نحوه عملکرد بالکن شیشه‌ای
چکیده مطلب

چیزی که عموما شما به عنوان بالکن شیشه ای در جاهای مختلف می‌بینید، از نظر ساختار، حالت نسبتا مشابهی دارند و شیشه‌ها در داخل ریل، به حرکت در می‌آیند، ولی نکته کلیدی در عملکرد سیستم شیشه بالکن، یراق بکار رفته در آن است و در واقع کیفیت یراق و تعامل اجزای مختلف آن با یکدیگر، تضمین کننده کارکرد صحیح و عمر طولانی مدت آن خواهد بود. ما در ادامه این مطلب، نحوه عملکرد بالکن شیشه‌ای را تشریح خواهیم کرد و اگر شما هم علاقمند به این موضوع هستید، تا انتها همراه ما باشید.

سیستم بالکن شیشه‌ای

اگر در مسیر عبور خود بالکن‌هایی را می‌بینید که متفاوت از سایر تراس‌ها است و به خوبی تجهیز و تزئین شده است، به این دلیل است که نگاه افراد خوش ذوق و با سلیقه به بالکن یه نگاه هنرمندانه و استراتژیک است.

برای ایجاد یک محیط مناسب برای بالکن ، ممکن است سلایق متفاوتی بکار گرفته شود ولی بهترین و ایده‌آل‌ترین حالت ممکن، استفاده از بالکن شیشه ای است.

با استفاده از شیشه بالکن، شما محیطی جذاب و فوق العاده را برای خودتان فراهم خواهید کرد و از تمام ظرفیت آن برای آسایش و رفاه بیشتر، بهره خواهید برد.

شیشه بالکنی

همانطور که می‌بینید، بالکن‌ شیشه‌ای ایده‌ای شگفت‌انگیز از دانش مهندسی است که دو عنصر زیبایی و کارایی را به بهترین شکل با هم ترکیب می‌کند.

عملکرد سیستم شیشه‌ای بالکن

شاید در نگاه اول، یک بالکن شیشه‌ای سازه‌ای ساده به نظر برسد ولی با دقت در آن متوجه خواهید شد که در پشت این ظاهر ساده، سازه‌ای مرکب وجود دارد که هدف آن ایجاد پیوندی ایمن، مقاوم و زیبا بین فضای داخلی با دنیای بیرون است.

سیستم شیشه ای بالکن

اجزای کلیدی بالکن شیشه‌ای شامل موارد زیر است:

پنل‌های شیشه‌ای در سیستم بالکن شیشه‌ای

پنل‌های شیشه‌ای نمای اصلی بالکن هستند و وظیفه اصلی آنها حفظ و انتقال نور طبیعی به داخل و محافظت از این محیط در مقابل عواملی مثل باد، باران، برف، گرد و غبار، سر و صدا، کنترل دما و همچنین کنترل و کاهش دید به داخل تراس شیشه ای است. این پنل‌ها برای مقاومت در برابر تنش‌های مختلف مثل فشار باد، تغییرات دمایی و ضربه طراحی شده‌اند. برای این منظور، شیشه‌های به‌کار‌ رفته در آن از نوع سکوریت و مقاوم شده است و در برخی موارد، شیشه لمینت با یک لایه میانی برای افزایش دوام و جلوگیری از فرو ریختن در زمان شکست احتمالی آن استفاده می‌شود.

شاسی بالکن شیشه ای

شاسی یا به اصطلاح ریلینگ‌ها، که جنس آنها نوعی آلومینیوم آلیاژی است که مقاومت و استحکام بالایی داشته و در واقع سازه اصلی و حفاظتی برای نگهداری و حرکت پنل‌های شیشه‌ای هستند و در امتداد لبه‌های بالکن شیشه ای دور تا دور دهانه نصب می‌شوند. حرکت شیشه‌ها در داخل شاسی صورت می‌گیرد و وزن شیشه و سایر ادوات بر روی آن است.

یراق آلات شیشه بالکنی

یراق آلات بکار رفته در سیستم بالکن شیشه‌ای، وظیفه حرکت، جابجایی و تثبیت شیشه‌ها را در حالت باز و بسته بر عهده دارند و به واسطه تحمل نیروی های وارده، بیشترین استهلاک را دارند و در نتیجه بایستی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند تا تحمل فشار و حرکت شیشه‌های بالکن به صورت روان و راحت را به دفعات خیلی زیاد داشته باشند و در اثر کارکرد مکرر و مداوم به راحتی دچار خرابی و نقص در حرکت نشوند.

یراق آلات، شاه کلید رضایت شما از بالکن شیشه‌ای تان هستند و اگر فاقد کیفیت مناسب و درجه کیفی بالا باشند، به هیچ عنوان رضایت شما را جلب نخواهند کرد.

جادوی مهندسی سیستم بالکن شیشه‌ای

ایجاد یک بالکن شیشه‌ای که بتواند نیروهای طبیعی و استفاده روزمره را تحمل کند، نیازمند مهندسی دقیق و اندیشه اصولی طراحی است.

مهندسی سیتم بالکن شیشه ای

برای درک بهتر مطلب، بخشی از مبانی محاسباتی در سیستم بالکن شیشه‌ای را با هم بررسی خواهیم کرد:

توزیع بار

بالکن‌ شیشه‌ای باید همانند عضوی از اجزای تشکیل دهنده ساختمان باشد، نه اینکه مانند وصله‌ای بر پیکره ساختمان پینه شود. این محصول باید سازه‌ای مقاوم و سبک باشد تا بار اضافی بر ساختمان تحمیل نکند و در عین حال توانایی حمایت از وزن پنل‌های شیشه‌ای و یراق مربوطه را داشته باشد. توزیع بار از طریق شاسی سازه که خود شامل تیرها و ستون‌های ریلی است اتفاق می‌افتد و این عناصر، در انتقال بار وارده، در تعامل دو سویه با ساختار اصلی ساختمان هستند.

فشار عوامل طبیعی

بالکن‌های شیشه‌ای به طور مداوم با نیروهای محیطی و طبیعی مختلفی از جمله باد، باران، برف، تگرگ، صاعقه و تغییرات دمایی مواجه هستند و محاسبات مهندسی فشارهای وارده، تعیین کننده ضخامت مناسب شیشه، ساختار شاسی و یراق آلات و اتصالات آن می‌باشد.

تبادل هوا و دما

شیشه در شرایط آب و هوایی متفاوت، ویژگی منحصر به فرد انبساط و انقباض با تغییرات دمایی را دارد. لذا فاصله‌گذاری درست پنل‌ها و استفاده از یراق‌آلات و اتصالات مناسب، نیازمند محاسبات فنی و مهندسی شرایط اقلیمی است تا بروز تنش در عملکرد پنل‌های شیشه و اتصالات مربوطه را از بین ببرد و یا به حداقل ممکن برساند.

 

((امیدواریم خواندن این مطلب به شما کمک کرده باشد و خواندن آن را به دیگران هم پیشنهاد کنید))

آریانسب؛ تولید کننده و مجری انواع بالکن های شیشه ای با بیش از دو دهه سابقه و تجربه ارزشمند و برخورداری از تیم فنی متخصص و کارآمد، محصولات خود را با بهره گیری از ماشین آلات و تجهیزات مدرن و با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه و بکارگیری لوازم اصلی و اورجینال، تولید نموده و در اختیار هموطنان عزیز در سراسر کشور با بهترین قیمت قرار می‌دهد و مفتخر است که سالهاست به پشتوانه اعتماد شما مشتریان گرانقدر، پیشتاز صنعت شیشه در کشور می‌باشد.

برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر و سفارش بالکن شیشه ای میتوانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان ما، و یا با استفاده از فرم ثبت سفارش در ذیل سایت سفارش خود را اعلام نمایید. در هر دو حالت فوق، با دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، سفارش نهایی را با شما هماهنگ میکنیم و در صورت تایید، جهت ارسال در سریعترین زمان ممکن اقدام خواهد شد.