در خرید شیشه برای شیشه بالکن به چه نکاتی باید توجه کنیم
چکیده مطلب

شیشه یکی از اجزای مهم و اصلی تراس شیشه‌ای محسوب می‌شود و کیفیت و کارآیی آن نقش مهمی در جذابیت، زیبایی، عملکرد و برآورده شدن انتظارات ما از یک بالکن شیشه ای به حساب می‌آید. خوب است بدانید که شما در نوع شیشه مورد استفاده در این محصول، حق انتخاب دارید و برای اینکه بدانید کدام مدل را انتخاب کنید، باید با انواع و ویژگی‌های آن به خوبی آشنا باشید. ما در ادامه این مطلب، قصد داریم نکات مهم و اساسی در خصوص انتخاب شیشه برا شیشه بالکن را بررسی و تشریح کرده و شما را در انجام یک خرید موفق یاری کنیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

انتخاب شیشه برای شیشه بالکن

همه ما ممکن است پشیمانی از خرید را تجربه کرده باشیم و می‌دانیم که حس بسیار ناخوشایندی است وقتی با کلی ذوق و شوق کالای مورد نظرمان را خریده ایم ولی متاسفانه می‌بینیم که اصلا آنچه فکر می‌کردیم و انتظار داشتیم نیست. این حس ممکن است بعد از خرید هر کالایی ایجاد شود ولی برای اینکه در خرید بالکن شیشه ای، دچار این احساس ناخوشایند نشوید، خوب است که بدانید از چه نوع شیشه ای در این محصول باید استفاده شود و اطلاع از ویژگی‌ها و مشخصات یک شیشه بالکنی خوب، می‌تواند به ما در یک خرید موفق و کسب رضایت از خرید کمک شایانی کند.

شیشه بالکنی

در ادامه به نکات مهم و اساسی که عامل تعیین کننده و موثر در رضایتمندی ما از بالکن شیشه ای که خریده ایم است، می‌پردازیم:

استحکام شیشه

مهمترین ویژگی شیشه کاربردی برای شیشه بالکن، استحکام آن است و تنها راه استحکام بخشی به شیشه‌ها، سکوریت کردن شیشه است. در بالکن شیشه ای، به دلیل خطراتی که برای آن ممکن است در اثر برخورد، ضربه، تغییرات دمایی، زلزله، آتش‌سوزی و … ایجاد شود، بسیار اهمیت دارد که شیشه بالکن، سکوریت شده باشد.

شیشه سکوریت یا اصطلاحا Tempered Glass، در واقع شیشه حرارت دیده است که مقاومت آن در برابر تنش های محیطی تقریبا پنج برابر بیشتر از شیشه خام یا غیرسکوریت است.

شیشه سکوریت بالکن شیشه ای

این شیشه در واکنش به تنش های ایجاد شده، مقاومت بسیار بالایی دارد و در صورت شکسته شدن، به قطعات ریز و خرد شده تبدیل می‌شود و قدرت آسیب رسانی آن بسیار کاهش می‌یابد. اگر فرآیند سکوریت سازی شیشه، با استفاده از تجهیزات مدرن و به صورت اصولی و استاندارد انجام نشود، مشکلاتی را برای شیشه ایجاد خواهد کرد که از آن جمله می‌توان به کاهش مقاومت در برابر تنش‌ها، موج دار شدن شیشه، کدر شدن شیشه و ایمن نبودن شیشه در صورت شکستن اشاره کرد.

اهمیت سکوریت بودن شیشه بالکنی

منظور از ایمن نبودن شیشه در صورت شکستن این است که چنانچه این شیشه در اثر برخورد بشکند، تبدیل به قطعات خرد شده منظم و یکپارچه نشده و به قطعات ریز و درشت تبدیل می‌شود که همین امر، میزان آسیب رساندن آن محیط و افراد پیرامون آن را افزایش می‌دهد.

بدون تردید، استفاده از شیشه سکوریت برای بالکن شیشه ای، امری بدیهی و غیر قابل تغییر است و در نقطه مقابل، استفاده از شیشه خام برای بالکن شیشه ای، اقدامی غیر اصولی و مغایر با استانداردهای این محصول تلقی می‌شود.

ضخامت شیشه

ضخامت شیشه های مورد استفاده در بالکن شیشه ای، بستگی به نوع پروفیل بکار رفته در آن دارد ولی به طور کلی، ضخامت شیشه مورد استفاده برای تراس شیشه ای باید به گونه ای باشد که بار اضافی به ساختمان تحمیل نکند و همراستا با مکانیسم سبک سازی ساختمان باشد.

ضخامت شیشه تراس شیشه ای

به همین جهت، نوع پروفیل مورد استفاده در بالکن شیشه ای آریانسب به گونه ای است که شیشه 8 میل در آن استفاده می‌شود تا علاوه بر استحکام مناسب، از وزن استاندارد نیز برخوردار بوده و سازه ای سبک و در عین حال پر‌قدرت داشته باشد.

رنگ شیشه

یکی از ویژگی‌ها و جذابیت‌های بارز شیشه بالکنی، برخورداری از تنوع رنگ و سازگار شدن آن با محیط پیرامون خود است.

رنگ شیشه برای شیشه بالکن

به دلیل ضخامت خاص شیشه مورد استفاده در شیشه بالکن، محدودیت‌هایی در رنگ آن وجود دارد، ولی به طور کل و به شرط موجود بودن جام خام آن در زمان سفارش، رنگ‌های ذیل قابل استفاده و اجرا در این محصول می‌باشد:

 1. فلوت
 2. سوپر کلیر
 3. شیشه کریستال
 4. برنزی
 5. دودی
 6. رنگی
 7. شیشه مات ساتینا
 8. شیشه سندبلاست

رایج‌ترین رنگ مورد استفاده در بالکن شیشه ای، نوع شیشه سکوریت دودی و شیشه سوپرکلیر است که بدون محدودیت در تیراژ بالا قابل تولید و استفاده می‌باشد.

شیشه بدون موج

شیشه‌ها در عین زیبایی، اگر سطحی یکنواخت و مسطح نداشته باشند، با انعکاس نور و تغییر زاویه دید، باعث ایجاد جلوه نامطلوب در نمای بالکن شیشه‌ای می‌شوند. شاید در جاهای مختلف با این اشکال در شیشه‌ها برخورد کرده باشید و بدانید که چقدر این ایراد، باعث ضعف و زشتی در تراس خواهد شد.

بهترین شیشه برای تراس

سه دلیل وجود موج شیشه در تراس شیشه ای

 1. کیفیت جام خام شیشه
  شرکت‌های تولیدی شیشه خام، برخی از محصولات اصطلاحا وا زده یا مرجوع شده از خط تولید را در قالب شیشه‌های درجه2 و 3 به صورت صندوقی به قیمت ارزان واگذار می‌کنند و خریداران یا دلالان این شیشه‌ها، آنها را وارد بازار کرده و در نهایت سر از برخی مجموعه‌های تولیدی در آورده و در ساخت مصنوعات مختلف شیشه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  این شیشه‌ها در مراحل اولیه تولید دچار نقص شده اند و به دلیل ارزان بودن، بدون در نظر گرفتن این نقص، مورد استفاده برخی تولید‌کنندگان قرار می‌گیرند و مصرف کننده نیز بدون اطلاع از کیفیت، اسیر قیمت ارزان آن می‌شود.
 2. پاکسازی شیشه خام
  شیشه ها قبل از سکوریت شدن باید توسط سیستم مکانیزه از هر نوع آلودگی و گرد و غبار پاک شوند و بی دقتی در این خصوص، هم باعث کدر شدن شیشه و هم سبب ایجاد لکه و موج های نقطه ای در سطح شیشه بعد از سکوریت می‌شود. فرآیند پاکسازی شیشه، با استفاده از ماشین آلات تخصصی و پیشرفته انجام می‌شود که البته انجام این‌کار به روش سنتی نیز در برخی مراکز تولیدی مشاهده می‌شود.
 3. نحوه سکوریت سازی
  عملیات سکوریت سازی شیشه در دو نوع کوره‌ حرارتی به دو صورت المنتال و کانوکشن قابل انجام شدن می‌باشد. کوره‌های المنتال کوره‌هایی نسبتا قدیمی هستند که در آن گرما از طریق المنت به شیشه القا می‌شود و در کوره‌های کانوکشن که از فناوری پیشرفته تری برخوردار است، القای گرما به وسیله انتقال گرمای هوای درون کوره به سطح شیشه انجام می‌شود و عملیات سکوریت یکدست و یکنواخت انجام می‌شود. شیشه‌هایی که در کوره المنتال سکوریت می‌شوند، اگر فرآیند انجام اینکار از دقت و شرایط لازم برخوردار نباشد، شیشه بالکن موج‌دار می‌شود و به صورت یکنواخت و اصولی سکوریت نمی‌شوند و در صورت شکسته شدن، به صورت قطعات خرد شده یکسان نیستند و به اندازه های بزرگ و کوچک خرد می‌شوند.

انتخاب بهترین شیشه

بهترین شیشه برای شیشه تراس

انتخاب بهترین نوع شیشه برای شیشه تراس در وهله اول به نیاز شما و طراحی و معماری بالکن و در نهایت انتظارات شما از آن محیط بستگی دارد ولی به طور کل هر نوع شیشه‌ای که انتخاب کردید، اگر بر مبنای شرایط گفته شده در بالا انتخاب و مورد استفاده قرار گرفته شده باشد، قطعا بهترین انتخاب خواهد بود.

با توجه به اینکه اثبات و احراز بعضی از شرایط گفته شده، کمی سخت به نظر می‌رسد و ممکن است راه انتخاب را برای شما دشوار کند، برای اطمینان از صحت و کیفیت شیشه بالکن و همچنین سرعت و دقت در دریافت محصول و خدمات، بهتر است آن را از مجموعه های معتبر و دارای مجوز و خوشنام بخواهید تا هم خرید لذت بخشی داشته باشید و هم رضایت خاطر شما در طولانی مدت فراهم شود.

((امیدواریم این مطلب توانسته باشد در تصمیم‌گیری خرید به شما کمک کند و خواندن آن را به دوستان خود نیز پیشنهاد نمایید))

آریانسب؛ تولید کننده و مجری انواع شیشه و بالکن های شیشه ای با بیش از دو دهه سابقه و تجربه ارزشمند و برخورداری از تیم فنی متخصص و کارآمد، محصولات خود را با بهره گیری از ماشین آلات و تجهیزات مدرن و با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه و بکارگیری لوازم اصلی و اورجینال، تولید نموده و در اختیار هموطنان عزیز در سراسر کشور با بهترین قیمت قرار میدهد و مفتخر است که سالهاست به پشتوانه اعتماد شما مشتریان گرانقدر، پیشتاز صنعت درب های اتوماتیک و سازه های شیشه ای در کشور می باشد.

برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب شیشه برای بالکن و سفارش، میتوانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان ما، و یا با استفاده از فرم ثبت سفارش در ذیل سایت سفارش خود را اعلام نمایید. در هر دو حالت فوق، با دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، سفارش نهایی را با شما هماهنگ میکنیم و در صورت تایید، جهت ارسال در سریعترین زمان ممکن اقدام خواهد شد.