مزایای استفاده از بالکن شیشه ای
چکیده مطلب

بالکن شیشه ای به بخشی مهم در معماری نسل جدید تبدیل شده است و در این مطلب به بررسی مهم ترین مزایای شیشه بالکن می‌پردازیم و می‌بینیم که چرا این محصول از اهمیت بالایی در معماری مدرن برخوردار است.

بالکن شیشه ای چیست؟

امروزه استفاده از شیشه بالکن در معماری خانه به بخشی مهم تبدیل شده و شاهد آن در اکثر خانه‌های مدرن هستیم. بالکن شیشه ای در سه مدل قابل اجراست که هر کدام بسته به محیط و سلیقه انتخاب می‌شوند:

  1. بالکن شیشه ای تاشو
  2. شیشه بالکن کشویی
  3. بالکن شیشه ای تلسکوپی

مزایای بالکن شیشه ای

مزیت شیشه بالکن

بالکن شیشه ای علاوه بر جلوه جذابی که دارد، محیطی بسیار دنج برای افراد ایجاد می‌کند. این محصول دارای مزایای بسیار زیادی می‌باشد که در ادامه به بررسی مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم:

  1. تنوع بالای شیشه ها
  2. پوشاندن دید بالکن
  3. ایجاد محیطی اختصاصی
  4. جلوه‌ی زیبا
  5. جلوگیری از ورود صداهای مزاحم
  6. جلوگیری از ورود حشرات و پرندگان

تنوع بالای شیشه‌ها

برای تراس شیشه ای، رنگ‌های مختلفی وجو دارد. همچنین طرخ‌های مختلفی هم موجود است که می‌توان برای بالکن استفاده کرد. به طور مثال شیشه سندبلاست یا ساتینا، که شیشه را مات می‌کنند، یا مدل دودی که در طیف‌های مختلف از تیره تا روشن موجود است. در کل هرکدام دارای ویژگی‌های خاص خود هستند، که بسته به نیاز و سلیقه می‌توان انتخاب کرد.

مطلب پیشنهادی: انواع رنگ شیشه تراس

پوشانده شدن دید بالکن

استفاده از شیشه بالکن یکی از راه‌های پوشاندن دید بالکن است. که با توجه به تنوعی که در انتخاب شیشه برای بالکن شیشه ای وجود دارد، می‌توان دید از بیرون به داخل را کاملا قطع کرد.

ایجاد محیطی اختصاصی با بالکن شیشه ای

یکی از مزیت های استفاده از بالکن شیشه ای، ایجاد محیطی اختصاصی و دنج است، که حتی ساعت‌ها وقت کذراندن در همچین محیطی باز هم دلنشین است.

جلوه زیبای بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای جلوه بسیار جذابی هم در نمای خارجی و هم در نمای داخل ساختمان ایجاد می‌کند که این مورد هم از مزایای بسیار مهم آن است. در واقع این مورد یکی از اصلی ترین دلیل‌هایی می‌باشد که این محصول طرفداران زیادی پیدا کرده‌است.

جلوگیری از ورود صداهای مزاحم

بالکن شیشه ای عایقی صوتی در برابر سر و صداهای بیرون است و از ورود صداهای مزاحم به داخل کاملا جلوگیری می‌کند.

جلوگیری از ورود حشرات و پرندگان به داخل بالکن

یکی از مزیت‌های اصلی دیگر استفاده از بالکن شیشه ای این است که، از ورود حشرات به داخل بالکن جلوگیری می‌کند و از لانه گذاری این موجودات و پرندگان ممانعت می‌کند.

اهمیت استفاده از بالکن شیشه ای

مزایا استفاده از بالکن شیشه ای

مهم‌ترین مزیت‌های بالکن شیشه ای را در این مطلب بررسی کردیم و متوجه شدیم که این محصول چرا اینقدر طرفدار پیدا کرده است و در معماری اکثر محیط های مدرن وجود دارد.

هرچند مزایای استفاده از بالکن شیشه ای بیشتر از مطالب بالا می‌باشد، ولی در این مطلب سعی شد تا با مهم‌ترین مزیت‌ها شما را آشنا کنیم تا از اهمیت استفاده از شیشه بالکن آگاه شوید.