سنسور فتوسل جانبی درب اتوماتیک
چکیده مطلب

سنسور فتوسل جانبی، نوعی از سنسورهای درب اتوماتیک است که در انواع درب های اتوماتیک کاربرد دارد و اصلی ترین مسئولیت آن، تشخیص وجود مانع بین درب است و با اینکار مانع از بسته شدن درب در زمانی که مانعی بین آن وجود دارد میشود. این سنسور در دو طرف درب نصب میگردد و به سهولت قابل مشاهده و تشخیص است. ما قصد داریم در این مطلب انواع این سنسور و ویژگی های آن را بیان نماییم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

سنسور فتوسل جانبی

به این سنسور اصطلاحا سنسور لادری هم گفته میشود که به صورت جفت در کناره های انواع درب اتوماتیک نصب میشوند و یکی از آنها به عنوان فرستنده و دیگری به عنوان گیرنده پرتوهای نوری عمل میکند.

این سنسور با ایجاد یک دسته پرتو نوری در محدوده عرض درب، باعث میشود تا در صورتی که مانعی بین درب قرار بگیرد و باعث قطع شدن خط اتصال این پرتوها شود، با ارسال سیگنال به مرکز فرمان درب، مانع از بسته شدن درب میشود و تا زمانی که این مانع از بین درب خارج نشود، اجازه بسته شدن درب توسط مرکز فرمان سیستم، داده نمیشود.

این سنسور از نظر شکل و اندازه متفاوت است و برای انواع درب های برقی اعم از درب اتوماتیک شیشه ای، کرکره برقی، جک پارکینگ، ریلی، سقفی و … کارآیی دارد که در تصاویر زیر کارآیی آنها را میتوانید مشاهده کنید:

 

سنسور لادری برای درب اتوماتیک شیشه ای

سنسور درب اتوماتیک

 

 

سنسور لادری برای کرکره برقی

سنسور کرکره برقی

 

 

سنسور لادری برای جک پارکینگ

سنسور جک پارکینگ

 

 

سنسور لادری برای درب اتوماتیک زیر سقفی

سنسور درب سکشنال

خرابی سنسور فتوسل جانبی درب اتوماتیک

در صورت خرابی این سنسور، چنانچه سیستم درب به درستی نصب شده باشد و مرکز فرمان سیستم نیز عملکرد صحیحی داشته باشد، مانع از بسته شدن آن میشود و برای راه اندازی مجدد درب، بایستی یا سنسور به سرعت تعویض شود و یا موقتا تا خرید سنسور و جایگزین نمودن آن، سنسور را از مدار خارج نماییم.

ولی اگر نصب سیستم به درستی صورت نگرفته باشد، در صورت خرابی این سنسور، چنانچه مانعی بین درب اتوماتیک باشد، سنسور آن را تشخیص نمیدهد و در نتیجه باعث برخورد درب با مانع بین آن میشود که بروز این اتفاق میتواند منجر به ایراد خسارات مالی و حتی خدای نکرده زیان جبران ناپذیر جانی شود.

لذا برای اطمینان و آرامش خاطر، بهتر است خریدتان را از مجموعه های معتبر، خوشنام و دارای پروانه کسب انجام دهید تا ضمن بدست آوردن نتیجه مطلوب و دلخواه، از دچار شدن به گرفتاری های احتمالی مصون و ایمن بمانید.

((امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت کافی را برده باشید و خواندن آن را به دیگران نیز پیشنهاد نمایید))

آریانسب؛ تولید کننده و مجری انواع درب اتوماتیک و شیشه ای با بیش از دو دهه سابقه و تجربه ارزشمند و برخورداری از تیم فنی متخصص و کارآمد، محصولات خود را با بهره گیری از ماشین آلات و تجهیزات مدرن و با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه و بکارگیری لوازم اصلی و اورجینال، تولید نموده و در اختیار هموطنان عزیز در سراسر کشور با بهترین قیمت قرار میدهد و مفتخر است که سالهاست به پشتوانه اعتماد شما مشتریان گرانقدر، پیشتاز صنعت درب های اتوماتیک و سازه های شیشه ای در کشور میباشد.

برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول میتوانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان ما، و یا با استفاده از فرم ثبت سفارش در ذیل سایت سفارش خود را اعلام نمایید. در هر دو حالت فوق، با دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، سفارش نهایی را با شما هماهنگ میکنیم و در صورت تایید، جهت ارسال در سریعترین زمان ممکن اقدام خواهد شد.

40333959 – 021 داخلی 102 یا 09339620339