چگونه از ورود حشرات به بالکن جلوگیری کنیم؟
چکیده مطلب

بالکن یا تراس فضایی جذاب و کارآمد از محیط یک ساختمان است که در دنیای مدرن امروزی، اگر درست و اصولی مورد استفاده قرار گیرد، به ما این امکان را می‌دهد تا در بیشتر مواقع، بدون نیاز به خروج از منزل، تجربه ارتباط با طبیعت را در محیطی دنج و شخصی تجربه کنیم. امّا یکی از معضلات مهم در بالکن، وجود حشرات در این محیط است که عرشه آرامش ما را از بین می‌برد و این محیط را به عرصه آزار تبدیل می‌کند. با این وجود امّا نگران نباشید! چون در ادامه این مطلب، ما به بررسی راهکارهای موثر برای جلوگیری از ورود حشرات به تراس می‌پردازیم تا اطمینان حاصل کنیم که می‌توانید به طور کامل از فضای باز بالکن خود لذت ببرید، پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

جلوگیری از ورود حشرات به بالکن

بدون شک، بالکن می‌تواند یک محیط بسیار زیبا باشد که به راحتی در آن استراحت نمود و از فضای باز استفاده کرد و از دیدن مناظر اطراف به خوبی لذت برد. با این حال، هیچ چیز نمی‌تواند آرامش این فضا را سریع‌تر از یک گروه از حشرات مزاحم خراب کند. این حشرات می‌تواند سوسک، عنکبوت، پشه، مگس، مورچه و یا هر چیز دیگری باشد و به سرعت قادرند فضای آرام و دنج شما را به یک میدان نبرد تبدیل کنند، به طوری که شما را از این محیط دل انگیز فراری داده و مانع استفاده شما از این فضای ارزشمند می‌شوند.

ورود حشرات به تراس

حشرات صرف نظر از منافع ذاتی خلقت آنها، موجودات فرصت‌طلبی هستند که حتی از کوچک‌ترین فضاها هم عبور می‌کنند و خود را به موقعیت‌های مناسب رسانده و محیط زندگی ما را دستخوش حضور خود می‌نمایند. تراس یا همان بالکن، یکی از بهترین محیط‌ها برای حضور و تکثیر حشرات است و همین دلیل کافی است تا ما را از این موقعیت ارزشمند دور کرده و از مزیت‌های پرشمار تراس بی‌بهره نماید.

البته استفاده نکردن از تراس در این شرایط، یعنی پاک کردن صورت مسئله و نه حل مشکل و شاید این رویه متناسب با افراد تنبل، بی‌حوصله، بی‌انگیزه، بی‌تفاوت و افسرده باشد وگرنه افراد شاداب، سر زنده، خوشحال و پر‌انرژی و البته خوش‌فکر اینطور عمل نمی‌کنند و به دنبال حل مسئله و استفاده بهینه از شرایط و محیط پیرامونی خود هستند.

 

راهکار جلوگیری از ورود حشرات به بالکن

اگر شما صاحب بالکنی هستید که تازه ساخته شده و سازه آن تمیز، یکدست و بدون درز و شکاف است و هنوز حشره ای در آن وجود ندارد، کار اصلی شما انجام اقدامات پیشگیرانه است ولی اگر بالکن شما در حال حاضر محل تجمع برخی حشرات است، کار شما به دو بخش تقسیم می‌شود: اول از بین بردن حشرات و دوم ایجاد شرایطی که از ورود مجدد آنها جلوگیری کند.

راهکار جلوگیری از ورود حشرات به بالکن

بنابراین همانطور که بیان شد، برای عاری ساختن بالکن از حشرات به دو صورت زیر بایستی عمل نماییم:

 1. بستن درزها، رعایت نظم، تمیزی، استفاده از سموم
 2. بستن مسیر ورود اصلی با استفاده از شیشه بالکن

بالکن شیشه ای

شاید برایتان جالب باشد که مهمترین و اصلی‌ترین اقدام پیشگیرانه موثر و کارآمد برای جلوگیری از ورود حشرات به محیط تراس، نصب شیشه بر روی بالکن است.

بالکن شیشه ای

این اقدام به حدی در ممانعت از ورود حشرات کارساز بوده است که تقریبا بسیاری از کسانی که صاحب بالکن و یا آلاچیق در محیط خود هستند، به سمت استفاده از این محصول گرایش پیدا کرده‌اند. استفاده از تراس شیشه‌ای، می‌تواند تاثیرات مختلفی و زیادی در جلوگیری از ورود حشرات به بالکن داشته باشد که برخی از این مزیت‌ها را با هم مرور می‌کنیم:

مانع ورود حشرات
شیشه‌های بالکن به عنوان یک حائل فیزیکی مانع از ورود حشرات به بالکن می‌شوند. از آنجا که حشرات نمی‌توانند از شیشه‌ها عبور کنند، بنابراین این روش می‌تواند به طور مستقیم جلوی ورود آنها را بگیرد.

محیط ضد حشرات
جداره بیرونی شیشه‌ها می‌تواند بدون اینکه شفافیت آن از بین برود، آغشته به مواد نانو دافع حشرات شود و با انجام این کار از تجمع آنها جلوگیری خواهد شد.

مانع ورود هوا و بوهای جذاب
تراس شیشه ای می‌تواند به عنوان مانعی در مقابل ورود هوا و بوهایی که ممکن است حشرات را جذب کنند، عمل کند. اینکه حشرات بوها یا هواهای محیط اطراف را حس کنند، ممکن است آنها را به سمت بالکن جلب کند.

کاهش تماس مستقیم با محیط بیرون
شیشه‌ها به ویژه در حالتی که بسته هستند، باعث کاهش تماس مستقیم بین بالکن و محیط بیرونی می‌شوند و این موضوع می‌تواند باعث از بین بردن فرصت حشرات برای ورود به بالکن شود.

حفاظت از گیاهان داخل بالکن
اگر گیاهانی داخل بالکن دارید، شیشه‌ها می‌توانند آنها را از برخورد مستقیم با حشرات و نواقص جوی محافظت کنند.

تأثیرات حرارتی
شیشه‌ها ممکن است تحت تأثیر حرارت و دمای آفتاب، کمی گرم شوند و این گرمای ایستایی مانع از جلب و ورود حشرات به محیط بالکن می‌شود.

مطلب پیشنهادی: انواع رنگ شیشه برای تراس

حالا که با تاثیرات بالکن شیشه ‌ای در مقابله با حشرات آشنا شدیم باید قبول کنیم که بهترین نتیجه برای جلوگیری از ورود حشرات به بالکن فقط از همین راه بدست می‌آید. البته صرفا موارد فوق، ویژگی‌های استفاده از شیشه تراس نیست و این محصول مزیت‌های بسیار عالی دیگری هم دارد که در ادامه سایر ویژگی‌های آنها را نیز با هم بررسی می‌کنیم:

ویژگی‌های بالکن شیشه‌ای

ویژگی بالکن شیشه ای

بالکن شیشه‌ای به عنوان یک محصول بی‌نظیر، تاثیرات بسیار جالب و فوق‌العاده‌ای بر محیط پیرامون ما دارد و اگر تا بحال به هر دلیلی از این محصول استفاده نکرده‌اید، بهتر است با ویژگی‌های آن آشنا شوید تا به ضرورت استفاده از آن پی ببرید.

 1. امنیت و ایمنی بالکن را افزایش می‌دهد.
 2. دید از بیرون به داخل تراس شیشه ای محدود است.
 3. از تبدیل شدن بالکن به انباری جلوگیری می‌کند.
 4. مانع از ورود هوای آلوده به داخل منزل می‌شود.
 5. شیشه های بالکنی به راحتی و بدون دردسر تمیز می‌شوند.
 6. به راحتی و سهولت شیشه‌های تراس باز و بسته می‌شوند.
 7. مانع از نفوذ باران و برف به محیط بالکن می‌شود.
 8. برخورداری بهتر از نور آفتاب را برای ما فراهم می‌کند.
 9. بهره مندی از نور آفتاب در تمام روز را فراهم می‌شود.
 10. سقوط اجسام و یا حتی افراد از بالکن را منتفی می‌کند.
 11. فضای بالکن را به فضای داخلی ساختمان اضافه می‌کند.
 12. یک محیط دنج، امن و اختصاصی برای ما ایجاد می‌کند.
 13. از ورود و لانه گذاری حشرات و پرندگان جلوگیری می‌کند.
 14. اجازه ورود گرد و غبار موجود در هوا را به داخل منزل نمی‌دهد.
 15. سرما و گرمای هوا مانعی برای استفاده از فضای بالکن نخواهد بود.
 16. محیط بالکن شیشه ای مناسب برای نگهداری گل ها و گیاهان خانگی می‌شود.
 17. نمای ساختمان زیباتر شده و جلوه قشنگتری را برای ساختمان ایجاد می‌کند.
 18. شیشه تراس به عنوان یک عایق صوتی خوب مانع از انتقال صداهای مزاحم به داخل ساختمان می‌شود.
 19. فضایی مناسب برای خشک کردن لباس‌های خیس بدون اینکه نگران آلودگی مجدد آنها باشیم ایجاد میَ‌شود.
 20. زیربنای قابل استفاده منزل را افزایش داده و با توجه به قیمت بالای هر متر مربع ساختمان، به ارزش ساختمان می‌افزاید.

مطلب پیشنهادی: در خرید شیشه برای شیشه بالکن به چه نکاتی باید توجه کنیم

کاربرد تراس شیشه‌ای

کاربردهای شیشه بالکنی

شیشه بالکنی به دلیل قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی که داره، کاربرد فوق العاده ای در ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری، تفریحی و … دارد که برخی از این موارد کاربرد را با هم می‌بینیم:

 1. بالکن شیشه ای منازل
 2. پارتیشن بندی و جداسازی محیط داخلی
 3. ویترین شیشه ای مناسب برای فروشگاه ها
 4. ایجاد دیوارهای دکوراتیو قابل جابجایی و متحرک
 5. ویترین و ورودی عالی برای نمایشگاه های اتومبیل
 6. تفکیک و جدا سازی استخرها و محیط های ورزشی
 7. تفکیک بعضی از فضاهای داخلی و بیرونی مراکز تجاری
 8. ایجاد محیط لوکس و لاکچری برای کافی شاپ ها و رستوران ها
 9. ایجاد اتاق VIP و لاکچری برای سالن های آرایشگاه و خدمات درمانی
 10. کارآیی بی‌نظیر در آلاچیق های روف گاردن، رستوران ها و کافی شاپ ها

برای خرید یک بالکن شیشه‌ای با کیفیت و مرغوب، توصیه می‌کنیم آن را از مجموعه های معتبر و دارای پروانه و خوشنام خریداری بکنید تا خدای نکرده به دلیل کیفیت پایین و عملکرد ضعیف آن، از خریدتان پشیمان نشوید و رضایت خاطر شما به خوبی فراهم شود، انشالله

((امیدواریم این مطلب را پسندیده باشید و خواندن آن را به دیگران نیز پیشنهاد کنید))

آریانسب؛ تولید کننده و مجری انواع بالکن های شیشه ای با بیش از دو دهه سابقه و تجربه ارزشمند و برخورداری از تیم فنی متخصص و کارآمد، محصولات خود را با بهره گیری از ماشین آلات و تجهیزات مدرن و با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه و بکارگیری لوازم اصلی و اورجینال، تولید نموده و در اختیار هموطنان عزیز در سراسر کشور با بهترین قیمت قرار میدهد و مفتخر است که سالهاست به پشتوانه اعتماد شما مشتریان گرانقدر، پیشتاز صنعت شیشه و درب های اتوماتیک و سازه های شیشه ای در کشور می باشد.

برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر و سفارش بالکن شیشه‌ای می‌توانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان ما، و یا با استفاده از فرم ثبت سفارش در ذیل سایت سفارش خود را اعلام نمایید. در هر دو حالت فوق، با دریافت نقطه نظرات ارزشمند شما، سفارش نهایی را با شما هماهنگ میکنیم و در صورت تایید، جهت ارسال در سریعترین زمان ممکن اقدام خواهد شد.