تفاوت شیشه فلوت و سوپر کلیر چیست؟
چکیده مطلب

شیشه سوپر کلیر و شیشه فلوت از خانواده شیشه های شفاف هستند که هر دو به خوبی نور را از خود عبور داده و مشاهده محتویات و مناظر پشت شیشه را برای بینندگان فراهم می‌کنند ولی میزان شفافیت این دو نوع شیشه یکسان نیست و کاربرد آنها نیز در برخی موارد بر دیگری ترجیح دارد. اگر در استفاده از این شیشه‌ها تردید دارید و یا می‌خواهید بدانید کدام‌یک برای شما مناسب‌تر است، در ادامه با ما همراه باشید تا تمایز و تفاوت این دو نوع شیشه را با یکدیگر بررسی نماییم.

تفاوت شیشه سوپر کلیر و فلوت

شیشه فلوت و شیشه سوپر کلیر به عنوان دو شیشه شفاف، بیشترین کاربرد و کارآیی را در بخش‌های مختلف ساختمانی و صنایع گوناگون دارند و بیشترین حجم تولید شیشه در کشور به این دو محصول اختصاص دارد.

فلوت و سوپر کلیر در ضخامت‌های 2، 3، 4، 5، 6، 8، 10، 12، 15 و 20 میلیمتر تولید شده و در صنایع مختلف کارآیی و کاربرد دارد.

همچنین می‌توان این شیشه‌ها را به صورت دو یا چند لایه با استفاده از طلق PVB به یکدیگر چسباند و اصطلاحا آن را لمینت نمود تا علاوه بر استحکام ذاتی، در صورت شکستن، شیشه فرو نریزد و در جای خود مستحکم بماند.

تشخیص شیشه فلوت از سوپر کلیر

به طور کلی، تشخیص فلوت یا سوپر کلیر بودن شیشه کار سختی نیست و با در نظر گرفتن مشخصه اصلی آنها، می‌توان به راحتی آنها را از یکدیگر تفکیک و شناسایی نمود.

مهمترین تفاوت شیشه سوپر کلیر و فلوت، اختلاف شفافیت آن است که ناشی از مواد اولیه به کار رفته در آن بوده و تفاوت کارآیی این مواد باعث می‌شود، شیشه فلوت در عین شفافیت، منظره پشت شیشه را در نگاه بیننده، کمی تغییر دهد و طیف رنگی سبز را با رنگ اصلی محیط ترکیب نماید.

در نقطه مقابل، مواد اولیه بکار رفته در تولید شیشه سوپر کلیر باعث می‌شود این شیشه تغییرات کمتری را در حقیقت مناظر پشت خود ایجاد نموده و آنچه هست را به خوبی در معرض دید بینندگان قرار دهد.

مطلب پیشنهادی: تفاوت شیشه کریستال و سوپرکلیر

ساده‌ترین راه برای تشخیص شیشه فلوت و شیشه سوپر کلیر نگاه کردن به مغز شیشه است. مغز شیشه فلوت به رنگ سبز متمایل است و مغز شیشه سوپر کلیر به رنگ آبی و کافیست شما از زاویه لبه شیشه، این تمایز و اختلاف را به راحتی مشاهده نمایید.

همچنین اگر هر دو شیشه را در مقابل یک پشت زمینه سفید روشن قرار دهید، مشاهده خواهید کرد که تصویر ایجاد شده، در شیشه فلوت کمی به تیرگی می‌زند ولی در شیشه سوپر کلیر به روشنی و شفافیت بیشتری دیده می‌شود.

 

انواع شیشه فلوت و سوپر کلیر

شیشه فلوت در چهار درجه کیفی 3، 2، 1 و MQ تولید و عرضه می‌شود و تشخیص درجه کیفی آن برای مصرف کنندگان کمی مشکل است ولی برای درک بهتر باید بدانید که نوعی شیشه داریم به نام شیشه ساده یا شیت یا اکرلیک که روش تولید آن با روش تولید شیشه فلوت متفاوت است و کیفیت و قیمت آن نیز بسیار پایین‌تر از انواع شیشه فلوت است ولی شباهت نسبی این محصول باعث شده، گاها تشخیص شیشه ساده از شیشه فلوت برای مشتریان سخت و دشوار باشد.

در وهله اول سعی کنید خرید خودتان را از مجموعه‌های معتبر و خوشنام و با سابقه انجام دهید.

درجه کیفیت یا گرید شیشه با میزان شفافیت، غبار، حباب و موج آن مورد سنجش قرار می‌گیرد و شیشه مذکور در شرایطی که عاری از تمامی موارد اشاره شده باشد، بالاترین درجه کیفیت را دارد که در شیشه فلوت، نوع MQ یا کلیر بالاترین سطح کیفی را دارد.

در شیشه سوپر کلیر نیز به همین صورت است و گرید کیفی آن در سه نوع +B، A، A موجود است و تفاوت آنها نیز دقیقا در سطح غبار، حباب و موج آن قابل مشاهده و تشخیص است.

البته در فرآیند سکوریت سازی شیشه‌ها نیز مهم است که این فرآیند با چه مکانیزم و ماشین‌آلاتی انجام شود که اثرات نامطلوب روی شیشه ایجاد ننماید و در این خصوص، شیشه های سکوریت شده با کوره‌های المنتال به دلیل نوع کوره و عملکرد آن، کیفیت سکوریت کمتر و قیمت آن نیز پایین‌تر است ولی در کوره‌های مدرن هوریزانتال داستان کمی متفاوت است و علاوه بر کیفیت مطلوب فرآیند سکوریت‌سازی، کمترین آثار موج و غبار را روی شیشه ایجاد می‌نماید و طبیعتا قیمت آن نیز کمی بالاتر است.

 

کاربرد شیشه فلوت و سوپر کلیر

این پیش فرض ذهنی غلط که شیشه فلوت از شیشه سوپر کلیر مستحکم‌تر است، اساس و مبنای علمی و تجربی ندارد و هر دوی این محصولات به میزان قابل توجه و یکسانی از استحکام و دوام برخوردارند و کاربرد عمومی و تخصصی آنها در وهله اول به الزامات و خواسته‌های شما برمی‌گردد و اگر فرضا شفافیت شیشه در محیطی که می‌خواهید از آن استفاده نمایید، نکته حائز اهمیت و مهمی باشد، قطعا انتخاب شما بایستی شیشه سوپر کلیر باشد.

به طور کلی شیشه فلوت و شیشه سوپر کلیر در موارد زیر کاربرد دارند:

 

قیمت شیشه فلوت و سوپر کلیر

همانطور که گفته شد، شیشه فلوت از نظر شفافیت و کیفیت در رده پایین‌تری نسبت به شیشه سوپر کلیر قرار دارد و از طرفی عامل تعیین کننده قیمت هر دو آنها، ضخامت شیشه است. بنابراین اگر به دنبال شیشه با قیمت اقتصادی‌تر هستید می‌توانید از شیشه فلوت با ضخامت‌های مختلف استفاده نمایید و اگر شفافیت شیشه برای‌تان اولویت دارد، بدون شک شیشه سوپر کلیر گزینه مناسب‌تری است و قیمت آن نیز در مجموع در مقایسه با شیشه فلوت بین 20 تا 30 درصد اختلاف دارد.

آریانسب با حذف واسطه‌ها و تولید و توزیع مستقیم انواع شیشه فلوت و سوپر کلیر در هر ابعاد، اندازه و متراژی که مورد نیاز باشد، به صورت خام و سکوریت آن را به مشتریان خود عرضه می‌نماید.

 

سفارش شیشه فلوت و سوپر کلیر

برای سفارش شیشه فلوت و سوپر کلیر، فقط کافیست ابعاد مورد نظر و همچنین نوع و ضخامت شیشه درخواستی را به ما اعلام کنید و در صورت لزوم، نقشه‌ای از شیشه مورد نظر را برای ما از طریق شبکه‌های اجتماعی واتساپ، تلگرام و یا روبیکا ارسال کنید تا بررسی و محاسبات اولیه انجام شده و قیمت کالای درخواستی با صدور پیش فاکتور برای‌تان ارسال شود و بعد از آن اگر قیمت آن مورد تایید شما بود، تولید شیشه فلوت در سریعترین زمان ممکن انجام شده و در نهایت در زمان مقرر برای شما ارسال خواهد شد.

تولید شیشه چقدر زمان می‌برد؟

در نظر داشته باشید که زمان عادی برای تولید شیشه فلوت یا سوپر کلیر بین 10 تا 14 روز کاری است ولی شما می‌توانید این محصول را به صورت یکروزه، سه روزه، پنج روزه و هفت روزه هم سفارش دهید که در این صورت، هزینه قید فوریت نیز به قیمت تمام شده اضافه می‌شود.

بنابراین شما می‌توانید از طریق شماره‌های ذیل سایت با همکاران ما در ارتباط باشید و نقطه نظرات خود را از طریق تماس یا ارسال پیام در پیامرسان واتساپ، تلگرام یا روبیکا و یا حتی ارسال فرم‌های مربوطه در سایت، با ما در میان بگذارید.

آریانسب با بیش از دو دهه سابقه حضور در صنعت شیشه کشور و به پاس احترام به حقوق مصرف کنندگان محترم، شیشه فلوت و سوپر کلیر را در هر ابعاد، تعداد و متراژی که مورد نیاز مشتریان ارجمند باشد، به شکل دلخواه آنان تولید و هر گونه خدماتی اعم از برش، تراش، سوراخ‌کاری، دیاموند و لمینت را به صورت همزمان و با گارانتی و ضمانت کیفیت تقدیم شما خواهد نمود و به صورت بسته بندی به سراسر ایران برای شما ارسال می‌نماید.

منتظر تماس شما هستیم و امیدواریم با ارائه مشاوره رایگان و همچنین تولید محصولات باکیفیت، رضایت خاطر شما را در بالاترین سطح جلب نماییم.