بالکن شیشه ای کشویی
چکیده مطلب

بالکن شیشه‌ای کشویی، نوعی از بالکن شیشه ای می‌باشد که مورد استقبال بسیاری از مشتریانی است که قصد دارند به عنوان راهکاری مطلوب و اقتصادی، نسبت به بهینه‌سازی و ایجاد حریم خصوصی خود در محیط‌هایی مثل تراس و آلاچیق اقدام کنند. آگاهی از انواع بالکن شیشه‌ای کشویی و اطلاع از ویژگی‌ها و محدودیت مدل‌های مختلف آن، موضوعی است که ما در ادامه این مطلب به آن خواهیم پرداخت. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

شیشه کشویی بالکن

این محصول، نوعی بالکن شیشه ای می‌باشد و یکی از انواع سیستم‌های کاربردی برای بهینه سازی تراس، آلاچیق و محیط‌های خاص است که در این مدل، شیشه‌ها به صورت ثابت و متحرک نصب می‌شوند و شیشه‌های متحرک، به صورت کشویی به طرفین حرکت کرده و در حالت باز بودن شیشه‌های تراس، بسته به مدل مورد نظر، حدودا بین 30 تا 100درصد فضای دهانه را برای ما بازشو ایجاد می‌کنند.

شیشه کشویی بالکن

بالکن شیشه‌ای کشویی، در مقایسه با سایر مدل‌های بالکن شیشه‌ ای ریلی، قیمت پایین‌تر و مناسب‌تری دارد و اگر به دنبال ایجاد یک محیط مناسب برای محیط خود با کمترین هزینه هستید، بدون شک این محصول گزینه بسیار خوبی برای انتخاب خواهد بود.

انواع بالکن شیشه‌ای کشویی

این مدل با وجود سادگی و ظرافت مناسب، قابلیت تطبیق‌پذیری مناسبی با محیط اطراف دارد و شما می‌توانید بر حسب نیاز و در نظر گرفتن شرایط محیطی و الزامات فنی، از میان انواع آن، گزینه مناسب‌تر را برای خود انتخاب نمایید.

در نظر داشته باشید که هر یک از مدل‌های زیر به دو صورت فریم دار و بدون فریم(فریم‌لس) قابل تولید و اجرا هستند، فلذا انواع بالکن شیشه‌ای کشویی شامل موارد ذیل می‌شود:

1. بالکن کشویی تک لنگه

بالکن کشویی تک لنگه

این مدل بالکن شیشه ای کشویی، از یک پنل شیشه ای تشکیل شده است که روی ریل قرار گرفته و متحرک است و برای باز و بسته شدن آن، بایستی در دیواره‌های اطراف، فضای کافی برای حرکت این پنل شیشه‌ای وجود داشته باشد به نحوی که در زمان باز کردن آن، شیشه از داخل و یا بیرون، روی دیوار جانبی قرار می‌گیرد و 100درصد فضای دهانه را به ما بازشو می‌هد.

2. بالکن کشویی دو لنگه

در این مدل که از دو پنل شیشه‌ای تشکیل شده است، می‌توان حالات مختلفی را پیاده سازی و اجرا نمود که این حالات می تواند شامل موارد زیر باشد:

حالت اول: اگر دیوارهای جانبی فضای کافی برای حرکت شیشه‌ها را داشته باشند، هر دو لنگه می‌تواند متحرک باشد و هر کدام روی دیوار سمت خود قرار بگیرد که در این حالت، 100درصد فضای دهانه را به ما بازشو می‌هد.

بالکن کشویی دو لنگه

 

حالت دوم: اگر جا برای حرکت شیشه ها بالکن روی دیوارها وجود نداشته باشد، یک لنگه ثابت است و لنگه دیگر متحرک و همواره یک لنگه در حالت بسته است و لنگه دیگر می‌تواند باز و بسته شود که در این حالت نیز حدودا 50درصد فضای دهانه را به ما بازشو می‌هد.

تراس کشویی شیشه ای

حالت سوم: هر دو لنگه با اتصال به غلطک و ریل، بصورت متحرک می‌شوند که هر یک از آنها به سمت مخالف دیگری قابل باز و بسته شدن است ولی با این وجود، باز هم فقط نیمی از فضای دهانه قابل باز شدن و استفاده است و در این حالت نیز حدودا 50درصد فضای دهانه را به ما بازشو می‌هد.

بالکن شیشه ای کشویی دو لنگه

3. شیشه بالکن کشویی سه لنگه

این مدل، از سه پنل شیشه ای تشکیل شده است که دو لنگه آن در طرفین ثابت بوده و یک لنگه از وسط به یک طرف قابل حرکت می باشد که در این حالت حدودا 30درصد فضای دهانه را به ما بازشو می‌هد.

شیشه بالکن کشویی سه لنگه

از این مدل که بسیار زیبا و جالب نیز هست، برای محیط‌های با عرض بین 1.5 تا 2.5 متر استفاده می‌شود و جهت حرکت پنل متحرک بالکن شیشه ای کشویی نیز در زمان نصب قابل انتخاب کردن است.

4. کشویی چهار لنگه

در این مدل که از چهار پنل شیشه‌ای در بالکن استفاده می‌شود، دو لنگه در طرفین ثابت و دو لنگه دیگر از وسط باز شده و به سمت طرفین حرکت می‌کنند که در این حالت نیز حدودا 50درصد فضای دهانه را به ما بازشو می‌هد.

کشویی چهار لنگه

استفاده از این مدل ترجیحا در فضاهایی است که عرض دهانه آن بیشتر از 2.5 متر باشد تا علاوه بر زیبایی، بازشوی مناسبی نیز ایجاد شود.

 

اجزای بالکن شیشه‌ای کشویی

تراس شیشه ای با توجه به مکانیسمی که دارد، از اجزای مختلفی تشکیل شده که به آن امکان حرکتی روان و منظم را می‌دهد و در عین حال امنیت آن را نیز فراهم می‌کند.

اجزای بالکن شیشه‌ای کشویی

اجزای مورد استفاده در این محصول شامل اقلام زیر می‌شود:

1. شیشه

شیشه مورد استفاده در این محصول به صورت شیشه سکوریت شده است، تا هم مقاومت و امنیت آن را افزایش دهد و هم در صورت شکستن، میزان آسیب‌پذیری آن به حداقل ممکن برسد. علاوه بر این ویژگی، شما می‌توانید از نوع شیشه سکوریت لمینت هم استفاده کنید تا در صورت شکست، شیشه فرو نریزد و در جای خود ثابت بماند. ضخامت شیشه‌های مذکور در حالت تک جداره از 8 تا 12 میل و در حالت لمینت از 10 تا 16 میل قابل استفاده است.

انواع رنگ شیشه برای تراس نیز از میان انواع شیشه سوپر کلیر، فلوت، وین وایت، کریستال، دودی، برنزی، رنگی، مات و سندبلاست قابل انتخاب می‌باشد.

2. فریم

اگر علاقمند باشید که دور شیشه‌های بالکن شیشه ای کشویی شما، توسط فریم‌های آلومینیومی مهار شود، استفاده از فریم در این محصول، می‌تواند در ضخامت و رنگ‌های مختلف صورت بگیرد و می‌توان از انواع فریم‌های رنگی، آنادایز و استیل در این خصوص استفاده نمود.

استفاده از فریم در دهانه‌هایی که عرض و ارتفاع کمی دارند، اصلا پیشنهاد نمی‌شود، چون در میزان دید و زیبایی آن تاثیر چشمگیری دارد و بهتر است در دهانه‌هایی با عرض بیشتر از 3 متر از فریم استفاده شود.

3. ریل

ریل کاربردی در شیشه بالکن کشویی به سه شکل است که در یک حالت از ریل آلومینیومی فوقانی و در حالت دیگر از ریل لوله‌ای استیل فوقانی و در حالت دیگر از ریل چارچوبی در مکانیسم حرکت شیشه‌ها استفاده می‌شود، که نوع ریل آلومینیومی فوقانی قیمت مناسبتری نسبت به ریل استیل فوقانی و ریل چارچوبی نسبت به بقیه قیمت بالاتری دارد. به طور کلی، محدودیتی در استفاده از هر یک از انواع ریل‌های مذکور، وجود ندارد و انتخاب نهایی بستگی به بودجه مورد نظر برای آن دارد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر ریل در معرض رطوبت شدید و تماس مستقیم با برف و باران و … است، استفاده از ریل استیل در این شرایط، اولویت و ارجحیت دارد.

4. غلطک

غلطک‌های کاربردی در بالکن شیشه ای کشویی بستگی به نوع ریل انتخاب شده دارد که برای هر لنگه شیشه از دو غلطک‌ استفاده می‌شود و در صورت انتخاب ریل آلومینیومی فوقانی، از غلطک‌هایی از جنس پلی‌آمید با پایه آهنی آبکاری استفاده شده و در صورت بکارگیری ریل استیل فوقانی، از غلطک‌های استیل 304 و در صورت استفاده از ریل چارچوبی از غلطک‌های پلی آمید ضد سایش استفاده خواهد شد.

5. دستگیره

دستگیره مورد استفاده در تراس شیشه ای کشویی، به اشکال مختلف دایره‌ای، لوله‌ای، مکعبی و با پوشش‌های مختلف رنگ، آبکاری و استیل و در رنگ‌های متنوع سفید، مشکی، نقره‌ای، طلایی و … قابل انتخاب می‌باشد. انتخاب نوع دستگیره نیز به انتخاب ریل باز می‌گردد و به عنوان بخشی از یراق بالکن شیشه‌ای کشویی، باید با دیگر اجزای این محصول، همخوانی و تطابق داشته باشد.

 

قیمت بالکن شیشه‌ای کشویی

در خصوص قیمت این محصول، انتخاب نوع تک لنگه، دولنگه، سه لنگه و یا چهار لنگه در مقدار و متراژ شیشه تاثیر قابل توجهی ندارد و به طور کلی برای یک دهانه متراژ مشخصی شیشه با مقداری تلرانس استفاده می‌شود و بیشترین تاثیر انتخاب هر یک از انواع مذکور، به یراق کاربردی در آن باز می‌گردد.

قیمت بالکن شیشه‌ای کشویی

به عنوان مثال؛ وقتی یک لنگه متحرک در تراس شیشه ای داریم، قاعدتا یک دستگیره بر روی آن نصب می‌شود و در نوع دو لنگه متحرک، قطعا به دو دستگیره احتیاج داریم و یا در خصوص غلطک‌ها نیز به همین شکل است و در حالت یک لنگه متحرک، نیاز به دو غلطک است و در صورت وجود دو لنگه متحرک، چهار غلطک مورد نیاز می‌باشد.

نوع ریل مورد استفاده نیز، در قیمت نهایی اثرگذار است و اگر ریل مورد نظر از جنس آلومینیوم باشد، قیمت آن کمتر بوده و چنانچه از ریل استیل 304 استفاده شود، قیمت آن بالاتر خواهد بود و انتخاب ریل چارچوبی نیز نسبت به سایر ریل‌ها قیمت بالاتری دارد.

همچنین، در صورت استفاده از فریم در اطراف شیشه بالکن کشویی، قیمت آن به قیمت نهایی اضافه می‌شود و نوع فریم نیز از هر یک از انواع رنگی، آنادایز و یا استیل باشد، سهم قابل توجهی در قیمت نهایی محصول خواهد گذاشت.

بنابراین کافیست بر حسب سلیقه شخصی و یا بر حسب طراحی دکوراسیون داخلی و یا حتی مشورت با همکاران ما، گزینه نهایی را انتخاب نمایید تا قیمت آن را بتوانیم برای‌تان محاسبه نماییم.

 

سفارش بالکن شیشه‌ای کشویی

برای سفارش این محصول، فقط کافیه شما اگر دسترسی به متر دارید، ابعاد اولیه را به ما اعلام کنید و به همراه تصاویری از محل مورد نظر برای نصب را برای ما از طریق شبکه‌های اجتماعی واتساپ، تلگرام و یا روبیکا ارسال کنید تا بررسی و محاسبات اجمالی  و طراحی اولیه انجام شده و حدود قیمت برای شما مشخص شود و بعد از آن اگر قیمت و طرح مورد تایید شما بود، با اجازه شما، همکاران ما جهت اندازه‌گیری خدمت می‌رسند و بعد از آن فرآیند صدور فاکتور و عقد قرارداد انجام می‌شود و سپس تولید بالکن شیشه ای کشویی در سریعترین زمان ممکن انجام شده و در نهایت جهت نصب و راه اندازی آن اقدام خواهد شد.

بنابراین شما می‌توانید از طریق شماره‌های ذیل سایت با همکاران ما در ارتباط باشید و نقطه نظرات خود را از طریق تماس و یا حتی ارسال فرم‌های مربوطه در سایت، با ما در میان بگذارید.

منتظر تماس شما هستیم و امیدواریم با ارائه مشاوره رایگان و همچنین تولید محصولات باکیفیت، رضایت خاطر شما را در بالاترین سطح جلب نماییم.