نکات مهم خرید بالکن شیشه ای
چکیده مطلب

شیشه بالکن نوعی از یک معماری بی‌نظیر و فوق العاده است که از یک تراس معمولی و بلا‌استفاده، یک بالکن شیشه ای شگفت‌انگیز و زیبا برای ما خلق می‌کند و محیطی خارق العاده و جذاب را در اختیار ما قرار می‌دهد. با این وجود، شیشه بالکن اگر باکیفیت و مرغوب باشد، زمینه آسایش و راحتی ما را فراهم می‌کند و متقابلا اگر بی کیفیت باشد، مایه دردسر و گرفتاری خواهد شد. ما در این مطلب تمام نکات مهم خرید بالکن شیشه ای خوب و استاندارد در نظر گرفته شود را تشریح و بررسی می‌کنیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

بالکن شیشه ای

همانطور که در مطالب قبلی اشاره شد، بالکن بخشی از معماری ساختمان است که فضایی به خصوص را در اختیار ما قرار می‌دهد که غالبا، این فضای ارزشمند، تبدیل به محیطی غیرقابل استفاده و صرفا برای نگهداری وسائل غیر ضروری و یا آویز نمودن لباس های شسته شده و به طور خلاصه مکانی کم اهمیت و محدود تلقی می‌شود که با استفاده از بالکن شیشه ای می‌توان آن را به محیطی لوکس تبدیل کنیم.

شیشه بالکنی

امّا برای افراد خوش ذوق و با سلیقه، این موضوع کاملا متفاوت است و آنها به دنبال حداکثر بهره برداری از محیط پیرامون خود هستند و گوشه هایی از هنرمندی ذهنی این افراد را در بخش‌های مختلف ساختمان از جمله استفاده از شیشه تراس، کتابخانه، مبلمان و … می‌توان مشاهده نمود.

در خصوص بالکن نیز نگاه این افراد کاملا متفاوت و متمایز است. آنها بالکن را انباری یا فضای پرت نمی‌بینند و با تفکر هوشمندانه و هنرمندانه خود، این بخش از ساختمان را با استفاده از شیشه بالکنی تبدیل به محیطی دل‌انگیز و شادی آور می‌کنند و حداکثر استفاده را به بهترین شکل از آن می‌نمایند.

بالکن شیشه ای

الان که شما هم به فکر استفاده از این محصول بی‌نظیر افتاده اید، بدون شک شما هم جزو همان دسته از افراد خوش ذوق و با سلیقه هستید که این حسن فکر و انتخاب شما، جای تبریک و دستمریزاد دارد و امیدواریم این مطلب، شما را در جهت انتخابی درست و خریدی موفق، یاری و راهنمایی کند.

مزایای استفاده از بالکن شیشه ای

 1. مانع از هدر رفت انرژی محیط داخلی می‌‌شود.
 2. از ورود هوای آلوده به داخل منزل جلوگیری می‌کند.
 3. از نفوذ باران و برف به محیط بالکن جلوگیری می‌کند.
 4. مانع از سقوط اجسام و یا حتی افراد از بالکن می‌شود.
 5. نظافت شیشه ها، راحت و بدون دردسر انجام می‌شود.
 6. از ورود و لانه گذاری حشرات و پرندگان ممانعت می‌کند.
 7. باعث ارتقاء امنیت و ایمنی بیشتر محیط بالکن می‌شود.
 8. امکان بهره مندی از نور آفتاب در تمام روز را فراهم می‌نماید.
 9. مانع از ورود گرد و غبار موجود در هوا به داخل منزل می‌شود.
 10. محیطی امن، محفوظ و اختصاصی را برای ما ایجاد می‌نماید.
 11. از جمله راه های پوشاندن دید بالکن می‌باشد.
 12. باعث اضافه شدن فضای بالکن به فضای داخلی ساختمان می‌گردد.
 13. مانع از تبدیل شدن بالکن به انباری شده و کاربری آن را ارتقاء می‌دهد.
 14. باز و بسته کردن آنها به راحتی و بدون فشار و زحمت زیاد انجام می‌شود.
 15. محیطی مناسب برای نگهداری گل ها و گیاهان خانگی محسوب می‌شود.
 16. باعث زیبا سازی نمای ساختمان و ایجاد جلوه بصری مناسب برای آن می‌شود.
 17. با وجود اختلاف دما در فصول مختلف سال، استفاده از این فضا را برای ما راحت‌تر و مناسب‌تر می‌کند.
 18. عایق صوتی در برابر سر و صداهای مزاحم بیرونی است و مانع از انتقال آن به داخل ساختمان می‌شود.
 19. فضایی مناسب برای خشک نمودن آفتابی لباس های خیس بدون نگرانی از آلودگی مجدد آنها ایجاد میَ‌شود.
 20. به سطح زیربنای قابل استفاده منزل می‌افزاید و با توجه به قیمت بالای هر متر مربع ساختمان، به ارزش ساختمان می‌افزاید.

نکات مهم خرید شیشه بالکنی

اولین هدف ما از خرید کردن هر چیزی، کسب و افزایش رفاه و آسایش است و خریدی که این ارمغان را برای ما نداشته باشد، تجربه ای ناخوشایند برای ما ایجاد خواهد نمود. بالکن شیشه ای، یک محصول مدرن است که کسب رفاه مضاعف در ذات آن است و برای اینکه در خرید شیشه بالکنی، تجربه موفق و رضایت‌بخشی داشته باشید، ما نکات کلیدی و مهمی را با شما به اشتراک می‌گذاریم که لازم است در هنگام خرید شیشه بالکن، حتما آنها را نظر بگیرید:

نوع شیشه در بالکن

نکات خرید شیشه بالکنی

 1. کیفیت شیشه بکار رفته در شیشه بالکن، تضمین کننده زیبایی بخشی به نمای ساختمان است و بالعکس ضعیف بودن آن، آثار نامناسبی خواهد داشت و باید در خرید بالکن شیشه ای به این نکته توجه کنیم.
 2. کیفیت شیشه شامل شفافیت، بدون موج بودن و همچنین سکوریت شدن یکنواخت شیشه می‌شود که تشخیص آن برای مصرف کنندگان کمی سخت است.
 3. برای شفافیت بیشتر شیشه و ارتقاء دید و ارائه تصویر بهتر از نمای بیرونی ساختمان، استفاده از شیشه سوپر کلیر و یا کریستال پیشنهاد می‌شود.

مطلب مرتبط: در خرید شیشه برای شیشه بالکن به چه نکاتی باید توجه کنیم

نکات خرید پروفیل برای بالکن شیشه ای

نکات خرید پروفیل بالکن شیشه ای

 1. شاسی یا سازه اصلی نگهدارنده شیشه، بایستی آلومینیوم آلیاژی و ایج شده باشد و از نظر ضخامت و کیفیت، توانایی تحمل فشار، ضربه و تنش های محیطی را داشته باشد.
 2. پروفیل های اطراف شیشه، بایستی از جنس آلومینیوم آلیاژی مستحکم و با کیفیت باشد تا قادر به تحمل وزن شیشه بوده و با باز و بسته شدن مکرر از فرم اصلی خارج نشود.
 3. ادوات و مقاطع به کار رفته در آن از جنس مقاوم و با کیفیت باشد، تا در باز و بسته شدن‌های پی در پی، عملکرد آنها تضعیف و دچار نقص نشود و در طولانی مدت به راحتی و بدون مشکل عمل کند.
 4. در حال حاضر بهترین نوع پروفیل این محصول، از کشور ترکیه وارد می‌شود و در بین انواع آنها نیز اختلافات جزئی در کیفیت و عملکرد مشاهده می‌شود.
 5. در رقابت با پروفیل ترک، محصولات تولید شده در ایران نیز در بازار به وفور وجود دارند که کیفیت و عملکرد آنها بسیار ضعیف بوده و غیر قابل مقایسه با محصولات ترک است.
 6. پروفیل‌های تولید شده در ایران، متاسفانه از نظر آلیاژ، ضخامت و توانایی تحمل وزن و همچنین حرکت شیشه‌ها، بسیار ضعیف هستند.

رنگ پروفیل تراس شیشه ای

رنگ پروفیل شیشه بالکنی

 1. پوشش پروفیل شیشه بالکن شامل آنادایز طلایی، نقره ای، شامپاینی و روکش طرح چوب و همچنین رنگ‌های استاتیک سفید و مشکی می‌باشد.
 2. پوشش آنادایز برای محیط هایی که بارندگی زیادی طی فصول متوالی سال در آنجا وجود دارد، ممکن است زودتر دچار خوردگی و سایش شوند.
 3. پوشش بکار رفته در پروفیل‌های آلومینیومی اعم از آنادایز و یا الکترواستاتیک باید یکنواخت، مقاوم، یکدست و با ضخامت استاندارد بوده و از طول عمر بالایی برخوردار باشد.

نکات خرید یراق بالکن شیشه ای

نکات خرید یراق شیشه بالکن

 1. یراق و اتصالات شیشه بالکنی نیز دارای انواع مختلف است که مرغوب ترین آنها یراق و اتصالات کشور ترکیه است که به “یراق ترک” معروف است.
 2. البته یراق بالکن شیشه ای در داخل کشور نیز تولید می‌شود که متاسفانه از همان ابتدای نصب، عملکردی ضعیف و نامناسب دارد و به تدریج دچار لقی، خرابی و از هم گسیختگی شده و خیلی زود مستهلک می‌شوند.
 3. با وجود اینکه اختلاف کیفیت زیادی بین یراق شیشه بالکنی داخلی و خارجی وجود دارد و از ظاهر آنها نیز تا حدودی می‌توان پی به ماهیت و کیفیت آنها برد، ولی باز هم تشخیص یراق باکیفیت از یراق کم کیفیت و ضعیف، کار هر کسی نیست و در برخی موارد، متاسفانه یراق بی کیفیت به عنوان یراق ترک باکیفیت فروخته شده است.
 4. ویژگی بارز یراق با کیفیت و اصیل، علاوه بر مشخصه های ظاهری آن مثل پوشش و رنگ، نرم و روان و بی صدا کار کردن و طول عمر بالای آن است.
 5. مراقب باشید که در بین یراق تولید شده در کشور ترکیه موسوم به :یراق ترک” نیز موارد با کیفیت ضعیف و ارزان قیمت وجود دارد.
 6. از ویژگی‌های بارز غلطک‌های بکار رفته در یراق ترکِ باکیفیت این است که آنها خود روان کار هستند و نیازی به روغن کاری ندارند و به طور مداوم نرم و روان کار می‌کنند.
 7. مهمترین ویژگی یراق آلات باکیفیت ترک برای بالکن شیشه ای، خوش رنگی، زیبایی بصری، استهلاک پایین، طول عمر بالا، اصطکاک کم، بدون لرزش، کم صدا، مستحکم و حرکت روان آنها است.

عایق صدا در بالکن شیشه ای

نکته عایق صدا در خرید بالکن شیشه ای

 1. شیشه ساده یا به عبارتی تک لایه، به عنوان یک مانع تنها می‌تواند تا 30% مانع از انتقال صدای بیرون به داخل محیط شود.
 2. اگر برای‌تان خیلی مهم است که از نظر انتقال سر و صدای بیرون به داخل، شیشه بالکن عایق صدای قوی باشد، حتما باید از شیشه دوجداره استفاده شود که این موضوع هم از نکات خرید بالکن شیشه ای است.

ایجاد حریم خصوصی با بالکن شیشه ای

شیشه بالکنی

 1. اگر احساس می‌کنید، شیشه بالکن ممکن است حریم خصوصی شما را مخدوش و یا ضعیف کند، می توانید از شیشه سندبلاست استفاده کنید.
 2. استفاده از شیشه های دودی، رنگی و مات در شرایطی که شما نیاز به حفظ بیشتر حریم خصوصی ساختمان دارید، گزینه مناسبی خواهد بود.
 3. استفاده از شیشه سفید شفاف سندبلاست شده که در آن نقوشی به صورت خطوط افقی ایجاد شده است، معمولا کارسازترین نوع شیشه است که علاوه بر ایجاد و انتقال نور مناسب به محیط، مانع از دید مستقیم به داخل ساختمان می‌شود که در خرید بالکن شیشه ای باید به آن توجه کرد.

توجه به گارانتی خوب در خرید بالکن شیشه ای

گارانتی بالکن شیشه ای

 1. یک کار باکیفیت گارانتی خوب هم دارد و تولید کننده و مجری آن، با قدرت و بدون تردید آن محصول را ضمانت می‌کند، پس به گارانتی بالکن شیشه ای البته از نوع معتبر آن حتما توجه کنید.
 2. در هنگام خرید بالکن شیشه ای با درخواست یک نمونه از گارانتی محصول، بررسی کنید آیا مجری کار برای گارانتی از ضمانت نامه معتبر و مکتوب استفاده می‌کند یا فقط شفاها و کلامی ضمانت می‌کند.
 3. نمونه های اجرا شده کار در وهله اول تا حدودی بیانگر توانایی تولید کننده آن است ولی در وهله دوم و مهمتر استعلام کیفیت و رضایتمندی مشتریان از عملکرد کار اجرا شده است.

نکات ویژه خرید بالکن شیشه ای

نکات ویژه خرید بالکن شیشه ای

 1. برای اجرای یک شیشه بالکنی، فراهم بودن شرایط مناسب محیط، استحکام دیوارهای جانبی و تراز بودن دیواره‌های اطراف خیلی مهم است که اگر این شرایط وجود نداشته باشد، می‌توان با استفاده از پروفیل آهنی، اقدام به آهن کشی و استاندارد سازی محیط نمود.
 2. در صورت نیاز به اجرای فرآیند آهن کشی، هزینه پروفیل آهن و همچنین دستمزد اجرای کار تا حدودی افزایش پیدا می‌کند.
 3. اگر در بالکن شما، پکیج قرار دارد، نگران نباشید چون امکان ایجاد دودکش خروجی برای پکیج وجود دارد که البته پنل شیشه آن ثابت خواهد بود.
 4. برای اجرای شیشه بالکن، حتما نیاز به نوساز بودن ساختمان نیست و اساسا نوساز بودن ساختمان و یا فرسوده بودن آن، تفاوت و تاثیری بر اجرای این محصول ندارد.
 5. بالکن شیشه ای نامرغوب، آنقدر دچار ایراد و نقصان می‌شود که شما را خسته و پشیمان می‌کند و هیچ وقت مایه آسایش و رفاه شما نخواهد شد.

 

شیشه بالکنی

یک ضرب المثل قدیمی هست که میگه: ” هر چقدر پول بدی، همون قدر آش میخوری” به عبارتی اگر دنبال یک کار باکیفیت، مرغوب و با طول عمر بالا هستید، اولویت خرید را بر مبنای کیفیت بالکن شیشه ای قرار بدهید و در کنار آن به قیمت هم توجه داشته باشید ولی اگر قصد دارید فقط نمایی از یک شیشه بالکنی را به نمایش بگذارید، انتخاب نوع ارزان قیمت و نامرغوب، شاید انتخاب مناسبی باشد.

برای اطمینان از خرید شیشه بالکنی با کیفیت و مرغوب، توصیه اکید داریم که انجام این کار را از مجموعه های معتبر و دارای پروانه و خوشنام بخواهید و تردید نداشته باشید که اگر هم احیانا کمی هزینه بیشتر بپردازید، ارزش آن را داشته و رضایت خاطر شما را در طولانی مدت فراهم خواهد نمود.

((امیدواریم این مطلب به شما کمک کرده باشد و خواندن آن را به دیگران هم پیشنهاد کنید))

آریانسب؛ تولید کننده و مجری انواع شیشه بالکنی با بیش از دو دهه سابقه و تجربه ارزشمند و برخورداری از تیم فنی متخصص و کارآمد، محصولات خود را با بهره گیری از ماشین آلات و تجهیزات مدرن و با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه و بکارگیری لوازم اصلی و اورجینال، تولید نموده و در اختیار هموطنان عزیز در سراسر کشور با بهترین قیمت قرار میدهد و مفتخر است که سالهاست به پشتوانه اعتماد شما مشتریان گرانقدر، پیشتاز صنعت درب های اتوماتیک و سازه های شیشه ای در کشور می باشد.

برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر و سفارش شیشه بالکنی میتوانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان ما، و یا با استفاده از فرم ثبت سفارش در ذیل سایت سفارش خود را اعلام نمایید. در هر دو حالت فوق، با دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، سفارش نهایی را با شما هماهنگ میکنیم و در صورت تایید، جهت ارسال در سریعترین زمان ممکن اقدام خواهد شد.