فرهنگی، آموزشی، ورزشی و … است و همه ما در مسیر تردد روزمره خود با انواع آن مواجه شده ایم و نمونه های مختلف آن را نیز دیده ایم. ما در این اینجا قصد داریم برای اطلاع و آگاهی شما، انواع آن و مشخصات و تفاوت هایشان را بیان کنیم، پس با ما همراه باشید.

در شیشه ای

همانطور که از نامش پیداست، دربی است که ساختار اصلی آن از شیشه سکوریت است و به عنوان درب ورودی و درب های داخلی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. در تلفظ عامیانه به آن در شیشه ای، در شیشه میرال، در سکوریت و یا درب سکوریت نیز گفته می شود.

 

انواع در شیشه ای

  1. درب شیشه ای لولایی
  2. درب شیشه ای کشویی
  3. درب شیشه ای اتوماتیک

 

1. درب لولایی

درب شیشه‌ای لولایی، قدیمی ترین نوع و در عین حال رایج ترین درب شیشه ای محسوب می شود و بیشترین کاربرد را در بین درهای شیشه ای دارد و به صورت دستی باز و بسته می شود. از این مدل، در فضاهای مختلف ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و فروشگاه ها استفاده می شود.

در شیشه ای لولایی

اگر در محیط خود، فضای کافی برای حرکت درب در مسیر رفت و برگشت رو به جلو و عقب را دارید و باز و بسته شدن مانعی برای حرکت، جابجایی، دکوراسیون و چیدمان وسائل ندارد، این درب کاملا نیاز شما را برطرف خواهد کرد.

برای امنیت این درب شیشه ای با توجه به یراق آلات و قفل های تخصصی، به طور معمول جای هیچ نگرانی نیست و می توان با استفاده از تجهیزات امنیتی متنوع، تا حد قابل توجهی امنیت را به شکل مناسب ایجاد نمود.

شاید بزرگترین نقطه ضعف این مدل، آرام بند یا کنترل کننده حرکت درب است که به آن استپ می گویند. این استپ ها پس از مدتی باز و بسته شدن، به خصوص اگر تردد از محل زیاد باشد، به تدریج دچار افت کارآیی شده و نیاز به تنظیم یا به اصطلاح ریگلاژ پیدا می کنند. در ادامه، نیاز به ریگلاژ با فواصل کوتاه احساس می شود و در نهایت شاید مجبور به تعویض آن باشید. در واقع عمر مفید این استپ ها به شرط با کیفیت بودن آن، در شرایط مطلوب نگهداری و روغن کاری و استفاده صحیح 5 سال است.

در این مدل، درب شیشه ای روی محور لولا قرار دارد و در مسیر نیم دایره به طرفین باز و بسته می شود:

در لولایی شیشه ای

 

 

ساختار لولایی این مدل به دو صورت اجرا می شود:

استپ توکار

درب لولایی استپ توکار

 

استپ روکار

درب شیشه ای لولایی استپ روکار

نکته: استپ های روکار محدودیت تحمل وزن دارند و برای استفاده از آنها ملاحظات فنی و الزامات ایمنی لازم را باید حتما در نظر گرفت.

2. درب کشویی

درب کشویی، همانند مدل لولایی به صورت دستی باز و بسته می شود و حرکت آن بر روی ریل و به صورت خط افقی انجام می شود. مدل کشویی بر خلاف لولایی، برای باز و بسته شدن به فضای زیادی نیاز ندارد و به راحتی و بدون کمترین حجم اشغال فضا، در طرفین قرار می گیرد.

درب شیشه ای کشویی

 

این مدل در شیشه ای، در واقع جدیدترین نسخه است که به صورت دستی باز و بسته می شود و در محیط هایی که در مقابل، فضای مناسب برای باز و بسته شدن درب وجود ندارد، بهترین گزینه است. به طور عادی استهلاک این درب نسبت به مدل لولایی کمتر است و در صورت استفاده صحیح و اصولی و نگهداری مناسب، عملکرد غلطک های آن بیشتر از استپ بکار رفته در مدل لولایی است.

یکی از معایب استفاده از این مدل، ناآگاهی مراجعین از نحوه عملکرد آن است و اکثر آنها در هنگام باز و بسته کردن درب کشویی به تصور درب های لولایی، اقدام به کشیدن و یا هل دادن درب می کنند، که این اقدام باعث خارج شدن درب از مسیر ریل و آسیب دیدن آن می شود و بر حسب نیروی وارد شده، احتمال شکستن و ریزش شیشه نیز وجود دارد.

در صورت استفاده از این مدل درب سکوریت، بهتر است از علائم هشدار دهنده (برچسب های هشدار) جهت اطلاع رسانی به مراجعین در خصوص ریلی بودن و پرهیز از فشردن آن استفاده شود.

همچنین استفاده از این مدل در فروشگاه ها در صورتی که در زمان باز و بسته شدن، درب روی ویترین قرار بگیرد، جذابیت و جلوه خوبی ندارد و بهتر است از مدل های دیگر استفاده شود.

 

الگوهای باز و بسته شدن درب کشویی

در شیشه ای کشویی

درب کشویی سکوریت به دو صورت فریم دار و بدون فریم و در حالت های تک لنگه و دو لنگه تولید و اجرا می شود و در ساخت آن از یراق آلات متنوعی می توان استفاده کرد. در حال حاضر تقریبا تمام یراق آلات موجود در ایران، از کشور چین وارد می شود که این محصولات دارای درجه بندی کیفی هستند و ما در این مجموعه از بهترین  و باکیفیت ترین یراق آلات برای ساخت محصولاتمان استفاده می کنیم.

نمونه هایی از درب شیشه ای کشویی

درب شیشه ای کشویی مدل بدون فریم تک لنگه

درب شیشه ای کشویی مدل بدون فریم تک لنگه

 

درب شیشه ای کشویی بدون فریم دو لنگه

درب شیشه ای کشویی بدون فریم دو لنگه

 

درب شیشه ای کشویی فریم دار دو لنگه

درب شیشه ای کشویی فریم دار دو لنگه

3. درب شیشه ای اتوماتیک

درب اتوماتیک شیشه‌ای، در گذشته بیشتر به عنوان یک کالای لاکچری و غیر ضروری تلقی میشد و بیشتر سازمانها و ادارات دولتی خریداران این محصول بودند ولی در یک دهه اخیر، این نگاه، تغییری 180 درجه ای داشته و تقریبا تمام مصرف کنندگان کاملا قبول دارند که درب اتوماتیک، تاثیرات زیادی در بهبود امور، افزایش امنیت، ارتقاء ایمنی، تکریم مراجعین، راحتی بیشتر و … داشته و خلاصه اینکه اگر قرار باشد بین درب شیشه ای دستی و درب شیشه ای اتوماتیک یکی را انتخاب کنیم، قطعا و بدون شک اولویت با درب اتوماتیک است.

انواع مدل های درب شیشه ای برقی

عنوان درب واژه معادل انگلیسی
درب اتوماتیک کشویی Sliding
درب اتوماتیک تلسکوپی Telescopic
درب اتوماتیک گرد و نیم گرد Curved
درب اتوماتیک گردان Revolving
درب اتوماتیک اضطراری Break Out
درب اتوماتیک تاشو Folding
درب اتوماتیک زاویه ای Prismatic
درب اتوماتیک لولایی Swing
درب اتوماتیک خاص special

درب شیشه ای اتوماتیک

در خصوص قیمت در شیشه ای، مهم است که انتخاب شما کدامیک باشد، چون شاید متریال اصلی همه آنها شیشه سکوریت باشد، ولی نوع شیشه، یراق آلات و تجهیزات جانبی آنها با هم تفاوت دارد و قیمت نهایی هر کدام با دیگری متفاوت خواهد بود. البته به طور کلی، مدل لولایی و کشویی چون هر دو به صورت دستی باز و بسته می‌شوند، قیمت نهایی آنها تقریبا به هم نزدیک است ولی در مورد درب اتوماتیک، به دلیل اینکه مجهز به فریم آلومینیومی، موتور، برد الکترونیکی، سنسور، غلطک و یراق آلات متعدد دیگر است، نحوه محاسبه قیمت آن نیز متفاوت است. برای اطلاع از قیمت درب شیشه ای سکوریت کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید و یک مشاوره هوشمندانه و رایگان داشته باشید و تردید نکنید که ما مقرون به صرفه ترین قیمت را برایتان محاسبه خواهیم کرد.

شما می توانید از طریق تماس با کارشناسان ما، تقاضای بازدید فنی رایگان را داشته باشید و یا اینکه خودتان ابعاد تقریبی محل مورد نظر را اعلام کنید و در ادامه همکاران ما متناسب با مشخصات محل و دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، شرح کار را با شما هماهنگ می کنند و در صورت تایید، نسبت به صدور فاکتور و تنظیم قرارداد اقدام خواهد شد و در نهایت تولید و اجرای در شیشه ای، در زمان تعیین شده انجام خواهد گرفت.

در نتیجه …

همانطور که دیدیم درب شیشه ای یکی از پرکاربردترین درب ها در انواع ساختمان‌ها اعم از تجاری، اداری، مسکونی، درمانی، آموزشی و ورزشی و … است که در سه مدل لولایی، کشویی و اتوماتیک تولید و اجرا می‌شود. هر کدام از این مدل ها ویژگی‌های خودشان را دارند و شما می‌توانید با در نظر گرفتن موقعیت مکانی، معماری محیط، امنیت محل و سلیقه خودتان هر یک از درب های شیشه ای را انتخاب کنید.

برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش این محصول با کارشناسان ما از طریق شماره 40333959- 021 داخلی 102 تماس بگیرید.