7 مدل برتر شیشه نمایشگاه اتومبیل
چکیده مطلب

یکی از موضوعات بسیار مهم در نمایشگاه‌های اتومبیل، استفاده از شیشه‌هایی است که علاوه بر ایجاد یک نمای بصری جذاب، بازتابی از کیفیت و درخشندگی خودرو را در ذهن مشتریان و عابران به تصویر بکشد و برای آنها ایجاد کشش به داخل را تقویت نماید. علاوه بر این صفات، درب نمایشگاه اتومبیل، باید از بازشوی مناسب نیز برخوردار باشد تا برای ورود و خروج خودروها مانع تلقی نشود. ما در این مطلب قصد داریم تا انواع درب‌ها و شیشه‌های کاربردی برای نمایشگاه‌های اتومبیل را برای شما تشریح نماییم و اگر شما هم علاقمند به این موضوع هستید، تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

شیشه نمایشگاه اتومبیل

شیشه ها با تنوع و کارآیی بی‌نظیر خود، نقشی موثر و محوری در تحقق خواسته‌ها و ایده‌های معماران و طراحان داخلی دارند و در طراحی نمایشگاه اتومبیل نیز، یکی از ابزارهای کارآمد و پر کاربرد، شیشه های نمایشگاه اتومبیل هستند که بر حسب سلیقه معماران و صاحبان نمایشگاه، جلوه‌ای بی‌نظیر از یک محیط پویا را به تصویر می‌کشند.

این شیشه ها با قابلیت‌های فوق‌العاده خود، هم به صاحبان نمایشگاه، فرصت اجرای نمایشی بی نقص از محصولات خود را می‌دهند و هم برای مشتریان محیطی جذاب را به نمایش می‌گذارند که در برخی شرایط، این جذابیت در حدی است که حتی برخی از آنها را به صورت غیر ارادی به داخل نمایشگاه می‌کشاند.

اهمیت شیشه نمایشگاه نمایشگاه اتومبیل

نمایشگاه اتومبیل یکی از مکان‌های تجاری بسیار جالب است که به طور مرتب، اتومبیل‌های مختلف در مدل‌ها و رنگ‌های گوناگون، وارد آن شده و یا از آن محیط خارج می‌شود و در آن خودروهای متنوع در معرض نمایش عموم و مشتریان قرار می‌گیرد، تا آنها بتوانند با ویژگی‌ها و قابلیت‌های خودرو آشنا شده و راحت‌تر با آن ارتباط برقرار کنند.

اهمیت شیشه نمایشگاه اتومبیل

نمایشگاه اتومبیل محیطی کاملا پویا، متنوع و تغییر پذیر است و در عین حال، فضایی برای مذاکرات و عقد قرارداد بین فروشنده و خریدار است و قطعا ایجاد فضایی زیبا و جذاب، می‌تواند بر ضمیر ناخداگاه مشتریان تاثیرات مثبتی گذاشته و آنها را به انتخاب و خرید قطعی نزدیکتر نماید.

برای طراحی و دکوراسیون داخلی یک نمایشگاه اتومبیل، بایستی معیارهای مختلفی مورد ملاک قرار گیرد تا در نهایت فضایی مطلوب و ارزشمند را برای صاحبان و فروشندگان نمایشگاه و همچنین مشتریان ایجاد نماید و شیشه، ویترین و درب نمایشگاه یکی از این معیارهای بسیار مهم است که باید در کنار سایر معیارهای معماری داخلی این محیط، به آن توجه ویژه‌ای شود.

مشخصات شیشه نمایشگاه اتومبیل

با توجه به توضیحات ارائه شده و تبیین نقش و جایگاه پر‌اهمیت شیشه در دیزاین نمایشگاه اتومبیل، وقت آن رسیده که با مشخصات شیشه های کاربردی برای این محیط آشنا شوید.

در نظر داشته باشید که برای یک انتخاب مناسب، شیشه های نمایشگاه ماشین بایستی از چند منظر، مورد توجه و انتخاب قرار بگیرند که این موارد شامل:

  1. شفافیت
  2. امنیت و ایمنی
  3. بازشوندگی

شفافیت شیشه نمایشگاه اتومبیل

مهمترین ویژگی و خصیصه بارز شیشه های نمایشگاه‌ اتومبیل، شفافیت و درخشش آنهاست که با این توصیف بهترین نوع شیشه های قابل استفاده شامل موارد زیر می‌شود:

1. شیشه سوپر کلیر

این شیشه مغز شفافی دارد که به رنگ سبز ملایم متمایل است در مقایسه با شیشه فلوت، شفافیت بالایی داشته و تصویر خوبی را از داخل نمایشگاه ارائه خواهد کرد و شاید بتوان این نوع شیشه را، اقتصادی‌ترین گزینه در بین شیشه های شفاف برای نمایشگاه اتومبیل در نظر گرفت.

2. شیشه وین وایت

این شیشه مغز بسیار شفافی دارد که به سفیدی متمایل است و به عنوان یک شیشه فوق شفاف نیز شناخته می‌شود و نسبت به شیشه سوپر کلیر حداقل دو پرده شفاف‌تر بوده و در نتیجه نمایش فوق‌العاده از خودروهای داخل نمایشگاه را در معرض دید مشتریان قرار می‌دهد و گزینه‌ای بسیار جذاب برای این محیط تلقی می‌شود.

 

امنیت و ایمنی شیشه نمایشگاه اتومبیل

از بعد امنیت و ایمنی شیشه ها در نمایشگاه‌های اتومبیل، طبیعتا بایستی از شیشه های سکوریت استفاده نمود که این قابلیت، توان و مقاومت شیشه‌ها را در برابر ضربه و فشار بسیار بالا می‌برد و در واقع شیشه های سکوریت، پنج برابر شیشه های خام، در مقابل ضربه و تنش مقاومتشان بالاتر است و در صورتی که شدت ضربه از میزان مقاومت شیشه بالاتر باشد، شیشه سکوریت به اجزای بسیار کوچک و یکسان خرد شده و فرو می‌ریزد و این نوع شکستن کمترین آسیب را به محیط اطراف و کسانی که در معرض آن قرار دارند، وارد خواهد کرد.

امنیت و ایمنی شیشه نمایشگاه اتومبیل

یکی از راه‌های تقویت بیشتر شیشه سکوریت، استفاده از شیشه لمینت است که در آن دو شیشه سکوریت با ضخامت مناسب، با استفاده از طلق مخصوص، بر روی یکدیگر قرار گرفته و به یکدیگر متصل می‌شوند و در صورت وارد شدن ضربه خیلی شدید، شیشه‌ نمایشگاه اتومبیل اگر دچار شکست شود، فرو نمی‌ریزد و در جای خود ثابت می‌ماند و این ویژگی کمک می‌کند تا آسیب به محیط اطراف به کمترین حد ممکن برسد.

بازشوندگی شیشه نمایشگاه اتومبیل

اصلی‌ترین قابلیتی که باید در شیشه های نمایشگاه اتومبیل دیده شود، بازشو بودن آن بخش از شیشه هایی است که ورود و خروج خودروها از آن محل انجام می‌شود و اتفاقا بازشوی ایجاد شده باید حداکثر ممکن باشد و مانع حرکت و تردد خوردوها نشود.

بازشوندگی شیشه نمایشگاه اتومبیل

همانطور که دیده‌اید، نمایشگاه‌هایی هستند که ابعاد وسیعی داشته و نمای بزرگ و دهانه‌های متعدد و با عرض و ارتفاع بلندی دارند که در این شرایط غالبا، برای ایجاد فضایی یکنواخت و یکپارچه، شیشه‌های اطراف ثابت در نظر گرفته می‌شود و یک دهانه ورودی با قابلیت بازشوی مطلوب برای آن تولید و اجرا می‌شود و خودروها فقط از همان دهانه متحرک، وارد و خارج می‌شوند.

ولی در بین نمایشگاه‌ها، بیشتر آنها فقط یک یا دو دهانه دارند که غالبا هم تردد افراد و هم ورود و خروج خودروها از این مدخل‌ها انجام می‌شود، بنابراین صاحبان این قبیل نمایشگاه‌های اتومبیل باید حداکثر استفاده را از فضای موجود داشته باشند و بهترین راهکار را برای استفاده بهینه از محیط خود اتخاذ نمایند.

شیشه نمایشگاه ماشین

در این شرایط، بسته به اینکه نمایشگاه دارای یک دهانه باشد و یا دو دهانه، پیشنهاد و راهکار لازم، در نظر گرفته می‌شود و شیشه های بکار رفته در نمایشگاه، متناسب با ویژگی‌های مورد نیاز، بکار گرفته می‌شود.

انواع شیشه نمایشگاه اتومبیل

همانطور که گفته شد، اصلی‌ترین ویژگی و قابلیت شیشه نمایشگاه اتومبیل، بازشو بودن آن و قابلیت هماهنگی و سازگاری آن با شرایط محیط و در عین حال، حفظ یکپارچگی و حداکثر دید به داخل نمایشگاه است.

برای تحقق این منظور، شیشه هایی که برای نمایشگاه اتومبیل طراحی و ساخته می‌شود، دارای انواع زیر است:

1. شیشه لولایی بازشو

شیشه لولایی بازشو در نمایشگاه اتومبیل

در این مدل، دقیقا همین شیشه های بازشو دستی که در خیلی از واحدهای تجاری مشاهده می‌کنید اجرا می‌شود، با این تفاوت که لنگه های ثابت، کوچکتر در نظر گرفته می‌شود و لنگه‌های متحرک بزرگتر و با اینکار بازشوی بیشتری برای ورود و خروج خودروها ایجاد می‌گردد.

این مدل اقتصادی‌ترین حالت ممکن برای شیشه نمایشگاه اتومبیل محسوب می‌شود.

محصول مرتبط: درب لولایی

2. شیشه لولایی تاشو

شیشه لولایی تاشو نمایشگاه اتومبیل

در این مدل، پنل‌های شیشه‌‌ای توسط لولاهای مخصوص به یکدیگر متصل می‌شوند و در زمان باز و بسته شدن، به صورت به هم پیوسته حرکت می‌کنند و در هنگام بازشدن، روی یکدیگر قرار می‌گیرند. پنل های شیشه ای هم به صورت بدون فریم می‌توانند باشند و هم می‌توان با استفاده از فریم‌های آلومینیومی، در آنها جلوه خاصی را ایجاد نمود.

3. شیشه ریلی تلسکوپی

شیشه ریلی تلسکوپی نمایشگاه اتومبیل

در این مدل از شیشه نمایشگاه اتومبیل، یک شاسی یا ریل وجود دارد که دور تا دور کار اجرا می‌شود و ظرفیت نگهداری پنج پنل شیشه‌ای را دارد که پنل‌های شیشه‌ای با استفاده از فریم و یراق مخصوص تولید شده و در داخل این ریل سوار می‌شوند و برای باز و بسته شدن آن، با فشردن یا کشیدن یک پنل شیشه‌ای، سایر پنل‌ها نیز به حرکت در‌می‌آیند و عمل باز و بستن آن، از هر دو طرف امکان پذیر است، یعنی شما قادر هستید، درب شیشه ای را هم به سمت راست و هم به سمت چپ، باز و بسته نمایید.

4. شیشه ریلی جمع شو

شیشه ریلی جمع شو نمایشگاه اتومبیل

در این مدل از شیشه نمایشگاه اتومبیل، یک شاسی دور تا دور دهانه ورودی کار می‌شود و متناسب با عرض دهانه، تعدادی پنل شیشه‌ای تولید می‌شود که در داخل این ریل جاگذاری می‌گردد و حرکت این پنل‌های شیشه‌ای به این صورت است که هر یک از پنل‌ها را در داخل ریل حرکت داده و به یک سمت هدایت می‌کنیم و در انتهای مسیر، یک سمت پنل را با استفاده از یراق تعبیه شده، از ریل خارج می‌کنیم و به این ترتیب، سایر پنل‌ها را نیز به همین شکل در یک یا دو طرف بر روی یکدیگر جمع می‌شوند.

5. درب کشویی اتوماتیک

درب کشویی اتوماتیک برای نمایشگاه اتومبیل

این مدل، رایج ترین نوع درب شیشه ای اتوماتیک کاربردی برای اماکن مختلف از جمله نمایشگاه های اتومبیل است که در آن، بسته به موقعیت و محدودیت‌های احتمالی، به صورت تک لنگه، دو لنگه و چهار لنگه تولید و اجرا می‌شود. اگر بخواهیم از این نوع شیشه نمایشگاهی، برای دهانه اصلی و ورود و خروج خودروها استفاده کنیم، بایستی فضای کافی برای ایجاد یک بازشوی مناسب برای تردد انواع خودروها وجود داشته باشد و همچنین می‌توان از این مدل، فقط برای تردد افراد استفاده نمود و برای تردد خودروها، از مدل‌های دیگر استفاده نمود.

6. درب اتوماتیک تلسکوپی

درب اتوماتیک تلسکوپی برای نمایشگاه اتومبیل

در مدل تلسکوپی اتوماتیک نیز همانند مدل کشویی، پنل‌های شیشه‌ای به صورت اتوماتیک به طرفین حرکت می‌کنند با این تفاوت که این پنل‌ها در زمان باز شدن، می‌توانند به صورت دو یا سه لنگه بر روی هم قرار بگیرند و فضای بازشوی بیشتری برای تردد خودروها ایجاد نمایند.

7. شیشه اضطراری اتوماتیک

شیشه اضطراری اتوماتیک

این مدل را به جرأت می‌توان بهترین نوع درب اتوماتیک برای نمایشگاه های اتومبیل دانست و دلیل آن هم این است که چه فضای ورودی نمایشگاه کوچک باشد و چه بزرگ، این درب به راحتی بازشوی مورد نیاز و نیاز کامل را برطرف می‌نماید. این درب در حالت عادی مشابه شیشه کشویی اتوماتیک، باز و بسته می‌شود و هر زمان که نیاز به ایجاد بازشوی بیشتر وجود داشته باشد، پنل شیشه‌ای ثابت و متحرک، به راحتی روی یکدیگر قرار گرفته و در یک سمت دهانه قرار می‌گیرند و تقریبا تمام عرض دهانه باز می‌شود.

از شیشه اضطراری اتوماتیک، در حالت عادی برای تردد افراد می‌توان استفاده نمود و هر زمان هم که قرار باشد، خودرویی به داخل و یا خارج از محیط منتقل شود نیز می‌توان درب را به صورت کامل باز نمود.

 

قیمت شیشه نمایشگاه اتومبیل

قیمت هر یک از انواع شیشه های نمایشگاه اتومبیل مذکور، به نوع شیشه(از نظر درجه شفافیت)، متراژ شیشه و فریم دار یا بدون فریم بودن شیشه بستگی دارد.

قیمت شیشه نمایشگاه اتومبیل

در میان هفت مدل توصیف شده برای شیشه های نمایشگاه اتومبیل، در انواع دستی و غیر اتوماتیک آن، قیمت تمام شده آن، از ارزان ترین تا بالاترین قیمت به ترتیب عبارتست از:

  1. لولایی بازشو
  2. ریلی جمع شو
  3. لولایی تاشو
  4. ریلی تلسکوپی
  5. درب کشویی اتوماتیک
  6. درب تلسکوپی اتوماتیک
  7. اضطراری اتوماتیک

از نظر قیمت، این اطمینان را داشته باشید که تمام تلاش خود را بکار خواهیم بست تا مناسب‌ترین قیمت شیشه نمایشگاه اتومبیل را برای شما محاسبه و در نظر گرفته شود.

 

سفارش شیشه نمایشگاه اتومبیل

برای سفارش این محصول، فقط کافیه اگر دسترسی به متر دارید، ابعاد اولیه را به ما اعلام کنید و به همراه تصاویری از محل مورد نظر برای نصب، برای ما از طریق واتساپ، تلگرام و یا روبیکا ارسال کنید تا بررسی و محاسبات اجمالی و طراحی اولیه انجام شده و حدود قیمت درب نمایشگاه اتومبیل برای شما مشخص شود و بعد از آن اگر قیمت و طرح مورد تایید شما بود، با اجازه شما، همکاران ما جهت اندازه‌گیری خدمت می‌رسند و بعد از آن فرآیند صدور فاکتور و عقد قرارداد انجام می‌شود و سپس تولید شیشه نمایشگاه اتومبیل در سریعترین زمان ممکن انجام شده و در نهایت جهت نصب و راه اندازی آن اقدام خواهد شد.

بنابراین شما می‌توانید از طریق شماره‌های ذیل سایت با همکاران ما در ارتباط باشید و نقطه نظرات خود را از طریق تماس و یا حتی ارسال فرم‌های مربوطه در سایت، با ما در میان بگذارید.

منتظر تماس شما هستیم و امیدواریم با ارائه مشاوره رایگان و همچنین تولید محصولات باکیفیت رضایت خاطر شما را جلب نماییم.

 

آریانسب؛ تولید کننده و مجری انواع شیشه و درب نمایشگاه‌های اتومبیل در کشور، با بیش از دو دهه سابقه و تجربه ارزشمند و برخورداری از تیم فنی متخصص و کارآمد، محصولات خود را با بهره گیری از ماشین آلات و تجهیزات مدرن و با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه و بکارگیری لوازم اصلی و اورجینال، تولید نموده و در اختیار هموطنان عزیز در سراسر کشور با بهترین قیمت قرار می‌دهد و مفتخر است که سالهاست به پشتوانه اعتماد شما مشتریان گرانقدر، پیشتاز صنعت شیشه و درب‌های اتوماتیک و سازه‌های شیشه ای در کشور می‌باشد.

برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول مورد نظر خود می‌توانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان ما، و یا با استفاده از فرم ثبت سفارش در ذیل سایت سفارش خود را اعلام نمایید. در هر دو حالت فوق، با دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، سفارش نهایی را با شما هماهنگ میکنیم و در صورت تایید، جهت ارسال در سریعترین زمان ممکن اقدام خواهد شد.