انواع رنگ شیشه برای تراس
چکیده مطلب

شیشه اصلی‌ترین بخش نمای بالکن شیشه ای است و نوع شیشه ای که در آن به کار می‌رود، تعیین کننده کیفیت عبور نور، حفظ حریم خصوصی، استحکام سازه و زیبایی و چشم نوازی آن خواهد بود. همانطور که در مطالب قبلی بیان شد، شما در انتخاب شیشه برای تراس، حق انتخاب دارید و یکی از معیارها، رنگ آن است که بر اساس ملاحظات مختلف مورد توجه و در نهایت انتخاب شما قرار می‌گیرد. ما در این مطلب آنچه که شما باید در این رابطه بدانید را تشریح خواهیم کرد. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

چه رنگی برای شیشه تراس انتخاب کنیم؟

شیشه به عنوان نمای اصلی تراس شیشه ای در نگاه اول، بیانگر دیدگاه و البته سلیقه شما نسبت به آن خواهد بود. برای یک انتخاب اصولی و ایده آل، شما در وهله اول باید با انواع رنگ های مورد استفاده در شیشه بالکن آشنا باشید و در وهله دوم نسبت به ویژگی و کارآیی هر یک از آنها اطلاع کسب نمایید و در وهله سوم محدودیت‌ها و ملاحظات مالی را نیز مورد ملاک قرار دهید.

آریانسب به منظور رعایت استانداردهای فنی و پیشگیری از اعمال بار اضافی به سازه و همراستایی با سبک سازی ساختمان، در ساخت بالکن شیشه ای از پروفیلی استفاده می‌نماید که شیشه مورد استفاده در آن، از نظر ضخامت 8‌میلمتر است و بنابراین در انتخاب رنگ شیشه نیز بایستی محدودیت های موجود در شیشه با ضخامت مذکور را در نظر گرفت.

رنگ های شیشه تراس

چه رنگی برای شیشه تراس انتخاب کنیم؟

با توجه به ضخامت شیشه مورد استفاده، با این پیش شرط که در زمان سفارش، جام خام رنگ درخواستی موجود باشد، از رنگ‌های ذیل می‌توان در ساخت بالکن شیشه ای استفاده نمود:

  1. فلوت
  2. سوپر کلیر
  3. کریستال
  4. برنزی
  5. دودی
  6. رنگی
  7. مات ساتینا
  8. مات سندبلاست

ویژگی و کارآیی انواع رنگ های شیشه بالکن شیشه‌ای

هر یک از شیشه های فوق دارای ویژگی های منحصر به فرد است و بسته به عوامل و دلایل متعدد مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای آشنایی شما، ویژگی‌ و کارآیی هر یک را بیان می‌کنیم:

1. شیشه فلوت

شیشه فلوت برای تراس

این نوع شیشه، اولین پایه از انواع شیشه کاربردی برای تراس شیشه‌ای است که دارای سطحی روشن و شفاف بوده و اگر از نوع باکیفیت آن استفاده شود، میزان شفافیت و انتقال نور مناسب و قابل قبولی دارد. مغز شیشه فلوت به سبز تیره تمایل دارد و بخشی از نور دریافتی را منعکس می‌نماید و در مجموع گزینه بسیار خوب و مقرون به صرفه‌ای برای استفاده در شیشه تراس محسوب می‌شود.

 

2. شیشه سوپر کلیر

شیشه سوپر کلیر برای بالکن

شیشه سوپرکلیر نیز همانند شیشه فلوت، روشن و شفاف بوده ولی درجه خلوص و شفافیت آن نسبت به فلوت، حداقل یک سر و گردن بالاتر است و عبور نور از آن به خوبی و با کیفیت بالایی انجام می‌شود. مغز این شیشه به آبی کمرنگ و یا سبز کمرنگ گرایش داشته و انتخاب معقول و فوق العاده ای برای بالکن شیشه ای به حساب می‌آید.

 

3. شیشه کریستال

شیشه کریستال هم مانند شیشه فلوت و سوپر کلیر در زمره شیشه‌های سفید و روشن است و از درجه خلوص و شفافیت بسیار بالاتری نسبت به دو نوع دیگر برخوردار است و عبور نور از آن بی‌نظیر و انعکاس نور آن در حداقل ممکن است و در نتیجه در زمان بسته بودن، بهترین تصویر را از نمای بیرون و داخل در اختیار بیننده قرار می‌دهد. مغز این شیشه بسیار کم به سبز ملایم متمایل است و گزینه بسیار عالی برای محیط‌هایی است که نمایش کالا و یا فروشگاهی دارند.

 

4. شیشه برنزی

رنگ برنز شیشه تراس

مغز این شیشه قهوه ای رنگ بوده و در طی روز دید به داخل را تا مقدار بسیار کمی محدود می‌کند ولی اصلی ترین ویژگی آن کاهش ورود نور خورشید به داخل ساختمان است. در زمان تاریکی هوا، در صورت روشن بودن چراغ ساختمان، دید تقریبا واضحی را دارد و مانع از دیده شدن نمی‌شود و قادر به حفظ حریم خصوصی نخواهد بود.

 

5. شیشه سکوریت دودی

شیشه دودی بالکن

شیشه دودی تا حدودی شبیه به برنزی بوده و گاها در اصطلاح عامیانه به شیشه برنزی هم اشتباها دودی گفته می‌شود. رنگ مغز این شیشه به مشکی متمایل است و در طی روز تقریبا به طور کامل مانع از دید به داخل ساختمان شده و در زمان شب، در صورت روشن بودن فضای داخل ساختمان، مانعی برای دیده شدن محسوب نمی‌شود و به صورت کامل باعث حفظ حریم خصوصی نخواهد شد. این شیشه زیبایی و هارمونی بسیار بالایی دارد و جلوه فوق العاده ای را برای نمای ساختمان ایجاد می‌نماید.

 

6. شیشه رنگی

رنگ شیشه تراس
این نوع شیشه در رنگ‌های محدودی مانند آبی، سبز، قرمز، زرد و … در ضخامت های به خصوصی تولید می‌شود و به دلیل تقاضای خاص و سلیقه ای بودن آن، محدودیت‌هایی در تولید و عرضه آن وجود دارد. به طور کل استفاده از شیشه رنگی در تراس، به عوامل متعددی بستگی دارد که مهمترین آن سازگاری با نمای ساختمان و محیط پیرامون است.

 

7. شیشه ساتینا

شیشه ساتینا در تراس شیشه ای

شیشه ساتینا، به عنوان شیشه مات شناخته می‌شود و مات بودن آن در ذات شیشه نهفته است، یعنی مغز شیشه با استفاده از فرآیند به خصوصی به صورت مات درآمده است و سطح بیرونی آن همانند سایر شیشه‌ها، صاف و سیقلی می‌باشد. این شیشه قادر است نور مناسب را به داخل منتقل نموده و در عین حال به خوبی حریم خصوصی را نیز حفظ نماید. محدودیت ایجاد شده برای دید به داخل ساختمان، به این‌ صورت است که در نگاه از بیرون، فقط سایه افراد در زمان نزدیک شدن به شیشه، به صورت نامفهوم قابل رویت می‌باشد.

 

8. شیشه سندبلاست

سندبلاست شیشه بالکنی
شیشه سندبلاست در زمره شیشه های مات تلقی می‌شود و تفاوت آن با شیشه ساتینا در این است که اولا درجه مات بودن این شیشه بیشتر از ساتینا بوده و ثانیا این شیشه ذاتا مات نیست و در ابتدا مانند فلوت و سوپر کلیر شفاف بوده و بسته به سلیقه مشتری، می‌توان آن را در اشکال و طرح های مختلف مات نمود. مثلا می توان خطوط افقی یا عمودی متنوع و یا طرح گل و یا هر طرح دیگری را بر روی شیشه سندبلاست نمود. شیشه سندبلاست قادر است نور بسیار خوبی را منتقل نماید و در عین حال بسته به طرح سندبلاست مورد نظر، قادر به ایجاد محدودیت دید نیز می‌باشد.

تنها نقطه ضعف این شیشه، نظافت آن است و چون در فرآیند سندبلاست کردن، یک لایه از روی سطح شیشه برداشته می‌شود، در صورت تماس دست آلوده به چربی و یا کثیفی‌های شیمیایی با نقاط سندبلاست شده، اثر آن بر روی شیشه می‌ماند و از بین بردن آثار کثیفی در بعضی شرایط غیر ممکن خواهد بود.

محدودیت‌ها و ملاحظات مالی انواع شیشه تراس

هر یک از انواع شیشه‌های مذکور، در بالکن شیشه‌ای قابل استفاده هستند ولی بیشترین و پرکاربردترین نوع آن، شیشه سوپر کلیر و فلوت است، چون بیشترین سازگاری و هماهنگی را با محیط اطراف داشته و به لحاظ قیمتی نیز نسبت به دیگر مدل‌ها از قیمت کمتری برخوردار هستند.

در بین شیشه های فوق، شیشه ساتینا بیشترین قیمت را دارد و در عین حال به خاطر ویژگی‌هایی که دارد، گزینه‌ای مطلوب برای تراس شیشه ای به حساب می‌آید.

محدودیت‌ها و ملاحظات مالی انواع شیشه تراس

در استفاده از شیشه‌های رنگی نیز باید ملاحظاتی را در نظر گرفت. اول اینکه از نظر سازگاری آن به محیط اطراف و نمای ساختمان باید هماهنگی و هارمونی لازم وجود داشته باشد و دوم اینکه ممکن است در هر مقطع زمانی، رنگ دلخواه وجود نداشته باشد و سوم اینکه در صورت شکست احتمالی شیشه، ممکن است تعویض فوری آن به دلیل نبود رنگ مذکور در آن مقطع، امکان‌پذیر نباشد.

تولید شیشه تراس باکیفیت مستلزم برخورداری از تجهیزات و امکانات تولیدی پیشرفته و استاندارد است و استفاده از شیشه مرغوب در ساخت بالکن شیشه‌ای، به تعهد و توانمندی تولید کننده آن باز می‌گردد، لذا برای اطمینان از مرغوبیت و کیفیت شیشه بالکن و همچنین سرعت و دقت در دریافت محصول و خدمات، بهتر است آن را از مجموعه های معتبر، باسابقه، دارای مجوز و خوشنام بخواهید تا هم تجربه خوبی از خریدتان داشته باشید و هم رضایت خاطر شما در طولانی مدت فراهم شود.

((امیدواریم این مطلب را پسندیده باشید و خواندن آن را به دیگران هم پیشنهاد کنید))

آریانسب؛ تولید کننده و مجری انواع شیشه و بالکن های شیشه ای با بیش از دو دهه سابقه و تجربه ارزشمند و برخورداری از تیم فنی متخصص و کارآمد، محصولات خود را با بهره گیری از ماشین آلات و تجهیزات مدرن و با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه و بکارگیری لوازم اصلی و اورجینال، تولید نموده و در اختیار هموطنان عزیز در سراسر کشور با بهترین قیمت قرار میدهد و مفتخر است که سالهاست به پشتوانه اعتماد شما مشتریان گرانقدر، پیشتاز صنعت درب های اتوماتیک و سازه های شیشه ای در کشور می باشد.

برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب شیشه برای تراس و سفارش، میتوانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان ما، و یا با استفاده از فرم ثبت سفارش در ذیل سایت سفارش خود را اعلام نمایید. در هر دو حالت فوق، با دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، سفارش نهایی را با شما هماهنگ میکنیم و در صورت تایید، جهت ارسال در سریعترین زمان ممکن اقدام خواهد شد.