ویترین شیشه‌ای فروشگاه
چکیده مطلب

دنیای شیشه‌های ویترین فروشگاهی از آنچه به چشم ما می‌آید بزرگتر است. زیر سطوح شفاف آن‌ها، دنیایی از خلاقیت، برندینگ و نوآوری وجود دارد که اثری بی‌نظیر روی خریداران و مناظر شهری می‌گذارد. در حالی که ما از کنار این ویترین‌ها عبور می‌کنیم، با دیدن جذابیت آنها، بی‌درنگ در ذهن ما قدردانی از افکار و تلاشی که برای به وجود آمدن آن صرف شده، ایجاد می‌شود. ما در این مطلب، توصیف کاملی از ویترین فروشگاه را برای‌تان به تصویر می‌کشیم و امیدواریم پذیرای نگاه گرمتان باشد.

دکور شیشه ای مغازه و فروشگاه

در قلب مناظر پر از هیاهوی شهری، گنجینه‌ای از خلاقیت و صنعت به نام ویترین شیشه ای فروشگاه‌ها و مغازه‌ها وجود دارد که اغلب ناآگاهانه از آن چشم‌پوشی می‌کنیم.

ویترین شیشه ای فروشگاه

شیشه‌های ویترین‌های فروشگاه، نمایشگاه‌هایی هستند که به دقت تنظیم شده اند، نه فقط برای نمایش محصولات، بلکه پلی هستند بین صنعت، تجارت و زیبایی و در واقع جوهر واقعی برند را به تصویر می‌کشند و عابرین را به دنیای شگفتی و جذابیت دعوت می‌کنند.

انواع شیشه های ویترین فروشگاه

بیشترین نوع شیشه بکار رفته در ویترین این فروشگاه‌ها از نوع شیشه سکوریت با ضخامت 10 و 8 میلیمتر است و غالبا در انواع زیر، تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرند:

شیشه فلوت در ویترین مغازه

به عنوان شیشه پایه و اولین نوع از شیشه‌های کاربردی در ویترین‌های فروشگاهی است و مغز آن به رنگ سبز تیره متمایل است.

شیشه سوپرکلیر

این شیشه نسبت به فلوت شفافیت بیشتری دارد و انعکاس نور کمتری، در نتیجه اجزای داخل را بهتر و شفاف تر از فلوت نشان می‌دهد.

شیشه کریستال در ویترین فروشگاه ها

شیشه کریستال مغزی متمایل به سفید دارد و دارای شفافیتی فوق العاده است و با کمترنی انعکاس نور، بیشترین جلوه را از داخل فروشگاه نمایش می‌دهد.

این شیشه‌ها می‌توانند هم به صورت ثابت و هم به صورت متحرک نقش یک ویترین را به خوبی بازی کنند و باعث جلب توجه مشتریان، مخاطبین و عابران شوند.

با استفاده از شیشه‌های فوق، این امکان وجود دارد که شیشه‌ها غیر قابل شکستن و فرو ریختن و حتی ضد گلوله باشند که برای انجام هر یک از اینها، استفاده از شیشه لمینت می‌تواند نیاز ما را بسته به نوع کسب و کار و حساسیت‌ها و الزامات امنیتی برآورده نماید.

دکور شیشه ای مغازه

استفاده از هر کدام از انواع شیشه‌های مذکور، بستگی به نوع شغل، محصول قابل نمایش و حساسیت‌های صاحبان کسب و کار دارد. مثلا در مشاغلی مثل جواهرفروشی، ساعت‌فروشی، عینک‌فروشی، لباس‌فروشی و امثال اینها، شفافیت بالا حرف اول را میزند و شاید بهترین گزینه شیشه کریستال باشد و در برخی مشاغل دیگر این حساسیت کمتر است و قطعا استفاده از شیشه‌های سوپر کلیر یا فلوت پاسخگوی نیازها آنها خواهد بود.

بنابراین، برای اینکه بتوانید انتخاب درستی داشته باشید، به بررسی اولویت و نیازهای اصلی کسب و کارتان برای دیده شدن و مواجهه حضوری افراد توجه کنید. 

ویژگی ویترین شیشه‌ای فروشگاه

برای اینکه از اهمیت شیشه‌های ویترین مغازه ها بیشتر مطلع شوید، اگر بخواهیم به جایگاه و عملکرد ویترین شیشه‌ای فروشگاه بپردازیم و نحوه‌ اثربخشی آن در زیبایی آفرینی و شهرسازی را بررسی کنیم، موارد زیر را می‌توان برشمرد:

1. ویترین شیشه‌ای مثل بوم خالی نقاشی است

ویژگی ویترین شیشه ای مغازه

ویترین شیشه‌‌ای فروشگاه، مشابه یک بوم خالی نقاشی هستند که منتظر است با قلم خلاقیت، نقشی زیبا و جذاب و مفهومی در آن شکل بگیرد و این اجازه را به صاحبان فروشگاه می‌دهد تا داستانی را تعریف کنند، احساسی را بیان کنند و کنجکاوی را برانگیزانند. هنر تزئین ویترین، این فضاهای شفاف را به داستان‌های پویا تبدیل می‌کند، تم‌های مختلف و یا حتی پیام‌های اجتماعی را منعکس می‌کند. از طریق رنگ‌ها، بافت‌ها و ترتیبات با دقت انتخاب شده، ویترین‌های فروشگاهی می‌توانند عابران را جذب کنند و آن‌ها را ترغیب به توقف، اظهار نظر و خرید کنند.

2. دکور شیشه ای، سکویی قدرتمند برای نمایش کسب و کار

ویژگی دکور شیشه ای از آریانسبویترین شیشه‌ای فروشگاه یک سِن است و هر محصول نیز یک هنرپیشه. اجرای یک نمایش خوب روی این سِن، نه تنها کالاها را نشان می‌دهد، بلکه جوهر ویژگی‌ها و شخصیت یک برند را نیز در بر می‌گیرد. از لطافت فروشگاه‌های لوکس بزرگ و کوچک تا شلوغی فروشگاه‌های عرضه عمومی، ویترین شیشه‌ای پنجره‌‌ای است از تصویرسازی هویت برند. این نمایش، سازگاری بین ظاهر و باطن فروشگاه را نشان می‌دهد و وفاداری مشتریان به برند و تداوم آشنایی را تقویت می‌کند.

3. خالق ایجاد یک تجربه ارزشمند برای مخاطبان با ویترین شیشه ای جذاب

ویترین جذاب شیشه ای فروشگاه

ورود به یک فضای فروشگاه، تنها برای خرید کردن نیست؛ بلکه کسب یک تجربه‌ است و شیشه‌های ویترین به عنوان آغازگران این تجربه‌ عمل می‌کنند و برجسته کننده‌ آنچه در پشت آن رخ می‌دهد، هستند. تزئین‌های با طراحی هوشمندانه می‌توانند احساسات را برانگیخته کنند، خاطرات را بیان کنند و مشتریان را به تأمل و تفکر دعوت کنند و حتی گاهی ارتباطی عاطفی با مشتریان برقرار می‌کنند.

4. دکور شیشه ای فروشگاه هنر تفکر و اندیشه شما را به نمایش می‌گذارد

اهمیت دکور شیشه ای مغازه

در سال‌های اخیر، پشت شیشه‌های ویترین فروشگاهی از نقش عملکردی خود فراتر رفته و به فرم‌های هنری تبدیل شده‌اند. همکاری بین هنرمندان، طراحان و فروشگاه‌ها منجر به نمایش‌های شگفت‌انگیزی شده است که مفهوم‌های معمول را به چالش می‌کشند و خطوط میان تجارت و هنر را بی‌انتها می‌کنند. این ویترین‌ها توریست‌ها و مردم را جذب خود می‌کنند و به عملکرد فرهنگی شهر نیز کمک می‌کنند.

5. شیشه های ویترین اولین دریچه ارتباط با مشتری است

نقش ویترین شیشه ای مغازه

همان‌طور که می‌گویند، “هیچ فرصت دومی برای ایجاد اولین رابطه ندارید.” شیشه‌های ویترین فروشگاه بیانی ابتدایی از درون فروشگاه هستند. فرصتی برای برقراری ارتباط با عابران، بدون حتی یک کلمه‌ صحبت. جذابیت بصری یک ویترین شیشه‌ای به طور دقیق می‌تواند احساسات را برانگیزاند، کنجکاوی را ایجاد کند و مشتریان بالقوه را به داخل فروشگاه جذب کند. یک ویترین با طراحی دقیق می‌تواند تنظیمات کلی فرآیند خرید را تعیین کند و برای کسانی که با آن در تماس هستند، یک خاطره دائمی ایجاد کند.

6. شیشه مغازه روایتگر داستانی است که شما می‌خواهید

ویژگی شیشه ها مغازه

در حقیقت، ویترین شیشه‌‌ای فروشگاه یک گوینده داستان‌ است. این داستان‌گویی، از طریق عناصری که با دقت انتخاب می‌شوند، فلسفه برند، الهام پشت محصولات یا داستان یک مجموعه را نقل می‌کند. استفاده از مجموعه رنگ‌ها، وسایل نورپردازی و … نمایش یک داستان را می‌سازد که عابرین را جذب می‌کند و آن‌ها را به دنیایی که در حال تصویرسازی است می‌کشاند. با انتقال مخاطبان به یک موضوع یا اتمسفر خاص، ویترین به عنوان دروازه‌ای به سوی یک واقعیت جایگزین تلقی می‌شود.

7. دکور مغازه محلی برای تطبیق با فصول و رویدادهای فرهنگی 

دکور مغازه

ویترین شیشه‌‌ای فروشگاه، تابلوهایی پویا هستند که با تغییرات فصلی، رویدادها و تحولات فرهنگی تطبیق می‌یابند. آن‌ها می‌توانند در قالب تصویری از تقویم فصول سال و یا رویدادهای مهم، مثل جشن‌ها، مراسم و تغییرات آب‌وهوایی، محصولات خود را تبلیغ و برجسته کنند. مثلا در فصل بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، ویترین‌ها می‌توانند با تجهیزات، لباس‌ها و اقلام مختلف  و حتی تم‌هایی مورد نیاز قشری که در این فصل بیشتر مورد توجه هستند یعنی افراد در سنین 6 تا 30 سال تزئین شوند و در ابتدای بهار با شکلک‌های گل و رنگ‌های جذاب و … با تطبیق شدن با این لحظه‌ها، ویترین‌ها با مشتریان به صورت شخصی در سطحی هماهنگی دارند که احساس تعلق و تجربه‌های مشترک را ایجاد می‌کند.

8. فضای انجام نمایش‌های تعاملی و دیجیتالی

شیشه ویترین فروشگاه

پیشرفت‌های تکنولوژی پای خود را به فضای شیشه‌های ویترین باز کرده است. واقعیت مجازی (AR)، صفحات لمسی تعاملی و حتی تصاویر هولوگرافیک، نمایش‌های شیشه‌های ویترین را به بعدی دیگری می‌برند. این ویژگی‌های نوآورانه نه تنها مخاطبان را به خود جذب می‌کنند، بلکه پلی را بین دنیای عادی و دیجیتال می‌سازند. نمایش‌های تعاملی به مشتریان اجازه می‌دهند تا با محصولات به صورت مجازی در ارتباط باشند و تجربه خرید را ارتقاء می‌دهند.

 

ویترین شیشه‌ای دست دوم

برخی افراد ممکن است برای کاهش هزینه و زمان، به این موضوع فکر کنند که ویترین شیشه‌ای دست دوم برای فروشگاه خریداری نمایند.

ویترین شیشه‌ای دست دوم

اگر شما هم احیانا همین اندیشه را در سر دارید، باید بدانید که نکات مهمی در رابطه با این موضوع مطرح است، که لازم است شما بیشتر در مورد آن بدانید:

  1. شیشه‌های سکوریت دست دوم، غالبا به دلیل شرایط نگهداری آن، کدر و مات هستند و شفافیت مناسبی برای ویترین شیشه‌ ندارند.
  2. به دلیل سکوریت بودن، غیر قابل برش و سایز کردن هستند و باید ابعادشان دقیقا با ابعاد محل مورد نظر مطابقت داشته باشد.
  3. خط و خش روی شیشه‌های دست دوم، مشکل دیگری است که باعث زشتی و بدنمایی می‌شود و هیچ راهکاری برای برطرف کردن آنها وجود ندارد.
  4. حمل آنها نیازمند خودروهای مخصوص است که پایه خرک حمل شیشه دارند و پیدا کردن چنین خودرویی کمی برای شما سخت به نظر می‌رسد.
  5. جابجایی این شیشه‌ها به دلیل سکوریت بودن آن، بسیار حساس و خطرناک است و نیاز به مهارت و آگاهی فنی دارد و ممکن است در جابجایی به راحتی بشکند.

بنابراین شاید در نگاه اول، خرید شیشه ویترین دست دوم، کمی مقرون به صرفه به نظر برسد ولی با توجه به نکات بیان شده، شک نکنید که هزینه نهایی در خرید ویترین شیشه ای دست دوم در بیشتر مواقع از هزینه خرید ویترین شیشه ای نو بالاتر و گران‌تر تمام می‌شود.
لذا توصیه ما این است که ترجیحا محصولی مثل شیشه را به صورت نو و دست اول خریداری کنید تا خدای نکرده دچار پشیمانی و خسارت نشوید ولی اگر همچنان به گزینه شیشه ویترین دست دوم فکر می‌کنید و خطرات و ایرادات آن را می‌پذیرید، برای غلبه بر مشکل عدم تغییر پذیری سایز شیشه، بهتر است در صورتی که فضای شما اجازه می‌دهد، شما با ابعاد شیشه هماهنگ شوید و دهانه مربوطه را با شیشه مذکور سایز نمایید.

 

جلوگیری از شکستن دکور شیشه‌ای مغازه

یکی از ویژگی‌های ذاتی شیشه‌ها، شکننده بودن آنهاست و بسته به ضخامت شیشه، یک ضربه می‌تواند باعث شکستن و فرو ریختن شیشه شود، لذا برای افزایش مقاومت شیشه‌ها، فرآیند سکوریت سازی انجام می‌شود و این عملیات، مقاومت شیشه را در برابر ضربات، نسبت به شیشه خام، پنج برابر افزایش می‌دهد و عموما از شیشه‌های سکوریت 8 و 10 میل در ساخت ویترین شیشه‌ای فروشگاه‌ها استفاده می‌شود که ضخامت بسیار مناسب و مطلوبی است، ولی باز هم اگر شدت ضربه زیاد باشد، این شیشه‌ها نیز می‌شکنند و فرو می‌ریزند.

جلوگیری از شکستن دکور شیشه‌ای مغازه

شاید در برخی شلوغی‌ها و اعتراضات دیده باشید که چگونه ویترین‌های شیشه‌ای مغازه‌ها و برخی بانک‌ها در اثر ضربه شکسته می‌شوند و با این کار، امنیت آن محل تقریبا به طور کامل از بین می‌رود و به راحتی افراد مختلف می‌توانند وارد آن مکان شوند، بنابراین شیشه‌ها نقش امنیتی و بازدارندگی نسبتا بالایی دارند و در صورتیکه فروشگاه شما نیز در موقعیت به خصوصی قرار دارد و یا به لحاظ امنیتی حتما نیازمند تدابیر ویژه است، بهتر است شیشه لمینت خریداری کنید.

 

ویترین شیشه‌ای لمینت

برای ساخت و تولید شیشه‌های لمینت برای ویترین شیشه‌ای فروشگاه، از همان شیشه‌های فلوت، سوپر کلیر یا کریستال باید استفاده نمود، با این تفاوت که دو لایه از شیشه بر روی هم با استفاده از طلق‌های مخصوص لمینت می‌شوند و این لایه میانی، قدرت مقاومت شیشه را در برابر ضربه و فرو ریختن افزایش می‌دهد و در صورت شکستن، مانع فرو ریختن شیشه می‌شود.

ویترین شیشه‌ای لمینت

با استفاده از شیشه ضخیم‌تر و نوعی طلق مخصوص، حتی می‌توان این شیشه‌ها را ضد گلوله نمود و شما نیز بسته به امنیت مورد نیاز خود، همین خدمت را می‌توانید از ما دریافت کنید.

 

قیمت ویترین شیشه‌ای فروشگاه

انتخاب نوع شیشه ویترین، در وهله اول تعیین کننده است و با توجه به انواع شیشه‌های مورد استفاده، قیمت‌ نهایی آن بستگی به انتخاب شما و ابعاد کار دارد. ولی برای کمک به فرآیند تصمیم گیری شما، خوب است بدانید که شیشه فلوت در مقایسه با شیشه سوپر کلیر و کریستال قیمت کمتری دارد و شفافیت آن نیز کمتر است و شیشه سوپر کلیر شفافیت آن از فلوت بیشتر و از کریستال کمتر است و قیمت آن نیز بین این دو محصول است و در نهایت شیشه کریستال از دو مدل دیگر شفافیت بیشتری دارد و قیمت آن نیز در مقایسه با دو مدل دیگر بالاتر است.

قیمت شیشه لمینت نیز تقریبا نسبت به غیر لمینت همان نوع شیشه، حدودا 2/5 برابر است، ولی خوب طبیعتا کارآیی آن نیز بالاتر و بهتر است.

تشخیص اینکه کدام نوع شیشه می‌تواند نیازهای شما را برآورده نماید و جلوه مناسب را برای فروشگاه شما ایجاد کند، در وهله به انتخاب و بودجه شما بستگی دارد و جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید در این خصوص با همکاران ما مشورت نمایید.

 

سفارش شیشه ویترین فروشگاه از آریانسب

صاحبان فروشگاه‌ها برای اینکه به سلیقه مشتریان و عابرین احترام بگذارند و جلوه‌‌ای مناسب از کسب و کار خود را به نمایش بگذارند و در بهبود اِلِمان‌های زیباسازی شهری نقش بیشتری داشته باشند، بهتر است برای ویترین شیشه‌ای فروشگاه خود وقت بیشتری بگذارند و انتخابی شایسته داشته باشند و بهترین نوع شیشه مورد نیاز را از بین شیشه‌های سکوریت فلوت، سوپر کلیر و یا کریستال انتخاب نمایند.

همچنین برای پیشگیری از فرو ریختن شیشه، و یا مقاوم سازی آن در برابر ضربات شدید و حتی ضد گلوله نمودن آن، استفاده از  شیشه لمینت می‌تواند نیاز شما را تامین نماید.

انتخاب شیشه ویترین برای فروشگاه، بازتابی از تلاش‌ ارزشمند شماست و این جلوه ارزشمند را فدای خرید ویترین شیشه‌ای دست دوم نکنید و با دقت در انجام این‌کار و یک انتخاب صحیح، این شیشه‌های به ظاهر ساده را، به دروازه‌ای جادویی تبدیل نمایید که عابران را از طریق تجسم آنچه می‌خواهند به برقرای ارتباط با فروشگاه شما وادار می‌نماید و کاری می‌کند، در حالی که عابران در حال عبور هستند، لحظه‌ای را برای ارزش گذاشتن به خلاقیت و ابتکاری که شما نمایانگر آن‌ هستید، توقف کرده و دقایقی را در دنیای آنچه که در پشت شیشه ویترین فروشگاه به نمایش گذاشته‌اید، غرق شوند.