پاسال درب اتوماتیک
چکیده مطلب

پاسال درب اتوماتیک که به آن پاسار نیز گفته میشود، یکی از لوازم درب اتوماتیک محسوب میشود و وظیفه آن، مهار شیشه ها و کتیبه های ثابت اطراف درب اتوماتیک میباشد. جنس پاسال از آلومینیوم آلیاژی بوده و در اشکال، طرح ها و رنگهای مختلف، تولید و استفاده میگردد.
ما در این مقاله انواع پاسال های کاربردی درب اتوماتیک را با هم مورد بررسی قرار خواهیم داد. پس تا انتها با ما همراه باشید.

پاسال درب اتوماتیک

پاسار آلومینیوم یکی از پرکاربردترین مقاطع آلومینیومی است که در صنعت شیشه و درب های برقی مورد استفاده قرار میگیرد.

جنس این مقطع از آلومینیوم آلیاژی است و برای تولید آن الزامی به استفاده از بیلت فابریک و درجه یک نیست و میتوان با استفاده از بیلت های DC و همچنین بیلت تبدیلی، اقدام به ساخت پاسال به روش اکسترود نمود.

انواع پاسال درب های برقی

انواع پاسال درب اتوماتیک

  1. پاسال دو تیکه
  2. پاسال پافیلی
  3. پاسال یو U
  4. صنعتی

 

پاسال دو تیکه درب اتوماتیک

پاسال دو تیکه درب اتوماتیک

این پاسال برای مهار شیشه های کتیبه بالا و اطراف درب اتوماتیک، کارآیی بسیار خوبی دارد، زیرا به دلیل دو تکه بودن، قسمت اولیه آن را به تکیه گاه های جانبی مهار نموده و سپس شیشه را در داخل پاسال قرار داده و پس از آن تکه دوم را با فشار در قسمت اولیه پاسال جا زده و متصل می نماییم.

در جا زدن شیشه داخل پاسال درب اتوماتیک می‌توان از لاستیک های ارتجاعی مخصوص استفاده نمود ولی عدم استفاده از لاستیک، مانعی در نصب تلقی نمیشود.

این نوع پاسال درب اتوماتیک دارای انواع 3 سانتی، 5 سانتی و در اشکال دو سر تخت، دو سر پخ و یکسر پخ است و  بسته به موقعیت محل و سلیقه مشتری، از هر یک میتوان استفاده نمود.

پاسال پافیلی

پاسال پافیلی

این پاسال درب اتوماتیک عموما در ویترین های اطراف درب اتوماتیک و یا در شیشه ای کاربرد دارد و برای قرار گرفتن شیشه سکوریت داخل آن، پس از برش شاخه های پاسال متناسب با ابعاد دهانه مورد نظر و فیکس نمودن آنها به دیواره ها و کف و سقف یا زیر قوطی، شیشه داخل آن جاسازی میشود.

پاسال درب اتوماتیک یو U

پاسال درب اتوماتیک یو U

این پاسال در ارتفاع و عرض متفاوت تولید و مورد استفاده قرار میگیرد. یک نوع آن عرض 12.5 میلیمتر و ارتفاع 3 سانتیمتر دارد و همانند پاسال دو تیکه، گزینه ای مناسب برای مهار کتیبه شیشه ای بالای درب اتوماتیک محسوب میشود.

نوع دیگر این پاسال دارای 3 سانتیمتر عرض و 3.5 سانتیمتر ارتفاع میباشد و کاربرد اصلی آن، مهار لنگه های ثابت درب اتوماتیک شیشه ای و همچنین مهار فریم وسط دهنه بین دو لنگه ثابت درب اتوماتیک است.

پاسال صنعتی درب اتوماتیک

پاسال صنعتی درب اتوماتیک

این پاسال به واسطه ساختار و قدرت مقاومتی که دارد، در نگهداری شیشه های با عرض و ارتفاع غیر استاندارد و همچنین در صورت استفاده از شیشه های لمینت، کاربرد داشته و به لحاظ شکلی دارای تنوع محدود میباشد.

نکات مهم درباره پاسال درب اتوماتیک

برخی از پاسال ها، مثل پاسال پافیلی و یو، بهتر است در زمان نصب شیشه، به صورت فارسی برش داده شوند تا جلوه زیباتری در اطراف شیشه ایجاد شود.

نکات مهم پاسال درب اتوماتیک

 

نکته دیگری که برای استفاده از پاسال ها پر اهمیت میباشد، در نظر گرفتن بادخور مناسب است و در واقع باید به اندازه عرض پاسال درب اتوماتیک، بادخور برای شیشه در نظر گرفته شود تا هم بتوان پاسال را از چهار طرف مهار نمود و هم به راحتی شیشه را داخل آن قرار دارد.

نکته ی مهم پاسال درب برقی

آریانسب؛ تولید کننده و مجری انواع درب اتوماتیک و شیشه ای با بیش از دو دهه سابقه و تجربه ارزشمند و برخورداری از تیم فنی متخصص و کارآمد، محصولات خود را با بهره گیری از ماشین آلات و تجهیزات مدرن و با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه و بکارگیری لوازم اصلی و اورجینال، تولید نموده و در اختیار هموطنان عزیز در سراسر کشور با بهترین قیمت قرار میدهد و مفتخر است که سالهاست به پشتوانه اعتماد شما مشتریان گرانقدر، پیشتاز صنعت درب های اتوماتیک و سازه های شیشه ای در کشور میباشد.

برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول میتوانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان ما، و یا با استفاده از فرم ثبت سفارش در ذیل سایت سفارش خود را اعلام نمایید. در هر دو حالت فوق، با دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، سفارش نهایی را با شما هماهنگ میکنیم و در صورت تایید، جهت ارسال در سریعترین زمان ممکن اقدام خواهد شد.

40333959 – 021 داخلی 102 یا 09339620339